Zimama
26.05.14,19:34
žiaľ nie, nemajú počas VŠ štúdia psychológiuNiečo predsa len majú http://www.fmed.uniba.sk/index.php?id=5998. :)



Tiež si myslím, že by mali mať, lebo napr. taký iatrogénny vplyv nie je podľa mňa žiadna sranda...

Ale rozpísané to majú pekne - keby sa to ešte tak aj naučili a hlavne potom uplatňovali v praxi...:---

Sama som zažila chirurga, od ktorého som radšej odišla k inej lekárke, keď som videla, ako sa správal k asi 70-ročnej panej - ani k sopľavému decku by som si tak nedovolila... Možno mal perfektné medicínske vedomosti, ale do pitevne, nie k živým pacientom...:o

...a keď čakám v kabínke u gynekologičky a môžem si tam vypočuť diagnózy a problémy všetkých pacientiek predomnou? A keď potom ležím na tej koze a sestrička vojde bez zaklopania a nechá rozďavené dvere prípadne aj privedie so sebou niekoho iného, kto hľadá pani doktorku, nech je to hoci aj iný lekár? Alebo keď ležím na sone prsníkov bez akejkoľvek zásteny a vidí na mňa ktokoľvek, kto náhodou ide okolo, hoci je to tiež zdravotník?... Toto sa treba učiť na vysokej škole??? A čo takto obyčajný ľudský "chochmes" a slušnosť a úcta a ohľaduplnosť???
BXLmiami
26.05.14,19:26
Zimama,štátny lekár má zamestnávateľa a pravidlá a ide o miesto.Pokiaľ niečo nie je rentabilné,končí to.Čo s tým má psychologia?Zamestnávateľ stanoví dopoludnia toto,popoludní toto a bodka.Ako v každej inej práci.
Zimama
26.05.14,19:45
Zimama,štátny lekár má zamestnávateľa a pravidlá a ide o miesto.Pokiaľ niečo nie je rentabilné,končí to.Čo s tým má psychologia?Zamestnávateľ stanoví dopoludnia toto,popoludní toto a bodka.Ako v každej inej práci.


Rozumiem, BXL, ale takýto systém (v rôznych profesiách) je chorý, veľmi vážne chorý (a na Slovensku zvlášť...), a tým, že budeme všetci s prepáčením držať hubu a krok (veď zamestnávateľ, miesto, atď.), ho nevyliečime - ba práveže ho len ďalej v tej chorobe zabetónujeme. Ak máme na prvom mieste pravidlá, a potom predpisy, a potom interné smernice, a potom...a potom...a človeka v nedohľadne (aj to len vtedy, keď platí...), a všetci sa tomu podrobujeme, tak potom sa nečudujme, že sme tam, kde sme...

Nepoznám všetky podrobnosti, to je pravda, ale keby som ja bola na mieste toho dnešného lekára a videla by som, že čakáreň je prázdna, tak by som tú pacientku (resp. dnes som videla také 2) vybavila, zapísala by som si to na obyčajný papier (ak je to nejaký program on-line, kde sa nedá len tak zmeniť čas), a do PC by som to nahodila po 12.00, keď by som znovu mala na chvíľku prázdnu čakáreň... Systém-nesystém, vlk sýty a koza celá...
BXLmiami
26.05.14,19:45
žiaľ nie, nemajú počas VŠ štúdia psychológiuNiečo predsa len majú http://www.fmed.uniba.sk/index.php?id=5998. :)



Tiež si myslím, že by mali mať, lebo napr. taký iatrogénny vplyv nie je podľa mňa žiadna sranda...

Ale rozpísané to majú pekne - keby sa to ešte tak aj naučili a hlavne potom uplatňovali v praxi...:---

Sama som zažila chirurga, od ktorého som radšej odišla k inej lekárke, keď som videla, ako sa správal k asi 70-ročnej panej - ani k sopľavému decku by som si tak nedovolila... Možno mal perfektné medicínske vedomosti, ale do pitevne, nie k živým pacientom...:o

...a keď čakám v kabínke u gynekologičky a môžem si tam vypočuť diagnózy a problémy všetkých pacientiek predomnou? A keď potom ležím na tej koze a sestrička vojde bez zaklopania a nechá rozďavené dvere prípadne aj privedie so sebou niekoho iného, kto hľadá pani doktorku, nech je to hoci aj iný lekár? Alebo keď ležím na sone prsníkov bez akejkoľvek zásteny a vidí na mňa ktokoľvek, kto náhodou ide okolo, hoci je to tiež zdravotník?... Toto sa treba učiť na vysokej škole??? A čo takto obyčajný ľudský "chochmes" a slušnosť a úcta a ohľaduplnosť???
Tak toto máš svätú pravdu.Ale vieš čo? Nie je den aby mi takto bezohľadne nevrazil kurier,poštár,posliček s jedlom,lekárnička alebo pacient,ktorý ide práve okolo a chce len.....Takže toto chovanie bude celonárodný šport,nielen problém lekárov.
Peggynka
26.05.14,20:26
Myslím,že dať si namontovať toto,nie je až taký problém-aby bola zaručená intimita pacientovi:
http://www.mp-kovania.sk/obchod/gule-116/
kopretinka
26.05.14,20:36
Tak toto máš svätú pravdu.Ale vieš čo? Nie je den aby mi takto bezohľadne nevrazil kurier,poštár,posliček s jedlom,lekárnička alebo pacient,ktorý ide práve okolo a chce len.....Takže toto chovanie bude celonárodný šport,nielen problém lekárov.
a ty máš zvonka na dverách kľučku??? Ja som okrem zubárky na žiadnej ambulancii kľučku nevidela,takže tam nikto vtrhnúť nemôže...
korela
27.05.14,03:54
Keď som bola vo VsZP, tak internistka ma objednávala každé tri mesiace, mala na mňa hodinu. To bolo pred pár rokmi, bola som rozkolísaná, ťažké obdobie. Jedného dňa ma privítala, že jej poisťovňa práve tel. oznámila, že kontroly iba raz za pol roka. Kvôli tomu som prešla do Dôvery, ale kontroly ostali už iba polročné. Ale už sa všetko ustálilo, tak mi to neprekáža. Najviac mi pomohla metóda Dr. Budwig, tlak dlhodobo a rýchlo aj s cholesterololom do normálu. 120/80. Ani som nezačala brať lieky na cholesterol. Strava tiež urobila svoje. Mne vyskočí cholesterol, ak sa nehýbem, nemám ho závislý na strave. Ale kvalita prístupu a vyšetrenia bola na úrovni, nebolo cítiť tlak ani na jednej strane, všetko v pokoji. Úplne iný pocit. BXLmiami, koľko má internista v amer. na pacienta času? Či to tu nebolo nad pomery náhodou?
Pardon,otázku som prehliadla.Má na Teba času koľko si zaplatíš,v USA to tak funguje.
A hodinu lekárovi neplatí a neplatila nikdy u nás žiadna poisťovna.Vyzerá,že Tvoja internistka robila charitu.
Myslím, že nie, pretože ďalší pacient býva objednaný hodinu po mne. A pracuje tak stále. Vždy mi zmerajú tlak, natočia EKG, povysvetľuje výsledky z KO, napíše správu, nechá ma rozprávať ak treba, snažím a ju nezaťažovať zbytočnými otázkami, odvážia ma, podpíšem správu. Ak píše správu, tak ju nevyrušujem, pripína mi k nej všetky nové výsledky z KO. Psychická pohoda v ambulancii po celý čas, ako by to malo vyzerať u každého internistu. Časový posun vznikol iba vtedy, ak prišiel nejaký urgentný prípad, čo je logické. To sa stalo iba raz.
Už k nej nechodím, vyradila ma z pravidelných kontrol, chodím iba k praktickému pre lieky, nakoľko sa stav stabilizoval.
Iba ešte taká malá pozn., k vysokému tlaku som prišla na základ jediného telefonátu. Obsah bol spúšťačom. Musela som nabehnúť na lieky.
Potom som sa ho zbavila nevedome zásahom liečiteľa, ktorý sa ma iba spýtal, či mám problémy s tlakom, nevedela som o koho ide, o nejaký čas mi praktický lekár lieky vyradil. Vydržalo to asi desať rokov, pokiaľ sa mi situácia nezopakovala. Náročné životné obdobie.
Je mi to nesmierne ľúto, nemala som si pripúšťať tak veci k srdcu, čo ma mama celý život učila, ale vďaka svojej povahe som všetko prežívala príliš. Už tomu tak nie je, človek má páky na svoje zdravie. Psychohygiena je dôležitá. Aj toto by sa na stredných školách mohlo aspoň spomenúť. Národ je príliš chorý. Obdivujem ľudí, že dokážu dnes prežiť.
Upraviť a znížiť tlak sa dá aj vyrovnaním čakier, pravidelným, ale lieky asi zostávajú až do smrti, tam to nemám dotiahnuté do konca, tak viac si netrúfam o tomto písať. Skúsila som to iba raz, a keď som bola už medzi dverami pri odchode od lekárky, nie internistky, tak sa ma stihla ešte spýtať, ako vám klesol tlak? Ja - nabudúce vám poviem. Nabudúce bola už po smrti.
Podnes ľutujem, ale už bol druhý pacient vnútri. Obetavá žena, každý pacient ju mal rád.
korela
27.05.14,04:02
žiaľ nie, nemajú počas VŠ štúdia psychológiuNiečo predsa len majú http://www.fmed.uniba.sk/index.php?id=5998. :)



Tiež si myslím, že by mali mať, lebo napr. taký iatrogénny vplyv nie je podľa mňa žiadna sranda...

Ale rozpísané to majú pekne - keby sa to ešte tak aj naučili a hlavne potom uplatňovali v praxi...:---

Sama som zažila chirurga, od ktorého som radšej odišla k inej lekárke, keď som videla, ako sa správal k asi 70-ročnej panej - ani k sopľavému decku by som si tak nedovolila... Možno mal perfektné medicínske vedomosti, ale do pitevne, nie k živým pacientom...:o

...a keď čakám v kabínke u gynekologičky a môžem si tam vypočuť diagnózy a problémy všetkých pacientiek predomnou? A keď potom ležím na tej koze a sestrička vojde bez zaklopania a nechá rozďavené dvere prípadne aj privedie so sebou niekoho iného, kto hľadá pani doktorku, nech je to hoci aj iný lekár? Alebo keď ležím na sone prsníkov bez akejkoľvek zásteny a vidí na mňa ktokoľvek, kto náhodou ide okolo, hoci je to tiež zdravotník?... Toto sa treba učiť na vysokej škole??? A čo takto obyčajný ľudský "chochmes" a slušnosť a úcta a ohľaduplnosť???
Tak toto máš svätú pravdu.Ale vieš čo? Nie je den aby mi takto bezohľadne nevrazil kurier,poštár,posliček s jedlom,lekárnička alebo pacient,ktorý ide práve okolo a chce len.....Takže toto chovanie bude celonárodný šport,nielen problém lekárov.
Tomuto vôbec nerozumiem, prepáč.
Lekári by mohli mať nainštalované svetielko - neklopať, vyšetrujeme pacienta. Myslím, že vtedy by vám nikto nezaklopal, nieto ešte vstúpil dnu i bez gule.
Pacient niekedy fakt zaklope práve vtedy, ak sú ordinačné hodiny, a nepočuje z čakárne pol hodiny nič. Tak pre možný premárnený ordinačný čas, sa takto "pripomenie".
korela
27.05.14,04:10
žiaľ nie, nemajú počas VŠ štúdia psychológiuNiečo predsa len majú http://www.fmed.uniba.sk/index.php?id=5998. :)

žiaľ nemajú, vieme presne viacerí čo sa im tam prednáša, resp. neprednáša v rámci tzv. "lekárskej psychológie"
Po prvé, ako je to možné?
Po druhé, sama BXLmiami tu písala, že im prednášal aj MUDr. Teodor Rosinský.
.
Náš priateľ sa počas štúdií presunul v sedemdesiatych rokov z Prahy späť do BA po troch rokoch štúdia medicíny. Hlboko to oľutoval.
korela
27.05.14,04:21
To nechápem ani ja ak to bol ten istý lekár,len ak bol pod nemocnicou mohlo isť o štatistiky a o program v počítači-dopoludnia jeden popoludní druhý,neviem.Ak bol súkromný tak divné,ak bol štátny mohol mať dané predpisy.Ono sa to všelijako sleduje a vyhodnocuje na koľko percent je čo vyťažené a nevyťažené sa ruší-inak neviem.

