hyena44
13.05.14,10:07
Dobry den
mam v registri trestov zaznam prechovavanie atd. omamnych latok.
Odsudeny 22.5.2010 - 22.5.2012
Podmienecne zastavenie trestneho stiahania zo skusobnou dobou 24mes.
Osvedcenie v skusobnej dobe.
Je mozne sa zamestnat v niakej SBS sluzbe ?
Pripade ako mam postupovat alebo jak dlho mam este cakat aby som si mohol hladat pracu v sbs sluzbe ? Ci je moznost sa zamestnat v sbs sluzbe.
Nemal som ziaden priestupok ani som nebol niak rieseni policou som riadny obcan co raz spravil chybu.
bodliak
13.05.14,09:06
Za chyby sa platí.
A pre SBS a ďalšie oblasti je každá drogová minulosť riziko.
buchač
13.05.14,09:29
mam v registri trestov zaznam prechovavanie atd. omamnych latok.
Odsudeny 22.5.2010 - 22.5.2012
Podmienecne zastavenie trestneho stiahania zo skusobnou dobou 24mes.
Osvedcenie v skusobnej dobe.
Je mozne sa zamestnat v niakej SBS sluzbe ?
Pripade ako mam postupovat alebo jak dlho mam este cakat aby som si mohol hladat pracu v sbs sluzbe ? Ci je moznost sa zamestnat v sbs sluzbe.

Zákon 473/2005 Z. z.
o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)

vraví
§ 13
Bezúhonnosť

(1) Za bezúhonnú osobu sa na účely tohto zákona okrem osoby, na ktorú sa hľadí, ako by nebola odsúdená, nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený

a) za úmyselný trestný čin alebo

b) za iný trestný čin, za ktorý mu bol uložený nepodmienečný trest odňatia slobody v dĺžke viac ako 12 mesiacov.

(2) Za bezúhonnú osobu sa na účely tohto zákona nepovažuje ani ten, komu súd alebo správny orgán uložil zákaz činnosti, ktorá súvisí s činnosťou podľa tohto zákona alebo ktorá je obsahom pracovnoprávneho vzťahu podľa tohto zákona, do skončenia výkonu zákazu činnosti.

(3) Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom z registra trestov10) nie starším ako tri mesiace a čestným vyhlásením, že osobe správny orgán neuložil zákaz činnosti podľa odseku 2. Ak ide o osobu, ktorá sa za posledných desať rokov nepretržite zdržiavala viac ako šesť mesiacov mimo územia Slovenskej republiky, predloží aj doklad obdobný odpisu z registra trestov zo štátu, v ktorom sa viac ako šesť mesiacov nepretržite zdržiavala, a jeho preklad do štátneho jazyka11) vyhotovený prekladateľom alebo tlmočníkom podľa osobitného predpisu;12) ak nemôže takýto doklad predložiť, pretože jej ho štát nevydá, predloží čestné vyhlásenie, že nebola v cudzine uznaná vinnou z trestného činu, pre ktorý nemôže byť považovaná za bezúhonnú, a že jej nebol uložený zákaz činnosti podľa odseku 2.

§ 14
Spoľahlivosť

(1) Za spoľahlivú osobu sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto

a) preukázateľne nadmerne požíva alkoholické nápoje alebo preukázateľne požíva iné návykové látky,

b) bol v posledných dvoch rokoch uznaný vinným z priestupku na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami,
hyena44
13.05.14,11:37
tak mozem sa zamestat v sbske ?
preukaz odbornej sposobilosty nebol odobraty ani som nemal pozastavenu cinnost.
ziaden priestupok z alkohol ci ine som nemal.
Natolko ziadne drogy nepouzivam ani neberem.
Som zamestani v statnej sluzbe kde su pravidelnek kontroly alkoholu a drogove testy.
Lucy121
14.05.14,04:47
Vyskúšať to môžeš....či ťa zamestnajú je druhá vec