7kraska
13.05.14,07:41
Dobry den, potrebovala by som surne poradit, spolocnost usporaduvala event pri prilezitosti narodenin obchodneho centra. Bol tam vraj aj detsky kutik. Dostali sa ku mne blociky z restauracii a potravin (za sladkosti, pitie, ceruzky, fixy atd). Mozem to vsetko povazovat za danovy naklad a sucasne si uplatnit odpocet DPH (ak je spolocnost platca)???Konatelka tvrdi, ze ano ze to bolo vsetko pre ucinkujucich na tom evente a tie ceruzky a tak pre deti v detskom kutiku. Boli tam aj tricka pre dievcata ktore pracovali v detskom kutiku. Bol dopredu vypracovany aj nejaky rozpocet na event. Neviem si s tym rady, ci si mozem zo vsetkeho uplatnit odpocet DPH, prosim poradte. Dakujem
Tweety
13.05.14,06:07
Je to repre, nedaňový náklad- účet 513, a z neho nie je možné uplatiť odpočet dph.

7kraska (Dnes 09:37) No ja som na pochybach velkych, lebo kolega tvrdi, ze vsetko pojde do danovych nakladov, pretoze sa to fakturuje dalej spolocnosti, ktora si event objednala. A ze to sluzi na "zabezpecenie prijmov"
tak s teda do otázky nedala všetky potrebné info, to, že to budete fakturovať si mala napísať hneď, to potom je klasický daňovo uznaný náklad s nárokom na odpočet dph.
7kraska
13.05.14,06:37
No ja som na pochybach velkych, lebo kolega tvrdi, ze vsetko pojde do danovych nakladov, pretoze sa to fakturuje dalej spolocnosti, ktora si event objednala. A ze to sluzi na "zabezpecenie prijmov"
tictac7
13.05.14,07:04
7kraska (Dnes 09:37) No ja som na pochybach velkych, lebo kolega tvrdi, ze vsetko pojde do danovych nakladov, pretoze sa to fakturuje dalej spolocnosti, ktora si event objednala. A ze to sluzi na "zabezpecenie prijmov"
-----------------------
tento Tvoj koment úplne mení celú vec. Mala si začať pri otázke tým, že účtuješ spoločnosť, ktorá síce event usporiadala, ale nie pre seba, ale je to jej činnosť, ktorú bude fakturovať. V takom prípade je to, samozrejme, jej riadne daňovo uznaný výdavok a je aj nárok na odpočet DPH zo všetkých nákupov.
7kraska
13.05.14,07:09
ano mate pravdu, zle som napisala otazku. Pardon ;)

takze mozem s kludom odpocitat dph aj z restiky atd?este by som sa chcela s vami poradit ohladom triciek pre SBS sluzbu- boli to tri tricka kazde po 7 € mam ich dat ako reklamne predmety a mozem z nich uplatnit DPH?
alebo to mam tiez povazovat vsetko za tie vydavky na ten event a uctovat to na 501?
7kraska
13.05.14,07:11
a este ma napadlo , je tam aj alkohol aj z toho mozem odpocitat?
Tweety
13.05.14,07:20
doplnila som príspevok
7kraska
13.05.14,07:32
dakujem zle som zadala otazku, mozem sa Vas este opytat mam na tych blokoch aj alkohol aj z neho mozem odpocitat DPH? a tie tricka tiez klasicky danovy naklad alebo sa to povazuje za reklamny predmet (kazde bolo za 7€)
Tweety
13.05.14,07:33
AK všetky vstupy na ten event fakturuješ, tak áno.
7kraska
15.05.14,08:48
dakujem velmi pekne ;)