Ďakujem za odpoveď, ale... Predpisy a štatistiky sú nám prednejšie ako človek??? :eek: Bohužiaľ, vidno, že veru sú...! (A že sa vôbec čudujem - asi som sama z Marsu...)



Vďaka Tebe, BXL, už chápem, že ak lekárovi poisťovňa preplatí (vymýšľam si) 20 pacientov denne, tak ich vyšetrí len 20 - robiť zadarmo sa ani v lekárskom povolaní (nie zamestnaní - lekár je pre mňa povolanie) dlhodobo nedá, lebo aj lekár je len človek:) a potrebuje jesť a platiť účty a občas aj nejakú dovolenku na regeneráciu síl i na radosť zo života absolvovať, takže to chápem a súhlasím. Ale toto???

A keď som v prvom príspevku citovala pána doktora zo zubárskej komory, že pracujú predsa s ľuďmi, nie s tovarom, tak načo registračné pokladnice... - dovolím si tvrdiť, že majiteľ trebárs predajne s väčšou láskou vykladá tovar do regálov a dáva pozor, aby niečo nerozbil a nepoškodil, než niektorí naši lekári pracujú s "ľuďmi"...

A človek, ktorý sa ocitne u lekára, je predsa zraniteľnejší, citlivejší ako človek zdravý, o to viac opatrný a ľudský, alebo aspoň etický pri zaobchádzaní s ním treba byť - a lekári predsa majú v rámci štúdia aj psychológiu, či?...

žiaľ nie, nemajú počas VŠ štúdia psychológiu
Ja som mala buď polrok alebo rok psychológiu na strednej škole v Prahe v druhom ročníku, ten druhý polrok mohla byť filozofia alebo rok aj psychológia aj filozofia zvlášť. Nespomínam si už. A jeden semester na VŠ nehumanitného smeru. A lekári - veď polovičný základ úspechu liečby pacienta je slovo a prístup lekára.
Pacient sa stal tovarom?
korela
27.05.14,04:31
BXLmiami, asi by mali lekári zatlačiť na médiá.
Už to z webu Fakulty žurnalistiky UK zmizlo, ale nakoľko boli ekonomickí redaktori slabí, tak sa Penta podujala "zadarmo" prednášať na škole. Áno, sú to síce novinári čo vychádajú zo škôl, avšak špeciálne ekonomické predmety nemali. Už iba ovládať ekonomickú terminológiu je široká oblasť. Najhoršie to bolo po revolúciii, keď k nám začali prichádzať nové medzinárodné inštitúcie, banky, otvárali za burzy, končili š.p. atď.
Penta si to geniálne vymyslela, a kam kráčajú médiá, a to hlavne denné mienkotvorné a nie slovenské, po ich nevinnom zásahu na škole, snáď netreba moc špekulovať.
Nemohli by ste vytvoriť protitlak? Odviazať novinárom zobáky? Našli by ste šéfredaktorov. Aký by ste mali na to názor?
Pre médiá sme my ľahšia korisť.Ono vačšiu čítanosť,zúrivosť a beztrestnosť pre novonára získa článok ako lekári nechali potentovaného človeka bezmocného celý den,ako keby napísali,že v poistovniach je limit 2plienky na den.


Korisť je v podstate obeť. To vám vyhovuje?
Začnite im vysvetľovať pomery v zdravotníctve a celom systéme, aby boli spokojní lekári aj pacienti. Inak budú poisťovne stále v tej istej pozícii.
Veď máte svoju komoru aj SLS. Máte sa o koho oprieť. Už sa mi dlho nedostali zdravotnícke noviny do ruky, ani si nepämatám ich obsah, je odborný, ale nie je určený verejnosti.

Neverím, že by ste nedostali priestor v niektorom periodiku. Apoň v jednom.
BXLmiami
27.05.14,04:33
Tak toto máš svätú pravdu.Ale vieš čo? Nie je den aby mi takto bezohľadne nevrazil kurier,poštár,posliček s jedlom,lekárnička alebo pacient,ktorý ide práve okolo a chce len.....Takže toto chovanie bude celonárodný šport,nielen problém lekárov.
a ty máš zvonka na dverách kľučku??? Ja som okrem zubárky na žiadnej ambulancii kľučku nevidela,takže tam nikto vtrhnúť nemôže...
Cez sestričku,cez mrtvoly.Dopriala by som Vám diskusiu počuť aspon raz,neuverili by ste.Normálne do mna či do sestričky vyskočia,že oni majú svoju robotu a sleduju im čas a ich nezaujíma že mám pacienta.Už som sa sťažovala,ale ani to nepomohlo.Neskutočné.Naposledy pred chvíľou-takí dôchodcovia,pozdravila som,otvorila dvere a šup aj s tými palicami rovno dnu predo mnou.:-)
BXLmiami
27.05.14,04:38
Lekári by mohli mať nainštalované svetielko - neklopať, vyšetrujeme pacienta. Myslím, že vtedy by vám nikto nezaklopal, nieto ešte vstúpil dnu i bez gule.
Pacient niekedy fakt zaklope práve vtedy, ak sú ordinačné hodiny, a nepočuje z čakárne pol hodiny nič. Tak pre možný premárnený ordinačný čas, sa takto "pripomenie".[/QUOTE]
1-Svetielko má životnosť tak mesiac,čo nie je privarené zmizne.
2-never,nielen že klopali ale aj kopali do dverí svetielko nesvetielko.Vážne by ste si každá mala sadnuť aspon na týžden do ambulancie aby ste spoznali národ slovenský :-)))))
BXLmiami
27.05.14,04:41
Po prvé, ako je to možné?
Po druhé, sama BXLmiami tu písala, že im prednášal aj MUDr. Teodor Rosinský.
.
MUDr.Rosinský robil kurzy pre lekárov ktorí mali záujem a samozrejme si to platili.Nebolo to v rámci výuky lekárov,bol to rozsiahly cyklus pre ľudí,ktorí sa problematike venujú.
BXLmiami
27.05.14,04:45
Začnite im vysvetľovať pomery v zdravotníctve a celom systéme, aby boli spokojní lekári aj pacienti. Inak budú poisťovne stále v tej istej pozícii.
Veď máte svoju komoru aj SLS. Máte sa o koho oprieť. Už sa mi dlho nedostali zdravotnícke noviny do ruky, ani si nepämatám ich obsah, je odborný, ale nie je určený verejnosti.

Neverím, že by ste nedostali priestor v niektorom periodiku. Apoň v jednom.[/QUOTE]
*
Kľudne tomu ver.Novinári tomu zrejme nesmú rozumieť,inak by aspon jeden od toho 1997 pochopil a publikoval čo sa deje.Nejaký Nicholson by sa zdravotníctvu zišiel.
No ale ja sa smejem-chcete západné zdravotníctvo,dostanete ho-zdravotníctvo UK.
Peggynka
27.05.14,04:57
Nuž,ak je to takto,že sa zanedbáva výučba psychológie,tak to je fakt zlé.Určite by bolo menej pacientov,keby lekári dokázali diagnostikovať problém a zbytočne by nekŕmili pacientov chémiou (žeby zámer?).Podľa mňa by mala byť úroveň znalostí z psychológie na veľmi vysokej úrovni u každého lekára.
Príde mi to až tragikomické,že absolventi učňoviek a hotelových škôl by mali väčšie znalosti ako lekár (tiež majú psychológiu):
http://www.zzz.sk/?clanok=13661
Dáša_
27.05.14,05:04
zrejme je paradoxné alebo aj e tragické, že rôznych predajcov, poradcov zaujíma psychologia zákazníka, o tom je možno veľká časť marketingu. Vzdelávajú sa, kupujú knižky, absolvujú kurzy. A lekárov, ktorí dostávajú pacienta priamo pod ruky toto nezaujíma tak, aby investovali do samovzdelávania v danej oblasti.
korela
27.05.14,05:09
Začnite im vysvetľovať pomery v zdravotníctve a celom systéme, aby boli spokojní lekári aj pacienti. Inak budú poisťovne stále v tej istej pozícii.
Veď máte svoju komoru aj SLS. Máte sa o koho oprieť. Už sa mi dlho nedostali zdravotnícke noviny do ruky, ani si nepämatám ich obsah, je odborný, ale nie je určený verejnosti.

Neverím, že by ste nedostali priestor v niektorom periodiku. Apoň v jednom.
*
Kľudne tomu ver.Novinári tomu zrejme nesmú rozumieť,inak by aspon jeden od toho 1997 pochopil a publikoval čo sa deje.Nejaký Nicholson by sa zdravotníctvu zišiel.
No ale ja sa smejem-chcete západné zdravotníctvo,dostanete ho-zdravotníctvo UK.[/QUOTE]
Až mi slzy tečú, dobrý štart do dňa, sa ti podarilo, hlavne s tými uličníkmi s palicami, uff!
Prosím ťa, to kde ordinuješ? Hypotetická otázka.
.
A by ste mali lekári silný záujem si nenechať klásť na hlavu, navštívte syndikát ale aj RTVS, to čo má už Penta kúpené, zdoláte ťažko. Ale keď sa hľadá riešenie, vždy sa nájde, je to o ľuďoch. Kde je vôľa, tam je cesta. Je najvyšší čas začať s osvetou, veď sme i tu mnohí, ktorí každý niečo vieme a vieme dobré podrobnosti.
Tí hore sú už takí sebaistí, že by si zaslúžili zohnúť hrebienky.
korela
27.05.14,05:11
zrejme je paradoxné alebo aj e tragické, že rôznych predajcov, poradcov zaujíma psychologia zákazníka, o tom je možno veľká časť marketingu. Vzdelávajú sa, kupujú knižky, absolvujú kurzy. A lekárov, ktorí dostávajú pacienta priamo pod ruky toto nezaujíma tak, aby investovali do samovzdelávania v danej oblasti.
Aj tak prídu, lebo musia.
Dáša_
27.05.14,05:14
Lekári by mohli mať nainštalované svetielko - neklopať, vyšetrujeme pacienta. Myslím, že vtedy by vám nikto nezaklopal, nieto ešte vstúpil dnu i bez gule.
Pacient niekedy fakt zaklope práve vtedy, ak sú ordinačné hodiny, a nepočuje z čakárne pol hodiny nič. Tak pre možný premárnený ordinačný čas, sa takto "pripomenie".
1-Svetielko má životnosť tak mesiac,čo nie je privarené zmizne.
2-never,nielen že klopali ale aj kopali do dverí svetielko nesvetielko.Vážne by ste si každá mala sadnuť aspon na týžden do ambulancie aby ste spoznali národ slovenský :-)))))[/QUOTE]

možno by stačilo trochu zorganizovať objednávanie ľudí a neboli by také divoké historky. Lebo ono akcia vyvoláva reakciu a ide to do začarovaného kruhu. A keď miesto snahy niečo vyriešiť sa všetko len sprísňuje, tak potom to tak vyzerá. na oboch stranách.
Peggynka
27.05.14,05:38
Trošku mám problém s chápaním; riešime tu arogantné chovanie našich lekárov a ponúkaš toto,citát:
No ale ja sa smejem-chcete západné zdravotníctvo,dostanete ho-zdravotníctvo UK.

