Mentolka12
11.05.14,21:37
Srocka ma spisanu dohodu z danovym uradom na zasielanie vykazov evidovany je konatel a ja ako ekonomka mam splnomocnenie od konatela podpisane pred zamestnancom danoveho uradu. Problem nastava tu konatel si vybavil novy pbciansky preukaz zo zarucenym elektronickym podpisom a kedze chceme ziadat vratenie DPH zo zahranicia tak sme isli na daanovy urad poziadat o zmenu z dohody na ZEP no nevedia to spravit tak pani na danovom na povedala aby sme si vatvorili novu ziadost na konatelove meno s tym, ze potom mame prist s novym obcianskym a ona to poprepaja. Novu ziadost zo ZEP. No nejde mi vytvort novu ziadost vypisuje mi, ze meno a rodne cislo uz je evidovane. Co s tym?? Lebo ze ide o ID krore registraciou sa vygeneruje. Konatel by mal ZEP a ja ako uctovnicka by som podpisovana na zajkade dohody.
avalik
11.05.14,19:54
Mentolka12
11.05.14,20:15
Ale prave to je problem ze potrebujeme vytvorit vazbu a na to potrebuje danovy urad nejake ID ktore ziskame nejakou refistraciou (dohoda bez ZEP ta funguje bez problemov)
avalik
11.05.14,20:20
no ale ked RC konatela je evidovane tak ID uz ma, t.j. asi pri prvej registracii boli zadane udaje konatela ... ty robis na svoju registraciu-autorizaciu, pri registrovani si zadavala svoje udaje?
Mentolka12
11.05.14,20:25
Ziadost o vydanie identifikatora mam na seba a potom vytvorene konto s udajmi srocky ale teraz mi napadlo ved ten konatel ma aj zivnost (tam neobim ja papiere) moze byt toto problem ze preto mi vypisuje, ze uz existuje registracia na meno a rodne cislo ktore zadavam? (Na danovom urade mi povedali, ze mam zadavat udaje konatela)
avalik
11.05.14,20:31
ano, moze to byt v tom ... ved nech sa skusi prihlasit pomocou ZEP na PFS ... v druhom linku to je napisane (aj co treba mat nainstalovane) ... tak ci tak, na DU by mu mali povedat k rodnemu cislu ID a ku ktorym subjektom ho ma autorizovane
Mentolka12
11.05.14,20:35
Dakujem vdaka vasej pomoci ma osvietilo kde je problem :) idem este prestudovat linky :) dakujem