brm
06.04.06,16:52
mám mimoriadne nemiestnu otázku...sú už na svete nové kvartálny výkazy na dane?
Tweety
06.04.06,14:55
Ja tiež odpoviem nemiestne, platia staré výkazy.
brm
06.04.06,15:10
nerob srandu...ach jo
Tweety
06.04.06,15:11
nerob srandu...ach jo Ale začala si Ty!
Muška
06.04.06,15:12
Brm, čo si sa zle vyspala ??? :eek: To , čo máš za nemiestne otázky?
Chceš aby ma švaclo?
lenkak
06.04.06,15:14
mám mimoriadne nemiestnu otázku...sú už na svete nové kvartálny výkazy na dane?
ďalší 1. apríl? :D
Tweety
06.04.06,15:14
Brm, čo si sa zle vyspala ??? :eek: To , čo máš za nemiestne otázky?
Chceš aby ma švaclo? Muška, pochopila som tú jej otázku ako srandovnú, či taká nebola? Preto som aj tak odpovedala, srandovno.
Muška
06.04.06,15:23
Majka, u "BRM" nikdy nevieš ? :eek:
Tweety
06.04.06,15:28
Majka, u "BRM" nikdy nevieš ? :eek: Tak ju potom možno nahnevala aj moja odpoveď.
Muška
06.04.06,15:31
Majka, to určite nie .

Len som hneď vyštartovala na www.drsr.sk - v obave, že mi niečo uniklo :D
Tweety
06.04.06,15:33
Majka, to určite nie .

Len som hneď vyštartovala na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - v obave, že mi niečo uniklo :D Žeby profesionálna deformácia?. Ja sa tak zvyknem ospravedlňovať.
ondrejvla
06.04.06,15:41
Moje nervy! To aké výkazy myslíte?! Prehľady za DZČ? Dúfam, že nie sú nové, lebo ja som už poslala! Alebo nejaké iné? Idem aj ja na stránku drsr.
lenkak
06.04.06,15:42
Vlasta, všetko je po starom.
Muška
06.04.06,15:43
Vlasti, nerob paniku.
To sa iba Karkulka zle vyspala.
Alebo, žeby vedela viac???? :eek:
Johanka
06.04.06,15:46
Moje nervy! To aké výkazy myslíte?! Prehľady za DZČ? Dúfam, že nie sú nové, lebo ja som už poslala! Alebo nejaké iné? Idem aj ja na stránku drsr.
Keď som si pýtala na DÚ prehľady v januári, dali mi len obmedzené množstvo s tým, že budú nové. Tak som pri veľkom upratovaní všetky zvyšné zahodila. Včera som si išla na DÚ pre nové a dali mi staré. Vraj sa to nestihlo.... Ale budú nové ročné hlásenia (ak to stihnú):D .
Tweety
06.04.06,15:47
Keď som si pýtala na DÚ prehľady v januári, dali mi len obmedzené množstvo s tým, že budú nové. Tak som pri veľkom upratovaní všetky zvyšné zahodila. Včera som si išla na DÚ pre nové a dali mi staré. Vraj sa to nestihlo.... Ale budú nové ročné hlásenia (ak to stihnú):D . Nič nové pod slnkom, oni nič nestíhajú, ale my musíme všetko.
evina
06.04.06,16:11
Môžem mať teraZ aj ja indiskrétnu otázku?:D
Prečo Vám chýbajú nové tlačivá? Čo nové by ste tam chceli písať?.
Alebo mi ušla ďalšia nezmyselnosť, t.j. že do prehľadu sa bude uvádzať aj zrážková daň??:eek:
Nechápem potom celý zmysel zrážkovej dane asi, je predsa zrazená, odvedená a oznámená na DÚ, a teda tým vyporiadaná. Nemôžem ju kompenzovať s preddavkovou daňou, nemá nič spoločné s bonusom, tak aký hybridný v prehľad by sme to mali vyplňovať...
Tweety
06.04.06,16:16
Môžem mať teraZ aj ja indiskrétnu otázku?:D
Prečo Vám chýbajú nové tlačivá? Čo nové by ste tam chceli písať?.
Alebo mi ušla ďalšia nezmyselnosť, t.j. že do prehľadu sa bude uvádzať aj zrážková daň??:eek:
Nechápem potom celý zmysel zrážkovej dane asi, je predsa zrazená, odvedená a oznámená na DÚ, a teda tým vyporiadaná. Nemôžem ju kompenzovať s preddavkovou daňou, nemá nič spoločné s bonusom, tak aký hybridný v prehľad by sme to mali vyplňovať... Aby sme sa nenudili, mohli by ešte vymyslieť hlásenie o hláseni.
Johanka
06.04.06,16:21
Môžem mať teraZ aj ja indiskrétnu otázku?:D
Prečo Vám chýbajú nové tlačivá? Čo nové by ste tam chceli písať?.
Alebo mi ušla ďalšia nezmyselnosť, t.j. že do prehľadu sa bude uvádzať aj zrážková daň??:eek:
Nechápem potom celý zmysel zrážkovej dane asi, je predsa zrazená, odvedená a oznámená na DÚ, a teda tým vyporiadaná. Nemôžem ju kompenzovať s preddavkovou daňou, nemá nič spoločné s bonusom, tak aký hybridný v prehľad by sme to mali vyplňovať...
Mne nechýbajú vôbec, ja som to dostala na DÚ ako "zaručenú " informáciu. Ja osobne by som zrušila aj tie staré, riadne mi lezú na nervy :D .
brm
06.04.06,16:51
jak ste sa hneď rozkokošili...hneď je tu veselšie...uáááááááááá
evina
06.04.06,18:31
Mne nechýbajú vôbec, ja som to dostala na DÚ ako "zaručenú " informáciu. Ja osobne by som zrušila aj tie staré, riadne mi lezú na nervy :D .
Najmä sú fakt potrebné, keď sa potom robí celoročné hlásenie:D aspoň majú čo porovnávať :D.
endrju
07.04.06,07:14
V Čechách sa robí "iba" ročné hlásenie a na počudovanie to miestnym finančným úradom stačí:D
evina
07.04.06,07:15
V Čechách sa robí "iba" ročné hlásenie a na počudovanie to miestnym finančným úradom stačí:D