Prečo nám neponúkneš chovanie rakúskych,nemeckých,príp. českých lekárov? Tu nejde o systém zdravotníctva UK,tu ide o prístup k pacientovi a to sú dve rozdielne veci! Nie je nič horšie,ako frustrovaný lekár.Každý,kto ide študovať medicínu,by si mal ujasniť motív.Ak je jeho predstava taká,že sa pred ním budú vyzliekať vyvoňané modelky a v skutočnosti sú to často asociáli (smradľaví,špinaví,pokálení a ešte opití a agresívni) nuž takýto to nespracujú nikdy. A ak lekár dehonestuje pacientov,tak je to smutné.Mala by si čestne priznať,že to tak je a nie sa odvolávať na "hniezdo".
Len pripomeniem,že aj iní zdravotníci robia s takými ľuďmi a nečítam tu takéto vyjadrenia - záchranári.
BXLmiami
27.05.14,05:48
No pozri na kroky ktoré sa spravili v zdravotníctve.Bude to UK zdravotníctvo,na tom trvám .Ja Vám to neponúkam,ja konštatujem fakt.
alaya1
27.05.14,06:08
Lekári by mohli mať nainštalované svetielko - neklopať, vyšetrujeme pacienta. Myslím, že vtedy by vám nikto nezaklopal, nieto ešte vstúpil dnu i bez gule.
Pacient niekedy fakt zaklope práve vtedy, ak sú ordinačné hodiny, a nepočuje z čakárne pol hodiny nič. Tak pre možný premárnený ordinačný čas, sa takto "pripomenie".
1-Svetielko má životnosť tak mesiac,čo nie je privarené zmizne.
2-never,nielen že klopali ale aj kopali do dverí svetielko nesvetielko.Vážne by ste si každá mala sadnuť aspon na týžden do ambulancie aby ste spoznali národ slovenský :-)))))[/QUOTE]
.................................................. .................................................. ..................
Tak to som prekvapena, nakolko s takymto ukazom som sa ja este v cakarni u ziadneho lekara nestretla, ani u seba v praci mi nikto nekopal do dveri a to mam aj klientov so svalovymi spazmami. Ako pisala niekde v prispevku Daska, asi zlyhava objednavaci system, alebo slaba sestra.
Peggynka
27.05.14,06:14
Lekári by mohli mať nainštalované svetielko - neklopať, vyšetrujeme pacienta. Myslím, že vtedy by vám nikto nezaklopal, nieto ešte vstúpil dnu i bez gule.
Pacient niekedy fakt zaklope práve vtedy, ak sú ordinačné hodiny, a nepočuje z čakárne pol hodiny nič. Tak pre možný premárnený ordinačný čas, sa takto "pripomenie".
1-Svetielko má životnosť tak mesiac,čo nie je privarené zmizne.
2-never,nielen že klopali ale aj kopali do dverí svetielko nesvetielko.Vážne by ste si každá mala sadnuť aspon na týžden do ambulancie aby ste spoznali národ slovenský :-)))))
.................................................. .................................................. ..................
Tak to som prekvapena, nakolko s takymto ukazom som sa ja este v cakarni u ziadneho lekara nestretla, ani u seba v praci mi nikto nekopal do dveri a to mam aj klientov so svalovymi spazmami. Ako pisala niekto v prispevku Daska, asi zlyhava objednavaci system, alebo slaba sestra.[/QUOTE]
Tipujem,že žiadna sestra...U nás sú ambulancie s "predizbou",kde sedí sestra,má tam kartotéky a tak sa nestane,že niekto vyruší lekára.
alaya1
27.05.14,06:34
Moja mama mala taku sestricku, ze ked sa zjavila v cakarni, aj 2 m chlap bol pri nej a to mala 150 cm :), ako male decko :)
Zimama
27.05.14,07:15




zrejme je paradoxné alebo aj e tragické, že rôznych predajcov, poradcov zaujíma psychologia zákazníka, o tom je možno veľká časť marketingu. Vzdelávajú sa, kupujú knižky, absolvujú kurzy. A lekárov, ktorí dostávajú pacienta priamo pod ruky toto nezaujíma tak, aby investovali do samovzdelávania v danej oblasti. Aj tak prídu, lebo musia.



 



Presne tak - ak sa v hoteli ku mne nesprávajú tak, ako by sa kompetentní profesionáli platení za to správať mali, viac tam nepôjdem ani náhodou. Ale k lekárovi...?



Pred chvíľou sa kolegyňa vrátila od zubárky - asi pred týždňom jej trhala zub a nechala jej tam koreň, stále ju to bolelo, tak dnes išla znova, ale to ju už poslala na stomatochirurgiu, kde sa dozvedela, že vybratie koreňa stojí cca 50 - 80 éčok...



Že jedna zubárka možno zbabrala robotu a pacient teraz musí za to (a nie málo) platiť zo svojho? Nebolo by fér, keby to platila tá zubárka (možno z nejakej svojej poistky)?



Ááále... veď aj naša BXL povedala, že nebude kydať do vlastného hniezda - kdežeby sa nejaký lekár u nás dopustil chyby... Sorry. :o

kopretinka
27.05.14,07:20
:eek::eek:
Zimama
27.05.14,07:32
Chcem reagovať na jeden príspevok, ale stále mi to vyhadzuje v nejakej divnej, nečitateľnej podobe, tak nič... (to asi preto, že to píšem v robote, namiesto toho, za čo som od štátu platená...)
Peggynka
27.05.14,07:52
Chcem reagovať na jeden príspevok, ale stále mi to vyhadzuje v nejakej divnej, nečitateľnej podobe, tak nič... (to asi preto, že to píšem v robote, namiesto toho, za čo som od štátu platená...)
Hehe,nebuď vzťahovačná,mňa štát neplatí a tiež mi to robilo...Na jednej téme sa mi prekrývajú všetky možnosti a vraj je to nie moja chyba.
srska
27.05.14,09:28


Presne tak - ak sa v hoteli ku mne nesprávajú tak, ako by sa kompetentní profesionáli platení za to správať mali, viac tam nepôjdem ani náhodou. Ale k lekárovi...?



Pred chvíľou sa kolegyňa vrátila od zubárky - asi pred týždňom jej trhala zub a nechala jej tam koreň, stále ju to bolelo, tak dnes išla znova, ale to ju už poslala na stomatochirurgiu, kde sa dozvedela, že vybratie koreňa stojí cca 50 - 80 éčok...



Že jedna zubárka možno zbabrala robotu a pacient teraz musí za to (a nie málo) platiť zo svojho? Nebolo by fér, keby to platila tá zubárka (možno z nejakej svojej poistky)?



Ááále... veď aj naša BXL povedala, že nebude kydať do vlastného hniezda - kdežeby sa nejaký lekár u nás dopustil chyby... Sorry. :o


Preklad:

Presne tak - ak sa v hoteli ku mne nesprávajú tak, ako by sa kompetentní profesionáli platení za to správať mali, viac tam nepôjdem ani náhodou. Ale k lekárovi...?

Pred chvíľou sa kolegyňa vrátila od zubárky - asi pred týždňom jej trhala zub a nechala jej tam koreň, stále ju to bolelo, tak dnes išla znova, ale to ju už poslala na stomatochirurgiu, kde sa dozvedela, že vybratie koreňa stojí cca 50 - 80 éčok...

Že jedna zubárka možno zbabrala robotu a pacient teraz musí za to (a nie málo) platiť zo svojho? Nebolo by fér, keby to platila tá zubárka (možno z nejakej svojej poistky)?

Ááále... veď aj naša BXL povedala, že nebude kydať do vlastného hniezda - kdežeby sa nejaký lekár u nás dopustil chyby... Sorry.
BXLmiami
27.05.14,09:32
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
srska
27.05.14,09:39
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).rýchlo chytia "sever"?:D
alaya1
27.05.14,09:59
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).

Ja som nepochopila / ved mam podla Kvaky aj tie problemy s pochopenim textu :)/ , o com tato tema vlastne ma byt. Ty si sa postavila do uplnej opozicie k celemu osadenstvu Porady, ktori tu pisu svoje poznaky zo zivota a zial, kazdy z nas uz skusenost s lekarmi ma.Niekto ma pozitivne, ako citam viaceri aj negativne skusenosti. Chapem, ze nechces "kydat" do vlastneho hniezda,. ale tiez musis uznat, ze nie vsetko je aj zo strany lekarov koser. Teme som sa potesila nakolko pri nazve nebol ziaden popis, cakala som, ze to bude tema o diskusii, kto co, kde prezil a kto co nedoporucuje, doporucuje. Smerovanie je uplne ine. Mas snahu postavit lekarov v tejto teme na opacnu stranu, ale vies, aj lekar je tiez len pacientom, aj ked s inymi pravami a privilegiami.
Kvaka
27.05.14,10:19
BXL, tu nejde o presilovku, sama si sa rozhodla, že budeš tu upozorňovať na problémy v zdravotníctve, vedela si, že stav zdravotníctva tu nevyriešime, možno vecnou diskusiou by sme aj nejaké návrhy "vypotili", ale my netvoríme legislatívu. Keďže si lekárka, mohla si čakať, že tu budeme písať aj o profesných zlyhaniach aj o prístupe jednotlivých lekárov a sestier k pacientom. Vlastne si šla s kožou na trh. Zviezlo sa to na teba, lebo ľudia sú znechutení z toho, ako sa s nimi zaobchádza. To, že lekár lekára kryje, som tu už písala. Chcela by som vidieť, či aj stavbár stavbára kryje, ak pochybí. Alebo vodár, elektrikár, maliar. No nie, tí to na plnú hubu povedia, kde sa stala chyba a čo to za "odborník" robil, ak sa niečo potentovalo. Ak z dôvodu nekvality spadne strecha, alebo sa musí voda poprerábať, tak je to škoda fiinančná. Ak sa niečo "potentuje" vinou lekára, tak si to vydedukujeme prinajlepšom z náznakov a opatrných poznámok iného lekára. Alebo vieme sami napočítať do 5. :)
Zrejme si nám z pohľadu lekára chcela okrem iného aj povedať, že nie vždy sú na vine lekári, že sú to poisťovne s limitami, že sa tam máme sťažovať, žiadať. (Môj muž skúšal cez poisťovňu, nepochodil. Asi mal byť tvrdší, ale to by "poriešil" aj troch lekárov, čo pochybili. Aj za jeho peniaze.)
Teda už vieme, že systém je zlý a niektorí lekári majú naozaj zviazané ruky, lebo limity nepustia, takže ako toto riešiť. Dá sa to vysvetliť trpezlivo pacientovi, poslať ho tam, kde by mu mohli pomôcť, upozorniť ho láskavým prístupom, že toto tam a tak a preto, že..
Lenže prístup lekárov je rôzny. Niektorí tvrdia, že sa to nedá, iní ochotne nájdu riešenia v prospech pacientov. To už závisí naozaj aj od toho, aký je ten lekár človek, ľudia sme rôzni a ani lekári nie sú výnimky. Sú aj medzi nimi chamtivé hyeny, čo zoberú peniaze aj od umierajúceho pacienta, či od jeho príbuzných.
Stále si myslím, že dobrým lekárom je nielen dobrý odborník, ale aj dobrý, láskavý a ústretový človek.
BXLmiami
27.05.14,10:25
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Kvaka
27.05.14,10:26
mimotemyAlaya, ja naozaj nič na tomto svojom príspevku nezmením http://www.porada.sk/t243638-p6-nase-zdravotnictvo.html#post2553444.
alaya1
27.05.14,10:31
mimotemy
mimotemyAlaya, ja naozaj nič na tomto svojom príspevku nezmením http://www.porada.sk/t243638-p6-nase-zdravotnictvo.html#post2553444.



V poriadku, ved ta o to nik neziada. :). Ak najdes pomenovanie toho, co pomenovat nevies, napis mi, dam sa pretestovat :).
kopretinka
27.05.14,10:37
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
pridajú sa ku komu? k tým doktorom,čo majú pacienta len ako kus alebo číslo?
petermikuláš
27.05.14,10:56
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
alaya1
27.05.14,12:22
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.

O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.


Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
maja
27.05.14,12:26
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
pridajú sa ku komu? k tým doktorom,čo majú pacienta len ako kus alebo číslo?
Tak to dúfam ( za svoju dcéru viem), že nebudú len číslo !
srska
27.05.14,12:41
petermikuláš - v tejto diskusii nie sú 18-20 roční diskutujúci. sú tu takí (predpokladám >30 roční), ktorí majú nie dobré skúsenosti s lekármi, keď potrebovali ich služby. a že sú tieto služby nie ok, je pravda. stačilo by osloviť údzs a opýtať sa ich na počet oprávnených sťažností na lekárov, napr. v 2013 a ich trend za posledné roky.
že do systému tečie dostatok peňazí vieme. že sa po ceste k pacientovi časť stratí ne-vedno kam, tiež vieme. a že nikto nemá záujem urobiť nápravu je tiež - bohužiaľ - pravda . taký je stav v sk. kto ho zmení? netuším.
a teraz poviem krátko za seba - osobne nemám skúsenosť so "zlými" lekármi. ale je pravda, že doteraz ich služby využívam minimálne. obvodnú mám serióznu, a ak by som mal malé deti viem, ktorá doktorka je v ba dobrá.
petermikuláš
27.05.14,12:46
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.

O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.

jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo
alaya1
27.05.14,12:49
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.

