enad
12.05.14,20:25
Zamestnanec nastúpi v priebehu mesiaca. Je odmeňovaný mesačnou mzdou (1000€). V PZ má dohodnutý nerovnomerne rozvrhnutý PČ (týždenný PČ 40).
Od nástupu do konca mesiaca je podľa kalendára napr. 80 h. On má však naplánovaných iba 77 h. Ako správe vypočítať mzdu za tento mesiac? Môj názor je:
mesačná mzda 1000 €/FPČ podľa kalendára v danom mesiaci * počet odpracovaných hodín .
Náš soft nám neviem prečo počíta mesačná mzda / počet naplánovaných smien v danom mesiaci * počet odprac.hodín. Rozdiel je v priemernej hodinovej mzde. Okrem toho ten zamestnanec v nasledujúcom mesiaci odpracuje oproti FPČ o 3 h viac ("dobieha" tie 3 neodprac.hodiny z predch. mesiaca), LENŽE keďže je odmeňovaný mesačnou mzdou dostane znovu 1000€. A tak v podstate tie 3 hodiny nedostane nikdy zaplatené... Ako to má byť správne a najmä na základe akého §?
Ďakujem veľmi pekne za názory

Len doplním, že v prípade nejakej prekážky na strane zamestnanca, napr. návšteva lekára znovu soft počíta z mesačnej mzdy mzdu za odpracované hodiny. Teda ak odpracuje v rámci NRPČ viac ako je zákonný FPČ tak dostane zaplatené viac. Sumár: v prípade, že zamestnanec pracuje celý mesiac bez akejkoľvek prekážky či dovolenky, dostane mesačnú mzdu a je jedno koľko hodín odpracuje. V prípade, že má čo i len pol hodinu nejakú prekážku systém prepočíta mzdu na odpracované hodiny, kde základ vydelí jeho FPČ v danom mesiaci a nie zákonným FPČ.

Prosím Vás neviete mi niekto poradiť? Stretla som sa s Ďalším názorom, že pri NRPČ sa mesačný fond PČ počíta ako týždenný (uvedený v PZ) v našom prípade 40h/7*počet kalendárnych dní... tak už som z toho úplne dopletená :-(