byrokracia
13.05.14,09:25
DObry den,

v skratke:

cakame babo a chcem postavit dom rychlo, samozrejme kvalitne atd, je to normalny, pomerne priemerny 150m2 2 podlazny dom v intravilane a zastavenej ulici obce.
problem:
stavebne a byrokraticke ***** by ma mozno zrzali az na tolko, ze by som mohol stavat az na jar 2015, co je nemyslitelne, kedze cheme byvat ihned.
susedia su OK (su len dvaja).

moja otazka znie:

oplati sa mi stavat nacierno a potom dodatocne to zlegalizovat?

neprosim vas o rady ako konat nezakonne, ale iste chapete, ze nebudem ROK cakat lebo byrokracia. kto mi ten ROK zivota preplati?

nejdem stavat mrakodrap, ani spalovnu, len obycajy dom, co by tam s 99 az 100 % pravdepodobnostou (uplne bezny a normalny exterier) povolili, tak nechapem preco by som sa mal kaslat s papierovackami tak dlho....

dakujem
alltracboy
13.05.14,07:39
ked mas prachy na rychlu a kvalitnu vystavbu, iste najdes cloveka ktory ma podchytenych uradnikov a za istu cenu mozes mat stavebne povolenie teoreticky za mesiac pokial susedia nebudu robit problemy. Ide len o to aby to uradnici nenatahovali.
petermikuláš
13.05.14,07:46
Na rôznych fórach v kuse ľudia lamentujú a nadávajú ako sa na Slovensku zle žije, aká je tu skorumpovanosť, ako nikto nedodržuje zákony at´d atď,,
a úplne kľudne sa tu na verejnom fóre prezentujete s Vašimi myšlienkami ako porušiť zákony. Ak idete stavať dom tak predpokladám, že ste mladý človek nie starec, a verejne a s kľudným svedomím a bez akejkoľvek hanby sa pridávate k tým čo porušujú /resp. hodlajú porušiť/ zákon? Veď ten dom chcete stavať v krajine kde budete žiť, a o chvíľu Vám bude vadiť niekto kto porušuje zákon a budete sa dovolávať spravodlivosti.
Nie je to totálna dvojkoľajnosť v myslení?
denis_m6
13.05.14,07:59
myslim ze obe strany su trosku na hrane. chapem pohlad, ze kym sa bude davat, tak sa nic nezmeni, a kym budeme porusovat zakony a dufat ze sa nic nestane, tak je to uplne zle. Ale na druhej strane je mi niekedy uplne na nic z ludi ktori "pracuju" na niektorych uradoch, niektori ako keby mali v pracovnej naplni vymyslat preco to nejde, ako to natiahnut, preco nemozu pomoct atd atd atd.... popripade si daju skolenie bezpecnosti prace na 3 dni, cirou nahodou jedine tri dni pracovne dni pred sviatkami. Cize tak. A potom sa pytam, ako ma normalny mlady clovek, ktory nechce nic specialne, nic extra, len to co potrebuje, na co ma plne pravo a za co v podstate plati uradnikov, co ma taky clovek robit? Cakat xy mesiacov, kym niekto da razitko na papier, alebo pohybovat sa v sedej zone, dufat ze ho nikto nebonzne, kym to prebehne, alebo nebodaj hladat cloveka, ktory ma podchytenych uradnikov?

Nie aby bol stat a jeho uradnici spokojny, ze niekto stavia za vlastne, nechce od nich nic, len povolenie. Skuste sa spytat v ktoromkolvek meste na slovensku na najomny byt....

asi tolko k teme ako najst cestu na postavenie domu rychlo.
buchač
13.05.14,08:03
susedia su OK (su len dvaja).


Táto informácia je podľa mňa najdôležitejšia ...tie ostatné čert ber , nakoľko sa v tejto republike iné a inak porušujú zákony ...
Takže susedia sú OK ???
Ale dokedy bude tento stav trvať ?
Projektovú dokumentáciu určite máš ... no pre niekoho je to len plno všeliakých čiar na kope papierov .
Reál je dôležitý , ten je v konečnom dôsledku rozhodujúci .
Nie jeden susedský , ba dokonca rodinný OK stav sa následne musel riešiť na súdoch .

Takže

chcem postavit dom rychlo
Daj Pane Bože , ale hneď ??? :confused:
alltracboy
13.05.14,08:12
ja mam pocit, ze vacsina uradnikov je iba na to aby cloveka nasrali do nepricetna.
Chobot
13.05.14,10:49
Výňatok z Etikety porady:


Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.

Tému uzatváram. Marleau, tebe som vytvoril novú tému.