O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.

jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo

No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
petermikuláš
27.05.14,12:59
petermikuláš - v tejto diskusii nie sú 18-20 roční diskutujúci. sú tu takí (predpokladám >30 roční), ktorí majú nie dobré skúsenosti s lekármi, keď potrebovali ich služby. a že sú tieto služby nie ok, je pravda. stačilo by osloviť údzs a opýtať sa ich na počet oprávnených sťažností na lekárov, napr. v 2013 a ich trend za posledné roky.
že do systému tečie dostatok peňazí vieme. že sa po ceste k pacientovi časť stratí ne-vedno kam, tiež vieme. a že nikto nemá záujem urobiť nápravu je tiež - bohužiaľ - pravda . taký je stav v sk. kto ho zmení? netuším.
a teraz poviem krátko za seba - osobne nemám skúsenosť so "zlými" lekármi. ale je pravda, že doteraz ich služby využívam minimálne. obvodnú mám serióznu, a ak by som mal malé deti viem, ktorá doktorka je v ba dobrá.

ale jasné, súhlasím, ja viem, že mnoho ľudí má aj negatívne skúsenosti /kto ich nemá však? z nás "skôr narodených", ale večne mladých:)))))/, len si myslím, že to, že budeme tu na fóre nadávať na doktorov asi nikomu nič neprinesie /okrem toho, že si pár ľudí uľaví a napíše to sem - ale to by možno skôr stálo za zamyslenie či nevytvoriť samostatnú tému, kde by si mohol hoci kto zanadávať na naše zdravotníctvo/
P.S. Inak vytvárať negatívny pohľad na slovenské zdravotníctvo, môže niekomu aj vyhovovať.

PS2: Ak náhodou príde model zdravotníctva UK, tak to budú prevratné zmeny, to si myslím, ja osobne som mal už asi sedem pacientov, ktorí prišli /prileteli/do mojej ambulancie z UK, pretože tam nemali šancu. A to sa im ešte aj oplatilo prísť sem na SK a ešte si to aj u mňa celé zaplatiť.
Andy Kralik
27.05.14,13:38
Ľudia netrepte o poslaní. Z poslania sa človek nenaje..
Pokazil sa nam prietokový ohrievač. Zavolal som opravára, prišiel, zdržal sa 10 minút aj so zistením príčiny. Odskrutkoval, vymenil súčiastku, priskrutkoval. Cena súčiastky 10€, práce 40€, cesta 20€ (podotýkam že som v meste, kde za 20€ sa dostaneš z jedného kúta na druhý aj taxíkom). Spolu 70€ za 10 minút práce. Síce sa mi pretočili oči, ale chápem ho. Vie niečo čo ja neviem, má papier na to čo ja urobiť ani nemôžem. A tiež chce len živiť svoju rodinu.
A skúste si predstaviť, čo by asi spravil, keby mu zákazníci povedali, že dostane zaplatené len od prvých piatich a to by mu malo stačiť. Potom nech robí zadarmo, veď opravovať ohrievače je tiež poslanie.
Každý má právo na to, aby dostal za svoju prácu spravodlivo zaplatené. Nerobte z ambulujúcich lekárov zlodejov..
Kvaka
27.05.14,14:36
Nikto z nich zlodejov nerobí, to kde čítaš???
Kvaka
27.05.14,14:51
.....
Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Alaya, veď mne tiež vadí, že štát donút lekárov k privatizovaniu ambulancií a urobili z nich "podnikateľov". Lenže nie je podnikateľ ako podnikateľ, však? Ja svoje príspevky nemažem, ani neprekrúcam, zato ty si tu zase prekrútila moje slová. Boli napísané v súvislosti s tým, že si napísala niečo, čo nebola pravda. Nebolo to prvý raz, preto som tam dala tú poznámku. Skús pozornejšie čítať.
alaya1
27.05.14,15:04
.....
Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Alaya, veď mne tiež vadí, že štát donút lekárov k privatizovaniu ambulancií a urobili z nich "podnikateľov". Lenže nie je podnikateľ ako podnikateľ, však? Ja svoje príspevky nemažem, ani neprekrúcam, zato ty si tu zase prekrútila moje slová. Boli napísané v súvislosti s tým, že si napísala niečo, čo nebola pravda. Nebolo to prvý raz, preto som tam dala tú poznámku. Skús pozornejšie čítať.

Kvaka, nechaj to tak, chcela si ma urazit, ale beriem to s nadhladom.. Snad pri 2 VS viem niecomu aj porozumiet.. Uz to riesit nebudem a ked si myslim, ze tento nick sa stazuje ze stale jej niekto preplaca malo,ze ma male limity,zararmo robit nebude, ani preplacat 2 skumavky, je to moj nazor a mam na neho narok, ako aj ty na tvoj, hoci o tzv. podla teba mojej psychickej poruche. Tym som to skoncila. Uz reagovat nebudem .
mona091
27.05.14,18:31
aj keby ste hned teraz zrusili vsetkych tych zlych biznislekarov, nic by ste nevyriesili, problem je v systeme, a aj tych na prvy pohlad nenarokujucich si na odmenu lekarov by ekonomika donutila zmenit postoj,

najprv treba zmenit procesy, a az potom sa da cistit plevo od zrna
KoxXxo
27.05.14,18:55
petermikuláš
27.05.14,19:37
v tej ukážke si treba všimnúť aj pasáž od 11:06 min. kde je informácia o tom ako Doc. Hanuš nahlásil pokus o uplácení farma firmou Státnímu úřadu pro kontrolu léčiv a případ začala ŕešit policie.
Takže znova vidieť, že nemožno súdiť všetkých doktorov rovnako, ale je to o individuálnom charaktere každého jedného. Koniec koncov rovnako ako je tomu u policajtov, sudcov, právnikov, učiteľov a pod.
kopretinka
27.05.14,19:46
Peggynka
28.05.14,05:05
http://www.napredpis.sk/lieky-predpisuju-pacienti/
Ja si myslím,že to je pomerne častý jav,vidíme to občas aj tu,že ľudia v snahe pomôcť,dajú názvy liekov a laici sa toho chytia (lebo veď príznaky sú rovnaké).A lekár rezignuje,aby bol dobrý v očiach pacienta.Ale je to veľmi neprofesionálne.
Estetic
28.05.14,05:18
No ano a je to veľmi časté že sa pacient rozhodne čo potrebuje a bodka.Stojí veľmi veľa námahy a času vysvetliť ľudom,že kortikoidmi si zničia kožu a že aj ked je to masť je to v skutočnosti liek.
srska
28.05.14,06:05
len taký malý príklad účelne vynaložených prostriedkov:

štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je mz sr:
- platí ročný poplatok za doménu 21,60 eur. (http://data.nczisk.sk/zmluvy/faktury_2014/januar_2014.pdf) mohla by platiť
-13,30eur (http://www.superwebhosting.sk/sk/domeny/cennik-domen-s-dph/)
nakupuje výhodne:
- 10x nb lenovo b5400 - kontrakt 14.05.2014 za 723,06 eur/ks (http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1367496&l=sk) a dá sa kúpiť za 549 eur/ks (http://www.lenovoonline.sk/ideapad-b5400-black-p8973)
- 7x nb apple macbook pro - kontrakt za 1893,18 eur/ks (http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1367496&l=sk) a dá sa kúpiť za 1276 eur/ks (http://www.alza.sk/macbook-pro-13-retina-cz-d501557.htm)
branislavp
30.05.14,00:11
starí ĺudia mali taku ľudovú mudrosť
že sa treba chrániť od dochtorov, sudov /sudnych konani/ a od vyšetrovania žandarmi

/trochu som to musel upraviť aby to bolo zrozumiteľné v spisovnej slovenčine/
nielen že mali takú ľudovú múdrosť, ale naďalej aj majú. Od dochtorov čím najďalej preč, sudcom netreba kabáty zadarmo dávať, so žandármi treba mať pokoj.
korela
30.05.14,04:39
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.

O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.

jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo

No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
S tým posledným odsekom nesúhlasím úplne. Aj so slabším dieťaťom sa dá zapracovať, záleží na okolnostiach. Veľmi dobrý zásah je v nečakanej chvíli pozitívnym výrokom, známkou, i keď si to v danom momente žiak nezaslúži. Možno pôjde u neho o prvý pozitívny prístup, bude to síce nadhotnotenie, trieda o tom nemusí tušiť, stačí známka v žiackej knižke, alebo proste niekde. Pedagógovia, skúste to, či vám to zafunguje. O to by mala byť vaša radosť väčšia, že ste povýšili jednu ľudskú bytosť na vyššiu kvalitatívnu úroveň.
Dá sa to aj v triedach s väčším množstvom žiakov, cesta sa nájde, keď sa chce. A je jedno , v akom veku sa to udeje. Ide o pocit, že žiakovi niekto konečne prejaví po rokoch dôveru a vymaní ho zo zaškatuľkovania, ktoré je také v zboroch obľúbené. Ak sa vám to podarí, nasledujú motýlie krídla. Radosť učiť i za tieto dnešné peniaze. Žije sa pre pocity. Aj tie živia človeka. Zvnútra.
Zimama
30.05.14,17:26
Čiže je to len a len o ľuďoch, o každom jednom konkrétnom z nás, ako sa v danej situácii sami za seba zachováme - či ako ľudská bytosť so všetkým, čo k nej patrí, alebo ako otrok predpisov, strachu, konzumu, vlastného zisku, ..., čohokoľvek.



Sloboda narieka, lebo nám velí svet...

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/simona-martausova/kam-ten-svet-speje-500775



Včera som sa napr. stretla s kolegyňou, ktorá robí v nemocnici a funguje teda na tom istom princípe ako lekári, cez poisťovňu. Hovorila, že "normálneho" psychiatrického pacienta už nevidela, ani nepamätá - každý len špekuluje, chce invalidku a pod., a príde a nástojí a dožaduje sa svojho priam cez mŕtvoly, kedysi že to až tak nebývalo...



http://www.youtube.com/watch?v=VU4rqQyiXww
alaya1
31.05.14,04:52
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.

Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.

O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.

jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo

No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
S tým posledným odsekom nesúhlasím úplne. Aj so slabším dieťaťom sa dá zapracovať, záleží na okolnostiach. Veľmi dobrý zásah je v nečakanej chvíli pozitívnym výrokom, známkou, i keď si to v danom momente žiak nezaslúži. Možno pôjde u neho o prvý pozitívny prístup, bude to síce nadhotnotenie, trieda o tom nemusí tušiť, stačí známka v žiackej knižke, alebo proste niekde. Pedagógovia, skúste to, či vám to zafunguje. O to by mala byť vaša radosť väčšia, že ste povýšili jednu ľudskú bytosť na vyššiu kvalitatívnu úroveň.
Dá sa to aj v triedach s väčším množstvom žiakov, cesta sa nájde, keď sa chce. A je jedno , v akom veku sa to udeje. Ide o pocit, že žiakovi niekto konečne prejaví po rokoch dôveru a vymaní ho zo zaškatuľkovania, ktoré je také v zboroch obľúbené. Ak sa vám to podarí, nasledujú motýlie krídla. Radosť učiť i za tieto dnešné peniaze. Žije sa pre pocity. Aj tie živia človeka. Zvnútra.