Asi majú lepšie kalkulačky a nepotrebujú to sčítavať z tých štyroch...:D
Janca
07.04.06,09:34
Ako by potom ale prišli k toľkým peniazom z pokút za oneskorené podania.
Halipasa
25.01.07,19:35
Môžem mať teraZ aj ja indiskrétnu otázku?:D
Prečo Vám chýbajú nové tlačivá? Čo nové by ste tam chceli písať?.
Alebo mi ušla ďalšia nezmyselnosť, t.j. že do prehľadu sa bude uvádzať aj zrážková daň??:eek:
Nechápem potom celý zmysel zrážkovej dane asi, je predsa zrazená, odvedená a oznámená na DÚ, a teda tým vyporiadaná. Nemôžem ju kompenzovať s preddavkovou daňou, nemá nič spoločné s bonusom, tak aký hybridný v prehľad by sme to mali vyplňovať...

;) presne tak - bude sa moct od januara kompenzovat s dan.bonusom a so zaplatenim ,,normalnej dane" a zrazkova dan sa oznamovat uz od januara nemusi. pokyny dan. riaditelstva sa uz pripravuju (hovorili na skoleni) a aj tlacivka.... dokonca uz niektore dan. urady ze vraj vracaju hlasenie o zrazeni zrazk. dane za januar spat s tym, ze uz to nechcu!
a tlacivko bude jednotne kvartalne pre vsetky typy ,,poddani" z prijmov
Paula
25.01.07,19:39
;) presne tak - bude sa moct od januara kompenzovat s dan.bonusom a so zaplatenim ,,normalnej dane"

Bonus s preddavkami sa mohol "započítať" aj pred 1.1.07
veget
27.01.07,19:44
Vlasta, všetko je po starom.


Malá maličkosť je iná, kvartálne prehľady sa nemusia už podať do 30. v mesiaci, ale platí posledný deň mesiaca. Teda za IV. kvartál 2006 do 31.01.2007. Zas ušetríme na pokutách.
Paula
27.01.07,19:47
Malá maličkosť je iná, kvartálne prehľady sa nemusia už podať do 30. v mesiaci, ale platí posledný deň mesiaca. Teda za IV. kvartál 2006 do 31.01.2007. Zas ušetríme na pokutách.

Neušetria tí, ktorí sa opätovne pozabudnú o deň.
Orsz
27.01.07,20:20
Všetci citujete príspevky z pred roka- rady boli potrebné začiatkom roka 2006 - a so zákonom platným v roku 2006. No, trochu ma to pobavilo, ale téma prehľadov a zrážkovej dane aktuálne pre rok 2007 je aj v drak porade od pána Mihála.