va1ke
06.04.06,20:55
Ahojte chcem sa spýtať, aké mám dať miesto výkonu práce na PZ, ktorú uzatvára živnostník-murár (ako zamestnávateľ) a murár (zamestnanec) ak stále robia na inom mieste-stavbách. Ďakujem
Johanka
06.04.06,19:16
Miesto podnikania zamestnávateľa. Tam je "hlavný stan " :) .
va1ke
06.04.06,20:00
Takže do zmluvy napíšem sídlo zamestnávateľa a môžem tam aj pridať. Niečo tom, že zamestnane bude vysielaný na služobné cesty?
Johanka
06.04.06,20:05
Myslím, že vzhľadom na to, že ide o "funkciu" murár, je každému jasné, že nebude pracovať na jednom mieste. Chceš to tam napísať, aby sa zamestnanec nepriečil, keď bude vyslaný pracovať na nejaké vzdialené miesto?
Zita5
06.04.06,20:07
Takže do zmluvy napíšem sídlo zamestnávateľa a môžem tam aj pridať. Niečo tom, že zamestnane bude vysielaný na služobné cesty?


va1ke ja myslím , že ak to tam uvedieš , nič sa nebude diať , práveže naopak , budeš istená v prípade nejakého problému napr. úrazu.
willma
06.04.06,20:08
Keď môžem poradiť z pozície zamestnanca: Onoho času som pracovala v nemenovanej firme a v zmluve som mala určené miesto výkonu práce v tvare ulica, mesto. Keď nastal problém s preradením na inú ulicu pre mňa nevýhodnú z dôvodu starostlivosti o dieťa zamestnávateľ nemohol v zmysle ZP mnou pohnúť. Od toho času dávali do zmluvy len mesto. Nakoľko ide o profesiu, ktorá sa ako predpokladám neviaže len na jedno mesto je pravdepodobne možné uviesť ako miesto výkonu SR.
Johanka
06.04.06,20:54
§ 43 ods.1 písm. b / Zákonníka práce - podstatná náležitosť pracovnej zmluvy je " miesto výkonu práce ( obec alebo organizačná časť alebo inak určené miesto)".
Z pozície zamestnávateľa by som si z toho vybrala, čo je pre mňa najvýhodnejšie. Myslím, že to najvýhodnejšie je výrazne individuálne. Súhlasím so Zitkou, že keď do zmluvy napíšeš niečo navyše ( a zamestnanec s tým bude súhlasiť ) , nič tým nepokazíš. Samozrejme v medziach ZP.
va1ke
07.04.06,07:12
Ďakujem Vám za cenné rady.