Korela, vobec si nepochopila tuto cast, kde som napisala, ze ked je dieta slabucke, na vine je vzdy ucitel - v ociach rodica. O nic ine. To, co si napisala je pravda, ale ja som o tychto veciach v tejto teme nepisala. Reakcia bola na nieco uplne ine a to prirovnanie tiez.
srska
02.06.14,08:04
no, od dnes začínam navštevovať ordinácie. dohoda na určitú hodinu - 10 evri
BXLmiami
02.06.14,09:32
:-)) vravíš,že už ideš do banky so 100% zhodnotením penazí?
Tweety
05.06.14,06:33
Jurino
05.06.14,06:42
no, od dnes začínam navštevovať ordinácie. dohoda na určitú hodinu - 10 evri

Tie dohody na termín u lekára sú niekedy úsmevné. Napr. lekár mi povie: "Príďte o dva mesiace v stredu na 11:10 hod, uprednostním vás, ale budete musieť zaplatiť 10 eur". Keď mu poviem "Výborne" lekárovi nachvíľu oči zaiskria a pokračujem v súvetí "No super ďakujem, ja pracujem a mohol by som vás navštíviť napr. o týždeň o 17:10 hod", tak len pokrúti hlavou a povie, že o 17 hodine už neordinuje a ordinuje len utorok, stredu a piatok 4 hodiny denne. Ja strácam záujem o dohodu a odchádzam. Takto som už 5 rokov nebol na vyšetrení, na ktoré ma poslala obvodná lekárka a poviem vám, vôbec mi to nechýba. Radšej si teda zájdem po práci na cyklotrasu a prejdem v rámci zdravia pár km na bicykli.
duves
07.06.14,08:36
"lukratívne činnosti sú sprivatizované, pričom nemocnice sú neprestajne v červených číslach."
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/319987-poplatkovy-absurdistan/
Peggynka
07.06.14,10:19
"lukratívne činnosti sú sprivatizované, pričom nemocnice sú neprestajne v červených číslach."
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/319987-poplatkovy-absurdistan/
A za tento stav nenesie nikto zodpovednosť;mnoho z kompetentných (terajších aj bývalých) by mali súdiť za vlastizradu...
januska444
09.06.14,09:29
Do našeho zdravotníctva vláda leje obrovské peniaze , ktoré sú následne rozkradnuté. Plus ľudia si neuvedomujú, že bezplatné zdravotníctvo je prežitok zo socializmu. Jediným liekom na naše zdravotníctvo je tresne stíhať všetkých rozkrádačov , pozavierať ich do basy a začať peniaze rozdeľovať efektívnejšie.
BXLmiami
09.06.14,09:43
Majú poslaneckú imunitu,väčšinou.
Jurino
09.06.14,10:51
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili :D
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
misoft
09.06.14,17:57
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. A čo? Veď oni často nevedia ani to, o čom sa vlastne rokuje...... Veď aj Ivan hovorili :D Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora. A zabúdajú aj po návrate od mora čerstvo oddýchnutí - šak fotky si treba poprezerať v parlamente, kde sa kto s kým.....
;)
Oliwa
09.06.14,20:00
Zo života:

Lekár sa pýta pacienta pred druhou operáciou:
"To ktorý xxxxx Vám tú ruku tak xxxxxxx?"
"Vy, pán doktor" - znela odpoveď.

Manželia si chceli kúpiť nové auto. Keď sa ich už v poradí treťom autosalóne opýtali, či aspoň jeden z nich nie je lekár, spýtali sa, prečo? Odpoveď: Viete, lekári majú u nás xx % zľavu? Lebo o 2-3 roky prídu oni alebo ich rodinní príslušníci zas...

Je to mimotemy, či...? ;)
korela
11.06.14,08:41
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili :D
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici
misoft
11.06.14,11:37
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici
No bóóóže - ďalšie melóniky pôjdu do ***** - Rázsochy sú už dávno ******, takže sa môže opäť niečo niekam nejako......
Šak on to niekto zaplatí - ale ovečka blonďavá to nebude.....
petermikuláš
19.06.14,10:05
BXLmiami
19.06.14,10:25
Tam je práve viac článkov.Najzábavnejší je ten o poplatkoch :-)))).Čítať diskusiu je lepšie ako Shooty.
Jurino
19.06.14,14:04
Citáty Hippokratésa sú aktuálne aj v súčasnosti.

Hippokratés z Kósu (řecky Iπποκράτης, 460 př. n. l. – 377 př. n. l.) byl nejslavnější lékař antického starověku, nazývaný též „otcem medicíny“.

Co nevyléčí léky, vyléčí železo, co nevyléčí železo, vyléčí oheň, co nevyléčí oheň, je třeba pokládat za nevyléčitelné.
Jediným velkým lékařským uměním je vyléčit pacienta a je lhostejno, jakým způsobem se to podaří.
Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.
Lékař musí být odpovědný i za to, co mu pacient neřekne.
Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl.
Snaha udržet si zdraví: nejíst do sytosti, nebát se námahy.
Je zbytečné léčit oko bez hlavy, hlavu bez těla a tělo bez duše.
Medicína je nepochybně nejšlechetnější ze všech umění.
Smutný je život, jímž provívá odporná chtivost peněz jako ledový vítr.
Kde je láska k lidem, tam je i láska k umění.
Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost.
Hlavně neublížit!
Nechť strava je tvojí medicínou.(Let food be thy medicine.)
Jurino
19.06.14,14:07
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili :D
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici



..."Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia". :rolleyes:
korela
19.06.14,14:28
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili :D
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici



..."Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia". :rolleyes:
Hej, to som radšej nekomentovala.
kukučka
29.06.14,20:49
BXLmiami
19.08.14,07:41
Takže dnešná novinka-do platu 380, euro sa zdravotné odvody neplatia do platu 494,00 čiastočné platenie.Takže penazí do zdravotníctva ešte menej,vyzerá to na poslednú ranu istoty :-)).Asi tá novinka,že platia len jednu skúmavku pri vyšetrení už počítala s týmto úbytkom penazí.
Jana Motyčková
19.08.14,08:29
Nárast príjmov VšZP na 1 poistenca (každého, nielen chorého!) na 1 mesiac medzi rokmi 2012 a 2013 bol z o sumy 128,94 € na 141,51 € na poistenca a mesiac. Údaje sú z výročnej správy VšZP, nezarátala som ostatné príjmy, ktoré neviem prečítať, sú okolo 1 € v oboch rokoch. To je zvýšenie o 9,75 % na poistenca.
Zvýšili sa Vám o také percento platby z poisťovne? To hovorím iba o štátnej poisťovni. Zlepšila sa o toľko zdravotná starostlivosť?
BXLmiami
19.08.14,09:03
Nie,určite nie.Išlo to za bod z 0,019170€ na 0,0192€.Limity ale zostali nezmenené,čiže absolutna suma je rovnaká ako bola.Novinka je tá jedna skúmavka,čo nás teda vytočilo dobre a všetkých.
BXLmiami
19.08.14,09:04
Aj to pridanie -a zároven ubratie na odberoch je len od 7/14.
Jana Motyčková
19.08.14,10:36
Chcela som tým povedať, že to, že ide do "zdravotníctva" viac peňazí sa akosi v zdravotníctve neprejavuje. Ale pri každom znížení sa hneď straší znížením kvality. Často sa tiež straší , že sa znížia príjmy v zdravotníctve, pritom sa vyberie iba jeden segment platenia (napr. štátom, teraz nízkopríjmoví) a nikto si nevšíma že je to bohato kompenzované vyššími príjmami z iných oblastí (posledne napr. dividendy, dohody, szčo). A v médiách sa politici a iní môžu naďalej odvolávať na to, že zdravotníctvo nefunguje, lebo tam ide menej peňazí.
BXLmiami
19.08.14,11:13
Chcela som tým povedať, že to, že ide do "zdravotníctva" viac peňazí sa akosi v zdravotníctve neprejavuje. Ale pri každom znížení sa hneď straší znížením kvality. Často sa tiež straší , že sa znížia príjmy v zdravotníctve, pritom sa vyberie iba jeden segment platenia (napr. štátom, teraz nízkopríjmoví) a nikto si nevšíma že je to bohato kompenzované vyššími príjmami z iných oblastí (posledne napr. dividendy, dohody, szčo). A v médiách sa politici a iní môžu naďalej odvolávať na to, že zdravotníctvo nefunguje, lebo tam ide menej peňazí.
No možno ide viac,ale rozhodne nie bežným lekárom a nemocniciam.A nestraší sa,pokiaľ sa pozeráte,tak to vážne začína byť veľký problém,ved len chodte na perifériu k lekárovi,špecialistovi,zubárovi-celé zle.
Toto ale bude riadny výpadok,myslíte že to vykompenzujú živnostníci?Nemyslím.
Jana Motyčková
20.08.14,07:08
Výpadok pišu 150 miliónov, pri 5 miliónoch poistencov je to 30 na osobu ročne, t.j. 2,50 € na osobu a mesiac. Minulý rok bol nárast príjmov ca o 12,50 na osobu a mesiac. Tento rok (2014) si myslím, že maličký nárast môže byť u živnostníkov (kôli znižovaniu koeficientu) ale väčší nárast bude z poistného z dividend - jednak prvýkrát sa uplatní vyššia sadzba a prvýkrát okrem zúčtovania sa platia aj preddavky, čiže budú v dividendách akoby dva roky v jednom (to len jednorazovo tento rok). V r.2015 tento efekt z dividend vypadne, ostane len vyššie percento, skôr hrozí väčšie vracanie preplatkov. Ale keď ste si nevšimli nárast o 12.50 prečo by ste si mali všimnúť pokles o 2,50 €?
Ja viem, že je to v zdravotníctve celé zle, mám svoje skúsenosti. Ale problém bude v inom ako v množstve financií, ktoré tam idú. Konkrétne skôr v tom, kde sa tam strácajú.
korela
09.02.15,23:16
http://www.sme.sk/c/7637731/doktor-peter-liptak-rocne-prijmem-dary-tak-za-5-tisic-eur.html?ref=cl
Doktor Peter Lipták: Ročne prijmem dary tak za 5-tisíc eur

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7637731/doktor-peter-liptak-rocne-prijmem-dary-tak-za-5-tisic-eur.html#ixzz3RIQMW1
Myslím, že jeho predchádzajúcim pracoviskom bola http://www.milosrdni.eu/# na Nám SNP
U milosrdných bratov
http://www.milosrdni.eu/docs/cenovy_vymer.pdf

Zasa sa trochu rozbúri hladina okolo zdravotníctva, čo sa dá od toho očakávať?
korela
10.02.15,00:08
Bola som v jeho starostlivosti v 90.r. Bol výborným, poctivým,dôsledným praktickým lekárom.
Raz urobil pre mňa to, čo by máloktorý lekár urobil. Maximálna spokojnosť a spoľahlivosť. Dokonca mi ako prvý z lekárov položil otázku, či ma niekto predtým poslal na hlbšie vyšetrenie okrem predpisovania liekov. Problém som si napokon vyriešila keď bol akútny cez TČM po 20 r. Iba škoda, že to vtedy nedoriešil. Ako pacientku by mi nikdy samu nenapadlo, že by mohlo byť príčinou to, čo bolo.
Odišla som od neho iba preto, že ako lekár zlyhal po etickej stránke. Lekár bol výborný.
Z videa je jasne vidieť, že zobral veci do svojich rúk a chce pohnúť ľuďmi ako platiteľmi poistného, ale predpokladám, že bude najprv úplne nesprávne pochopený väčšinou národa.
Aký toto bude mať záber v spoločnosti, som zvedavá. Jeho vystupovanie je inak v porovnaní s minulosťou veľmi razantné, ja z príspevku odčítam, že má už súčasnej situácie v zdravotníctve plné zuby. Ale mal by tiež pochopiť, že národ tiež.
Viem, že bol vylúčený zo Slovenskej lekárskej spoločnosti. Možno je späť.Neviem, čo sa tam stalo. Asi sa členovia málokedy vylučujú.
.
Výber z diskusie
Jedno české príslovie hovorí...
... Hlúposť a pýcha na jednom strome rastú. "Pán doktor", toto sú hodnotenia vašich pacientov:

