elinkanem
14.05.14,08:25
Radite mi pouzit na odvolanie na Krajskom sude pravneho zastupcu, alebo sa mozem zastupovat sama? Ake mate skusenosti?
Mária27
14.05.14,07:10
Ako chceš. Dôležité je mať správne dôvody, všetky (čo najviac) napísať s poukazom na paragrafy, poriadne naštudovať vyjadrenie odporcu a na všetko správne reagovať.
elinkanem
14.05.14,07:38
velmi pekne Ti, Maria, dakujem za obe rady. velmi si mi pomohla. :-)
Chobot
14.05.14,07:49
Dôležité je, aké máš ty skúsenosti. Ak dokážeš správne argumentovať a formolvať návrhy, nepotrebuješ zástupcu. Ak si na to netrúfaš, tak si ho najmi.
ebeš
14.05.14,08:41
Najmi si právneho zástupcu.Sama som zastupovala kolegu v odvolacom konaní v spore v špecializovanej oblasti, na ktorú som odborník, ale to nestačí.Právny zástupca protistrany používal zámerne také právnické slovné zvraty, ktorým som nemala šancu rozumieť.On síce nerozumel tomu, o čom som hovorila ja / a kvôli čomu bol súdny spor/, ale to mu nevadilo.
Helik3
14.05.14,09:22
Ahoj, neviem teda ako si zbehlá/lí v právnej a súdnej sfére, možno máš aké-také základy, a trúfaš si, ale ja byť tebou, tak do toho sama nejdem.. Predsa len, je to už krajský súd a súhlasím s Ebeš, že tie právnické zvraty, ktoré používajú, mnohokrát nestihneš ani vnímať, nieto ešte chápať.
Ale zase na druhej strane, opakuje sa tam všetko to, čo už bolo povedané na súde okresnom. Nič nové. A zisťuje sa podstata samotného trestu, teda či bol odôvodnený a či má výučný charakter (či spĺňa podstatu trestu..).
Tak som ti asi teda nepomohla.
No ja som bola tak vyklepaná, že keď sa ma opýtali, kto som a akú mám spojitosť s konaním, tak som nevedela ani ceknúť. Ale je to aj o emociach a o samotnom konani (alebo spáchanom čine).
AmmiS
14.05.14,12:57
O akú vec ide? je to dosť dôležité. Niektoré sa dajú zvládnuť bez právneho zástupcu a niekde je dosť podstatný :-)