mackova
06.04.06,20:48
Chcem sa spytat na taketo nieco: Jeden znamy ma pozva akos vedka na sud bey mojho vedomia. chcem sa spytat kto mi preplati cestovne a som SZCo moj usly zisk, ked budem mat zatvoreny obchod.
Mohli bu ste mi poradit?
elli
06.04.06,19:06
Mozes si na sude uplatnit tzv. svedocne, t.j. naklady za cestu a usly zisk, mala by si ale tento zisk nejakym hodnovernym sposobom vycislit. Najlepsie pisomne (tak ze to donesies priamo na pojednavanie), alebo poziadat sud, ze to vycislis pisomne v lehote 3 dni.
Zvycajne po skonceni vypovede sa sudca pyta svedkov, ci si uplatnuju svedocne, vtedy sa treba prihlasit. Ak by na to zabudol, treba sa hlasit o svoje sama.
mackova
06.04.06,21:24
Som SZČO, ako si mám vyrátať aký ušlý zisk som mala, mám malý obchodník , v ktrom si predávam.
dana9
07.04.06,05:31
Som SZČO, ako si mám vyrátať aký ušlý zisk som mala, mám malý obchodník , v ktrom si predávam.

Možno by sa dalo tak, že sa vyčíslia a preukážu tržby za podobný deň v minulom týždni:confused: ?
Prípadne si zohnať zastupovanie a ušlým ziskom budú náklady zastupovania?
Je to len návrh, nech poradia aj skúsenejší :o :)
elli
07.04.06,07:09
Som SZČO, ako si mám vyrátať aký ušlý zisk som mala, mám malý obchodník , v ktrom si predávam.

Asi by som (poznajuc prax sudov) vychadzala z DP, hruby prijem deleny poctom dni kedy je obchod otvoreny.
Ale je to skor problem spadajuci do odbornosti ekonomov, takze ak budu mat iny nazor, riad sa podla ich usmerneni a neurobis zle :-))