Amelie
12.05.2014
Pacientkou MUDr. Liptaka som asi 7 rokov. Kym som bola zdrava a chodila som k nemu iba na preventivne prehliadky, bola som s nim spokojna. Ked som vsak zacala mat zdravotne problemy, namiesto ozajstneho zaujmu o ne mi dookola rozpraval napriklad, ze pijem malo vody a "som vysusena" (pricom denne vypijem 2.5 - 3 litre) (to iste hovorieva aj ostatnym 3 clenom mojej rodiny) alebo ze dlhotrvajucu zvysenu teplotu mam preto, ze som zena a je to iba prejav menstruacneho cyklu (hoci som ho upozornila, ze ju mam zvysenu konstantne a citim sa slaba a malatna). Mala som problemy s crevami a so zaludkom, odmietol ma poslat na gastroenterologiu. Schudla som 8 kil (z 58 na 50, meriam 174 cm) a ked som mu to spomenula, povedal "ved vy ste boli aj predtym chuda". Vysetrenie u gastroenterologa som si vybavila mimo neho a priniesla som mu vysledok - zapal zaludka a reflux zlce do zaludka s predpisanymi liekmi. Po precitani spravy MUDr. Liptak povedal, ze "to nic nie je, to ma dneska kazdy druhy". Liecenie trvalo priblizne 1 a pol roka a verim, ze problemy mam za sebou, dokonca sa mi podarilo otehotniet. Pre vrodenu trombofiliu som okamzite potrebovala vymenny listok na hematologiu (v tehotenstve je tato diagnoza nebezpecna), MUDr. Liptak povedal, ze hematologa nepotrebujem navstivit. Nastastie mi vypisal vymenny listok gynekolog a na hematologii mi okamzite naordinovali injekcie na riedenie krvi. Dnes som si zacala hladat noveho praktickeho lekara.
___
Streemy
27.03.2014
Ja sa práve rozhodujem nad výberom nového lekára, ale čítanie týchto komentárov vo mne aktivuje zmiešané pocity. Na jednej strane je vhodný v prípade, ak ste zdraví a kladie dôraz na preventívne kontroly, no akonáhle ste už chorí, treba zbaliť kartu a pobrať sa kadeľahšie? Podal niekto z Vás s negatívnou skúsenosťou s týmto lekárom podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou?
___

mexz
03.01.2014
BERTE NOHY NA PLECIA A UTEKAJTE KYM SA DA... Bol som u neho niekolko rokov. Ludi v priestore, ktori konaju nie velmi pozitivne vnimam tak, ze dnes proste nemaju den, mozno problem v rodine, mozno deti.. No 3 krat ma dodrbal riadne stacilo. Zmenil som lekara a som spokojny nadmieru. Nejde vyslovene o pristup. Viem si predstavit, ze pan doktor vie byt galantny a na oko aj mily (asi.. inak netusim preco uz neodisli vsetci). Ratajte vsak s tym, ze k specialistovi Vas nikdy neposle, asi uz len k patalogovi.. Kazdy che v tejto dobe zarobit - tym, ze diagnostikuje aj veci pre specialistov sam a zaroven nastoluje liecby - rastie mu pocet vykonov (velmi dobre preplacanych) = poistovna mu preplaca viac bodov. Napr ak by ma v prvom pripade poslal hned k dermatologovi a nepredpsial mi dake morske bahno, pravdepodobne by sa mi ta kozna pliaga nerozsirila po celom tele a nasledne by ma nemuseli vypalovit tekutym dusikom po dobu 3 mesiacov. Dermatologicka len zalomila rukami. V druhom pripade, keby mi mozno nepovedal, ze moje bolesti v klboch su len z nedostatku tekutin a strecingu, tak by som si nastavajucu artrozu vyplivajucu zo zleho postavenia klbov v bedre vedel rehabilitaciou a chondroprotektivami osetrit o 5 rokov skor.. Ortoped tiez len zalomil rukami. Dalsie veci nejdem radsej ani rozpisovat. Dalsie veci nejdem radsej ani rozpisovat. Ak nemate daky milodar, vyliecenie necakajte.... viac zdroj: http://www.lekar.sk/14288/mudr...
mínus Reagovať | 166 Chocholko | 10.02.2015 0:48 | Oznám správcovi |


Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/2392416/2/Doktor-Peter-Liptak-Rocne-prijmem-dary-tak-za-5tisic-eur.html#ixzz3RIbxzRHQ
Dáša_
10.02.15,04:55
BXLmiami
10.02.15,05:45
:-)).Myslím,že rozhovor bol zostrihaný a tým,že novinári o tomto vedia minimum tak ktovie ako,zaujímal by ma celý rozhovor.V podstate povedal,čo si myslíme všetci.Pre poslancov a novinárov nemôže byť problém zistiť limity na ambulanciu a tým pádom aspon približne vyrátať či to stačí alebo nie.Súkromná sfera má obrovské problémy udržať sa nad vodou a je to z roka na rok horšie.Takže dary,pokiaľ ich ako súkromný lekár zobral bez náväznosti na výkony,dal blok a zdanil nie sú protiprávne.
Druhá vec je lekár zamestnanec,ktorému všetko dá zamestnávateľ a ten by teda dary oficiálne brať nemohol.No a Fisher je takýto zamestnanec,zobral peniaze dopredu,všetko okolo operácie zabezpečila nemocnica.
Ale...ked rodina potrebuje uprednostniť pred ostatnými rovnako chorými a potrebuje svetoznámeho profesora,mala by byť možnosť si takéhoto profesora,špičku v odbore vyžiadať a zaplatiť,v žiadnom inom odbore nedotanete najlepšieho zadarmo,ani v učtovníctve nie.Lenže nie je to legálne tak smola.Bol dosť dlho vo vedúcom postavení a v HZDS,mohol to presadiť.
Dáša_
10.02.15,07:22
na jednej strane - nakolko su v registri zverejnené uzávierky, tak som si prešla pár lekárov. na prvý pohľad sa mi to zdalo Ok, že zarábajú celkom dosť. Na druhý pohľad, keď som sa nad tým zamyslela a porovnala so svojou firmou, tak som si povedala, že žiadna sláva. Musím dodržiavať termíny - infarkt, neinfarkt, 25. v mesiaci nepustí. Musím kopec iných vecí. Ale na druhú stranu, keď chcem alebo potrebujem, viem si urobiť aj voľno. Lekári v bežnej ambulancii zarábajú plus mínus rovnaké peniaze. U nich termíny asi nie sú až tak hrozivé. na druhú stranu - pracujú s ľudmi a to nie je jednoduche. Moja chyba = pokuta. ich chyba, občas riadna katastrofa.

Oni majú pacientov viac menej istých. Ja zákazníkov nie. Ale za tú istotu musia pristúpiť na hru so zdravotnými poisťovňami. A tu je pes zakopaný. Len sa akurát nezhodneme, kto by ten boj so zdravotnými poisťovami mal viesť. lekárom sa javí, že pacienti, ide o ich zdravie. Pacientom sa javi, že lekári, oni predsa len o tom vedia trochu viac ako pacienti. No a víťazom sú v tomto smere nakoniec poisťovne. Neviem, či ste sa napríklad pozreli na rebríček daňových subjektov podľa výšky zaplatenej dane z príjmov. A na umiestnenie zdravotných poisťovní.
trisestri
10.02.15,07:37
jeden z problemov je ten ze nedari sa nastavit taky system aby sa zasadny objem uplatkov dostal do systemu cez legalne nastavenie poplatkov za nadstandartne vykony-kde vysoko prevazuje dopyt nad ponukou,vzdy sa budu hladat cesticky ako by sa jedny dostali skor k ukonu ako ty druhy
reneL1
10.02.15,08:07
dnes som cital clanok kde doktor vyhlasil ze uplatky neberie on berie dary aj ja by som bral taky dar v hodnete niekolko tisic eur veru
BXLmiami
10.02.15,08:08
na jednej strane - nakolko su v registri zverejnené uzávierky, tak som si prešla pár lekárov. na prvý pohľad sa mi to zdalo Ok, že zarábajú celkom dosť. Na druhý pohľad, keď som sa nad tým zamyslela a porovnala so svojou firmou, tak som si povedala, že žiadna sláva. Musím dodržiavať termíny - infarkt, neinfarkt, 25. v mesiaci nepustí. Musím kopec iných vecí. Ale na druhú stranu, keď chcem alebo potrebujem, viem si urobiť aj voľno. Lekári v bežnej ambulancii zarábajú plus mínus rovnaké peniaze. U nich termíny asi nie sú až tak hrozivé. na druhú stranu - pracujú s ľudmi a to nie je jednoduche. Moja chyba = pokuta. ich chyba, občas riadna katastrofa.

Oni majú pacientov viac menej istých. Ja zákazníkov nie. Ale za tú istotu musia pristúpiť na hru so zdravotnými poisťovňami. A tu je pes zakopaný. Len sa akurát nezhodneme, kto by ten boj so zdravotnými poisťovami mal viesť. lekárom sa javí, že pacienti, ide o ich zdravie. Pacientom sa javi, že lekári, oni predsa len o tom vedia trochu viac ako pacienti. No a víťazom sú v tomto smere nakoniec poisťovne. Neviem, či ste sa napríklad pozreli na rebríček daňových subjektov podľa výšky zaplatenej dane z príjmov. A na umiestnenie zdravotných poisťovní.
Skvelý postreh,klobúk dolu.Skús ako ekonom pozrieť výkony ,tvrdím,že sú to dumpingové ceny poväčšine.A skús pozrieť či by ambulancie vyšli bez poplatkov-väčšina skôr nie ako ano.Vieš pre mna nie je problém robiť cez deň aj večer,kľudne prídem cez weekend-ale načo,ked to nikto nezaplatí?Takže limity a čakáte.Povedal to v tom rozhovore aj Lipták,že si myslí,že pacient je na vine,lebo sa nedožaduje svojich práv.Je to tak.Ty si zákazník zdravotnej poisťovne a nedožaduješ sa,aby si za svoje peniaze dostal to,čo Ti patrí.
BXLmiami
10.02.15,08:09
dnes som cital clanok kde doktor vyhlasil ze uplatky neberie on berie dary aj ja by som bral taky dar v hodnete niekolko tisic eur veru
Čo Ti bráni?Legislatívne nič.
BXLmiami
10.02.15,08:10
jeden z problemov je ten ze nedari sa nastavit taky system aby sa zasadny objem uplatkov dostal do systemu cez legalne nastavenie poplatkov za nadstandartne vykony-kde vysoko prevazuje dopyt nad ponukou,vzdy sa budu hladat cesticky ako by sa jedny dostali skor k ukonu ako ty druhy
Správne.Prečo nemám možnosť si Fischera zaplatiť legálne?Chcem aby prišiel aj ked už nerobí,chcem aby operoval,tak prečo ho nemôžem legálne zaplatiť?
Dáša_
10.02.15,08:22
Skvelý postreh,klobúk dolu.Skús ako ekonom pozrieť výkony ,tvrdím,že sú to dumpingové ceny poväčšine.A skús pozrieť či by ambulancie vyšli bez poplatkov-väčšina skôr nie ako ano.Vieš pre mna nie je problém robiť cez deň aj večer,kľudne prídem cez weekend-ale načo,ked to nikto nezaplatí?Takže limity a čakáte.Povedal to v tom rozhovore aj Lipták,že si myslí,že pacient je na vine,lebo sa nedožaduje svojich práv.Je to tak.Ty si zákazník zdravotnej poisťovne a nedožaduješ sa,aby si za svoje peniaze dostal to,čo Ti patrí.

no, v pohľade na to, kto má začať riešenie sa trochu rozchádzame :D Ja si myslím, že treba, aby začali lekári. lenže, jednotní sú tuším iba tí nemocniční. Naozaj si ľudia myslia, že zvýšené platy boli o všetkých lekároch.
Zober si, že ono je nakoniec málo ľudí, čo sa vyzná v číslach. Dokonca by som povedala, že aj kopec účtovníkov za číslami nevidí všetko... 98% populácie v tom nevidí nič. Preto je dôležité začať vysvetľovať. Preto si myslím, že by bolo vhodné, keby začali lekári.
Naviac, u pacientov ide zvyčajne o city a to nie je do toho dobré miešať....

Preto je podľa mňa dobré, že tento pán vystúpil. Aj ke´d zrejme to bude mať teraz ťažké. Bolo by treba takých viac.
veronikasad
10.02.15,08:24
jeden z problemov je ten ze nedari sa nastavit taky system aby sa zasadny objem uplatkov dostal do systemu cez legalne nastavenie poplatkov za nadstandartne vykony-kde vysoko prevazuje dopyt nad ponukou,vzdy sa budu hladat cesticky ako by sa jedny dostali skor k ukonu ako ty druhy
Správne.Prečo nemám možnosť si Fischera zaplatiť legálne?Chcem aby prišiel aj ked už nerobí,chcem aby operoval,tak prečo ho nemôžem legálne zaplatiť?
V trenčianskej nemocnici (gyn.-pôr.odd.) to funguje, na viditelnom mieste zverejnený cenník ak pacientka požaduje konkrétneho lekára pri operácii alebo pôrode ...
BXLmiami
10.02.15,08:27
Lenže len u gynekologov,na škodu veci.
BXLmiami
10.02.15,08:29
no, v pohľade na to, kto má začať riešenie sa trochu rozchádzame :D Ja si myslím, že treba, aby začali lekári. lenže, jednotní sú tuším iba tí nemocniční. Naozaj si ľudia myslia, že zvýšené platy boli o všetkých lekároch.
Zober si, že ono je nakoniec málo ľudí, čo sa vyzná v číslach. Dokonca by som povedala, že aj kopec účtovníkov za číslami nevidí všetko... 98% populácie v tom nevidí nič. Preto je dôležité začať vysvetľovať. Preto si myslím, že by bolo vhodné, keby začali lekári.
Naviac, u pacientov ide zvyčajne o city a to nie je do toho dobré miešať....

Preto je podľa mňa dobré, že tento pán vystúpil. Aj ke´d zrejme to bude mať teraz ťažké. Bolo by treba takých viac.[/QUOTE]
Lekári vysvetľujú roky.Pre ZP sme spolupracovníci od nich závislí a ked sa mi zmluva nepáči môžem nechať tak.Nevyhádame a nevyargumentujeme nič.Oni sa oprú o špitálskych docentov a profesorov,ktorí ani nevedia čo stojí rožok a nemajú páru o ekonomike a je to.Je to cielené.Jediný kto s týmto pohne je klient,platiteľ,zákazník,nositeľ penazí.
trisestri
10.02.15,08:32
na jednej strane - nakolko su v registri zverejnené uzávierky, tak som si prešla pár lekárov. na prvý pohľad sa mi to zdalo Ok, že zarábajú celkom dosť. Na druhý pohľad, keď som sa nad tým zamyslela a porovnala so svojou firmou, tak som si povedala, že žiadna sláva. Musím dodržiavať termíny - infarkt, neinfarkt, 25. v mesiaci nepustí. Musím kopec iných vecí. Ale na druhú stranu, keď chcem alebo potrebujem, viem si urobiť aj voľno. Lekári v bežnej ambulancii zarábajú plus mínus rovnaké peniaze. U nich termíny asi nie sú až tak hrozivé. na druhú stranu - pracujú s ľudmi a to nie je jednoduche. Moja chyba = pokuta. ich chyba, občas riadna katastrofa.

Oni majú pacientov viac menej istých. Ja zákazníkov nie. Ale za tú istotu musia pristúpiť na hru so zdravotnými poisťovňami. A tu je pes zakopaný. Len sa akurát nezhodneme, kto by ten boj so zdravotnými poisťovami mal viesť. lekárom sa javí, že pacienti, ide o ich zdravie. Pacientom sa javi, že lekári, oni predsa len o tom vedia trochu viac ako pacienti. No a víťazom sú v tomto smere nakoniec poisťovne. Neviem, či ste sa napríklad pozreli na rebríček daňových subjektov podľa výšky zaplatenej dane z príjmov. A na umiestnenie zdravotných poisťovní.
Skvelý postreh,klobúk dolu.Skús ako ekonom pozrieť výkony ,tvrdím,že sú to dumpingové ceny poväčšine.A skús pozrieť či by ambulancie vyšli bez poplatkov-väčšina skôr nie ako ano.Vieš pre mna nie je problém robiť cez deň aj večer,kľudne prídem cez weekend-ale načo,ked to nikto nezaplatí?Takže limity a čakáte.Povedal to v tom rozhovore aj Lipták,že si myslí,že pacient je na vine,lebo sa nedožaduje svojich práv.Je to tak.Ty si zákazník zdravotnej poisťovne a nedožaduješ sa,aby si za svoje peniaze dostal to,čo Ti patrí.
pacientovi brani neinformovanost,je zavaleny kopou inych povinosti,k tomu zdravotne problemy-mnohy nestudovali ani ekonomiu,ani pravo,ani komunikaciu an zmluvne vztahy a ani lekari sa nemozu zo vsetkeho alibisticky vyzuvat,mne sa ani ziadny nestazoval ani nic odo mna nepytal,limity to je kapitola sama o sebe a ich nastavenia,ako laik do toho nevidim,vidim len to ze asi neni take nastavenie aby dobry lekar ktoreho vyhladava vela pacientov mal alikvotny navyseny prijem oproti tomu ktoreho pacienti velmi nevyhladavaju,ale na druhej strane u nas dost takych lekarov pride na 8 a o 13 ma padla,takisto mam skusenost aj s takym u ktoreho vysetrenie trva maximalne pol minuty,ledva stihne recept vypisat,ale nik si yslim nechce aby lekari robili zdarma,ale ak si pozries statistiky ta proporcia platov medzi lekarom v rakusku a predavackou je dvojnasobna,u nas je stvornasobna,takze mnohe profesie su prijmovo nedocene,ano mozno porovnanie s primatormi by vyznelo inak,je nedostojne aby daky starosta hornej donej bez zodpovednosti a bez vzdelania bral viac ako lekar
na druhej strane preco lekari nejdu na priame platby,preco sa nevyclenia ak poistovne nepllatia?-nic nie je iba ciernobiele,ak je system zly treba apelovat na riesenia,brat a obhajovat uplatky je scestne a nebespecne-co keby kazdy ukrivdeny riesil krivdy a deformacie nezakonou cestou lebo by to povazoval za spravne? /pan Fischer urcite nebol odkazany na uplatky,ak by islo o problem jeho prijmov/
BXLmiami
10.02.15,08:39
trisestry-sukromní lekári nemajú platy,sú sukromní podnikatelia.Na priame platby nejdeme pretože ak nemám zmluvu s poisťovnou platíš lieky aj vyšetrenia ktoré napíšem či doporučím.A toto ľudia u nás nezvládnu finančne.
trisestri
10.02.15,09:09
trisestry-sukromní lekári nemajú platy,sú sukromní podnikatelia.Na priame platby nejdeme pretože ak nemám zmluvu s poisťovnou platíš lieky aj vyšetrenia ktoré napíšem či doporučím.A toto ľudia u nás nezvládnu finančne.
to viem a je to tiez systemova chyba,tak mohli to urobt tak aby sa lieky a ine vysetrenia neuhradzali
BXLmiami
10.02.15,09:37
No vieš,ale potom by nemali žiadneho zmluvného lekára :-)).
trisestri
10.02.15,18:48
trisestri
13.02.15,11:31
no podla tychto statistik nie su lekari na tom tak katostrofalne ako prezentuju a to este tu nie su zahrnute prijmy z roznych poplatkov a zvysenie miezd od januara http://www.cas.sk/clanok/307902/pravda-o-platoch-v-slovenskom-zdravotnictve-kolko-zaraba-vas-lekar.html -v sukromnych ambulanciach je tu este otazka uhrnej vysky mesacnych nakladov a plnenie uhrady ukonov poistovnami ,ci ich uhradzaju v primeranych terminoch
BXLmiami
16.02.15,06:11
:-)) No a ak je to katastrofa,ešte vždy Vám zostanú zariadenia typu Pro Care.Ved o to ide,nie? :-))))
Dáša_
16.02.15,06:51
tragédia je to naše zdravotníctvo. A aj iné je tragédia - napríklad to, ako sme sadli na lep Markíze. Bez rozmýšľania. A akoo novinári miesia nie že hrušky s jablkami, ale hrušky s mydlom, ale čo už povedať. Miešajú platy v nemocniciach so súkromnými praxami. Tam miešajú lekárov s kapitáciou s tymi, čo sú špecialisti. Keby sa chceli na čísla pozrieť, stač im fakt ísť do registra uzávierok, kopec lekaárov funguje ako sro.
No a potom by sa mali pozriet do Kažimírovho rebríčka firiem, skoré platia najvyššie dane. V prvej stovke sa nájde nielen zdravotná poisťovna, ale aj iné zdravotné firmy, napríklad laboratórne. Tuším liekové....

mmch, ten rebríček je fakt zaujímavý - chránime ľudí pred úžerníckymi firmami a zároveň tieto firmy sú veľký podporovateľ štátnej kasy.... To je fakt scestné, aj keď to nesúvisí s témou.

S témou ale súvisí to, z ktorej strany sa má začať boj - od lekárov, od pacientov, od štátu? Nikomu sa do toho nechce. Lekári tvrdia, že sú iba na liečenie, pacienti sa v tom nevyznajú a štát je rád, že nakoniec sa mu tie peniaze ešte cez dane vrátia späť.
BXLmiami
16.02.15,07:02
No vieš,ten kto to spískal bol teda vážne-borec :-))))
Dáša_
16.02.15,07:31
no a Liptáka sa tuším z lekárov ani skoro nikto nezastal.... Hoci hlavne vy viete, že mal pravdu. Že sa aspon proti pente snaží bojovať.
kukučka
19.02.15,21:59
Dáša_
20.02.15,05:07
duves
20.02.15,06:13
no tak toto je už iná sila http://liptak.blog.sme.sk/c/375548/vseobecny-lekar-strazny-pes-zdravotnej-poistovne.html?ref=tit
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
misoft
20.02.15,17:28
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
Veď títo to už majú predsa "zaplatené" a "predplatené"..... iní sa skladajú a poskladali.....
milo2
31.03.15,06:20
..som veľmi rada, že lekárka zavčasu zachytila ochorenie.....
.[/QUOTE]

To nie lekarka to vaša dcera má dobrý imunitný system, vypotila to a šlo by to aj bez liekov, po použití ATB boli znehodnotene v hrubom čreve dobré bakterie, ktore maju za ulohu chranit náš imunitný systém. Ludia si ho ničia nezmyselným podavaním liekov.
korela
15.11.16,06:33
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili :D
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici



..."Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia". :rolleyes:
Hej, to som radšej nekomentovala.


Tušíte niekto, o ktorej novej bratislavskej nemocnici to Zvolenská mala informovať?

"Pacienti sú o krok bližšie k novej nemocnici

Výstavba novej nemocnice v Bratislave prešla z prípravnej do realizačnej fázy. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská dnes (11. júna 2014) predstaví na rokovaní vlády Návrh Štúdie uskutočniteľnosti investícií v akútnej lôžkovej zdravotnej starostlivosti na Slovensku v rámci zámeru realizácie výstavby novej nemocnice v Bratislave. Ide o ďalší krok v rámci jednotlivých etáp, o ktorých bude ministerstvo zdravotníctva postupne informovať.

Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia. Zverejnenie podrobných finančných údajov by znevýhodnilo štát v procese verejného obstarávania najmä vo vzťahu k budúcim záujemcom o koncesiu ponúkanú štátom. Predmetná štúdia môže ovplyvniť samotnú prípravu ponúk týchto záujemcov." ...

http://www.health.gov.sk/Clanok?pacienti-su-o-krok-blizsie-k-novej-nemocnici
Ide o to, že sa v súčasnosti potichu likviduje ďalšia nemocnica, o tom v ďalšom príspevku.
korela
15.11.16,06:36
korela
15.11.16,06:47
Ako dopadla nemocnica v Starom Meste (totálnom centre) po niekoľkoročnej pauze, počas ktorej sa údajný havarijný stav zhoršil natoľko, že budovy sa museli predať, nie však zbúrať.

Stratené v systéme
Ako sa predávali
Nemocničné budovy
ortopedická klinika na Hlbokej - 132 mil. korún;
hematologická klinika na Partizánskej - 155,1 mil.;
sanatórium Koch – 40,05 milióna korún;
ORL klinika na Zochovej – 35 miliónov korún;
pôrodnica na Zochovej – 141 miliónov korún;
nemocnica s poliklinikou na Bezručovej - 320,11 milióna korún.
Keď v roku 2005 ministerstvo zdravotníctva zrušilo polikliniku na Bezručovej, viac ako dvadsiatke lekárov sľubovali, že pre nich zrekonštruujú pavilón na Mickiewiczovej. To sa však nestalo. Kde minuli peniaze, terajšie vedenie Univerzitnej nemocnice nevie povedať.
V archívoch museli na základe otázok SME pátrať aj po základných informáciách, ako sú ceny za budovy a kupcovia. V rokoch 2005 a 2006, keď ich predávali, kompletné údaje nezverejnili. Dodnes nik neurobil sumár, koľko peňazí za predaje získali a kde ich použili.
„Peniaze museli ostať nemocnici, ktorá ich predávala. Nemôže byť žiadny problém to dohľadať,“ myslí si exminister zdravotníctva Rudolf Zajac, za ktorého éry sa rozhodlo o predaji. Sám si tiež vyhodnotenie nerobil. Pripustil však, že súčasné budovy neobnovia, kým sa nedostanú do komerčných rúk.
Odkázal nás na bývalého riaditeľa nemocnice Valeriána Potičného. Ten je dnes hlavným lekárom samosprávneho kraja. Spojiť sa nám s ním nepodarilo.
V minulosti sa objavili informácie, že peniaze šli na oddlženie najväčšej bratislavskej nemocnice. Jej dlh ku koncu roka 2011 však bol stále vyše 15,5 milióna eur.
ba-0308-003f-bezrucova.rw_res.jpg


Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/6725920/byvale-bratislavske-nemocnice-su-domy-duchov.html#ixzz4Q3q80AKo

.

Z bývalej nemocnice na Bezručovej http://www.bezrucova.sk/
Stojí za pozretie. Oproti bytovému komplexu je v priamej blízkosti Modrý kostolík, pár sto metrov Univerzita Komenského, Eurovea, ...
"Jedinečný rezidenčný komplex Bezručova spája ideálnu polohu v širšom centre Bratislavy s pozoruhodnými historickými reáliami a zároveň ponúka moderný architektonický názor na nadštandardné bývanie. Citlivým zohľadnením všetkých stránok súvisiacich s rekonštrukciou sa projektu podarilo naplniť všetky predpoklady na to, aby zaujal náročných klientov, ktorí si vážia tradície a kvalitu."

http://www.bezrucova.sk/galeria
korela
15.11.16,07:17
Správa z 11.112016 a 14.11.2016
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/410665-nemocnica-v-podunajskych-biskupiciach-konci/
Nemocnica v Podunajských Biskupiciach končí

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/410908-zacal-sa-boj-o-biskupicku-nemocnicu/
Začal sa boj o biskupickú nemocnicu

vyjadruje sa k nej bývalý riaditeľ Krištúfek, ktorý nemocnicu vybudoval.
"http://www.ehealth.sk/clanok/35086/prof-mudr-peter-kristufek-csc"
"Medicínsky rástol u profesora Virsíka v nemocnici, ktorá bola vyhľadávaná najmä pre vzťah k pacientovi. V starých múroch sa medzi bolesťou a strachom prechádzala láskavosť a starostlivosť. Jadro ústavu tvorili kláštorné budovy s výťahmi prilepenými zvonku a stravu do oddelení vozili v kovových skrinkách mlá*denci na náhradnej vojenskej službe. Pod jeho vedením sa nemocnica v Podunajských Biskupiciach premenila na celoslovenské zariadenie, v ktorom si poradili s najkomplikovanejšími ochoreniami dýcha*cieho aparátu. „Musíme viesť lekárov, sestry a všet*kých v nemocnici k tomu, aby popri vysokej profesio*nalite v sebe budovali aj ľudský vzťah k chorému."..


Včerajší článok v Pravde nezachytáva súčasný stav budov a vizuálu nemocnice ako-takej, z obsahu sa javí, že ide o nemocnicu iba so starými pavilónmi, čo nie je pravda.
V pôvodných pavilónoch sídlilo riaditeľstvo plus administratíva, ambulancie na prízemí a aj lôžkové časti. Asi v 60. r. boli postavené nové budovy, kde bola rádiológia, chirurgické, urologiclé a gynekologicko-pôrodné odd., každé odd. malo svoju operačnú sálu. Liečiť sa v tejto nemocnici bolo pre Bratislavčana potešením.
V najnovšom pavilóne asi zo 70. r. sa vytvorila geriatria, ktorá je prepojená tunelom (na foto v článku) so spomínanou budovou s chirurgiou, urológiou, rádiológoiu, a gyn.-pôr. oddeleniami.
Nemocnica má k dispozícii starý park a nachádza sa na rozľahlom pozemku.

Ešte pred 89 sa o nemocnici hovorilo ako spádovej nemocnici pre južne položené obce a vlastnú obec.

Od vchodu do nemocnice - bývalého Národného ústavu pre tuberkulózu a respiračné choroby, dnes Geriatrickú nemocnicu vidno alej

https://www.google.sk/maps/@48.1245334,17.2071866,3a,75y,38.68h,76.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1scxF5MXk4p3ZeennFP0Meww!2e0!7i1 3312!8i6656
korela
15.11.16,08:16
Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.
https://www.google.sk/maps/@48.1257392,17.2094907,3a,75y,234.51h,97.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1syrTj1ZwcbSkXJ8v2C3Xnfw!2e0!7i1 3312!8i6656!6m1!1e1

https://www.google.sk/maps/@48.1260404,17.2090033,3a,75y,211.24h,89.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbhC1bob_BIPOl6RhHNJ3gQ!2e0!7i1 3312!8i6656
korela
18.03.17,11:42
https://www.noviny.sk/slovensko/202284-velka-reforma-slovenskych-nemocnic-niektore-sa-mozu-zmenit-na-hotel
.
Univerzitné nemocnice v Bratislave, ktoré navštevujú pacienti z celého Slovenska, by sa po dlhých desaťročiach mohli výrazne zmeniť.
V praxi by to teda mohlo vyzerať takto. "Univerzitán nemocnica Kramáre a Ružinov sa presunú do areálu Rázsoch," upresnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.



ZmenyVšeobecná nemocnica staré mesto by sa mala stať špecializovaným centrom pre liečbu nervových a duševných chorôb u geriatrického pacienta.
Špecializovaná geriatrická nemocnica v Podunajských Biskupiciach by sa mala stať už len neziskovou organizáciou so sociálno- zdravotnými lôžkami.
Nemocnica v Petržalke zostáva bez zmeny. Detská fakultná tiež adresu ani špecializáciu nezmení. Tým, že sa ale budova univerzitnej nemocnice predá, by sa časť z nej vraj mohla pričleniť k detskej fakultnej nemocnici.
misoft
18.03.17,12:01
Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.

Toto je dôležitý fakt...... asi vedia prečo......
korela
18.03.17,12:35
Tieto pomalé obštrukcie, tak či tak pomaly vplávame do súkromného zdravotníctva.
Biskupická nemocnica má tak príjemný areál v zelenom prostredí, staré stromy, ticho, a gerontov majú v pláne usadiť v tej najhoršej, v zmysle starej a schátralej budove na Mickiewiczovej v centre mesta. Už len dožiť, skôr doraziť. Aj starý človek má nárok na základnú dôstojnosť. Do tej nemocnice som nevedela vkročiť už pred 40-mi rokmi.

Biskupická je proti tomu raj. Niektorý z poraďáckych viktorov tu nedávno popísal nie dobrý stav v biskupickej, tak neviem, ale poliklinika má budovu zo zač. 70. r., funguje normálne, pavilón geriatrie je ešte novší, každá izba hlboký balkón, personál veľmi dobrý. V 90. r. to bola plne funkčná nemocnica, kam sa chodievalo mnohokrát po protekcii. Hlavne gynekológia a pôrod., chirurgia, urológia, o pľúcnych nevraviac. Detský bol pod vynikajúcou primárkou.

Ambulancie, čo zostali bežať v starých pavilónoch mali dobrú úroveň, čisto, dobrí lekári ešte donedávna, možno ešte existujú, neboli sme tam.
Ak sa niečo nechá vedome schátrať, tak to, samozrejme, ide ku dnu. Nič tej nemocnici nechýbalo.
Prečo z toho neurobili spádovú nemocnicu pre juh a južné obce s novými satelitmi tak, ako sa o tom hovorilo? V zápchach cez kolóny s urgent. prípadom ..., obdivujem každého človeka, čo tam býva.
Rázsochy presne na druhom konce mesta. Antolská ďaleko, Ružinov v podstate detto.
korela
18.03.17,12:40
Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.

Toto je dôležitý fakt...... asi vedia prečo......

Ten kostolík je veľmi vhodný, chodieval k pacientom na lôžkové kňaz, spovede a tak ...
korela
05.05.19,17:36
Tento človek dokumentuje stav opustených nemocníc na Slovensku.

Jeden z príspevkov z diskusie pod videom.

"Illuminátor

Pred 9 mesiacmi (upravené)
Aspoň můžeme vidět, jak se hospodaří s našimi penězi, ty přístroje rozhodně nebyli zadarmo, všechno lékařské je nechutně předražené, naprosto mě zaráží že to tam jen tak nechali ležet ? To jim šel někdo po krku ? Si nemůžu pomoct ale to vypadá jak kdyby měli hodně na spěch, vzali jen to nejnutnější a honem pryč.. Proč ? A jak si mohli dovolit tam nechat ty věci ? Tohle je dalším důkazem toho, že politici zkrátka místo své práce, hádejte co dělali ? Hádali se o tom kdo toho ukradl více... To je potom jasné, personál to měl na háku on ty věci nekupoval, šlo to z daní, navíc v tom byl určitě jako v každé zakázce nebo jakémkoli politickém čachru, ať vypadá jak chce prospěšně.. ono kdoví jak to bylo, třeba jste o tom tunelu slyšeli ve zprávách, budeme kupovat přístroje, protože jsou nutné.. a potřebné pro pacienty.. Tudíž jste si mohli ještě říct, no fajn je to dobrá věc co dělají.. Mno a to že se na té zakázce napakovalo deset lidí více než si Vy vyděláte poctivou prací za celý život... To už vidět nejde, to se většinou po delší době začne zjišťovat, v dobu, kdy už se zkrátka nedá nic vyšetřit... Tohle je zkrátka neomluvitelné a bylo by už načase aby policajti začli používat mozek a dokázali že maj koule. Začít velmi intenzivní vyšetřování CELÉ VLÁDY Všech okolo vlády, všech rodinných příslušníku politiků.. a jejich blízkého okolí a to zcela nečekaně v jeden den, sebrat se je všecky na vazbu, i kdyby to mělo být dohromady 1000 lidí, a začít ultra pečlivé a důsledné vyšetřování. Dal bych krk na to že min. 90% všech zadržených by bylo na základě hromad důkazů odsouzených na doživotí.. Každopádně, nasadilo mi to brouka. Já bych se radostí asi podělal najít takto opuštěný špitál, kdoví co všechno tam lze najít, a hlavně jsou to věci které jen tak neseženete, popř. si je nelze dovolit.. Tyto věci si cením ale mě už překvapilo jen to, že to ještě nikdo neočesal do poslední prodejné věci. Většinou tyto objekty jsou obrané sotva se dveře zavřou.. Nechápu jak to tam mohlo 7 roků vydržet.. Mimochodem, příště jak někam půjdeš a budou tam nějaké lékařské přístroje, čapni to a pak se mi ozvi, odkoupím. A nemusíš si vůbec dělat hlavu s nějakou morálkou.. Není absolutně nic špatného vzít si něco, o co nikdo nemá zájem, chátrá to práší se na to, není jediný důvod k tomu si to nevzít, nikomu to chybět nebude, stejně jako by nechyběly nikomu ty "tuny" měděných kablů, atd.. což mi taky nejde na rozum.. Tohle se prostě ví.. že ve starých objektech je v kabeláží a šrotu slušný balík.. Kurňa a zas tak dobře se na tom Slovensku taky nemáte.. :) Každopádně ten člověk je na tuto činnost jak stvořený, kdekoli jinde by mi ten hlas a tón asi vadil, ale k tomuhle je jak dělaný.

** Ty kokos brečím !! To snad né, to normálně bolí, já bych tam asi radostí omdlel... Ty přístroje, to všechno co tam bylo.. odnesl bych z tama najednou věcí za 50 000,- !! Toto je vyloženě poklad.. teda alespoň pro mě, zrovna tu kyslíkovou flašku s kyslíkem se snažím sehnat, ale s ventily, a příslušenstvím, no prostě je to drahé a ještě musíte mít štěstí že to někdo prodává.. ale tohle je profi. Stejně tak ten přístroj na magnetoterapii.. co bych za to dal, zrovna tu věc jsem sháněl před pár lety, ale opět, příliš drahé."

https://www.youtube.com/watch?v=S3b3gSd3v_o
korela
05.05.19,17:41
korela
05.05.19,17:43
korela
05.05.19,17:47
Bývalý kaštieľ plus krásny pozemok v Bytčici, pohlo sa za ten čas niečo ďalej?
https://www.youtube.com/watch?v=MG-uxSuPJLQ
korela
05.05.19,17:52
A veľa daľších chátrajúcich zdravotníckych objektov, ozdravovní a kúpeľov.
sito
05.05.19,18:09
Každého a všetko nahlodá, zožerie zub času. Slovensko potrebuje špičku a bričku, aby nové mohli byť, k tomu robota a z národa spraviť ... :D
korela
02.11.21,19:20
no tak toto je už iná sila http://liptak.blog.sme.sk/c/375548/vseobecny-lekar-strazny-pes-zdravotnej-poistovne.html?ref=tit
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
Odpoveď nájdeš v našej ústave.