merci28
14.05.14,12:54
Ahojte! Chcem sa opýtať, ak mi zamestnávateľ pošle peniaze na účet za cestovný príkaz - nemám však o tom doklad, tak ako napr.pásku o výplate, tak si to musím uviesť do daňového priznania?
Ďakujem
mondes
14.05.14,18:21
Ty máš aj živnosť?
avalik
14.05.14,18:32
Zákon o dani z príjmov

§ 5

(5) Okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2, nie je predmetom dane ani

a) cestovná náhrada poskytovaná v súvislosti s výkonom závislej činnosti do výšky, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok podľa osobitných predpisov,15) okrem vreckového poskytovaného pri zahraničnej pracovnej ceste,


Zamestnávateľ by ti mal zdaniť a zraziť odvody z vreckového vo výplate.
merci28
14.05.14,18:34
Ahoj. Mala som,momentalne je pozastavena. Ale robila som prve 3 mesiace 2014 u ineho zamestnavatela. Takze narok si budem danove robit sama.. a tak neviem,ci tam zadat len vyplaty ci aj cestovne prikazy-sluzobky?
Dav
14.05.14,19:12
Nie, predmetom dane z príjmu zamestnanca nie je príjem na bežnom účte, ale príjem zo závislej činnosti. K tomu Ti dá zamestnávateľ vyplnené a potvrdené tlačivo Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti.. Ak si budeš robiť daňové priznanie, spočítaš údaje z Potvrdení od zamestnávateľov . Ak máš okrem toho aj príjem zo živnosti, alebo iné príjmy, podliehajúce zdaneniu - dividendy, príjem z prenájmu, tie uvedieš v daňovom priznaní B v príslušných kolónkach.
veronikasad
14.05.14,19:15
Cestovné náhrady zamestnanca nie sú zdanitelným príjmom - bez ohladu na to, či sú vyplácané v hotovosti, alebo poukazované na bežný účet zamestnanca. Neuvádzajú sa v DP. (neplatí pre vreckové pri zahr,prac.ceste)
merci28
15.05.14,07:00
Ďakujem, tento zákon som hľadala :)
merci28
15.05.14,07:01
Ďakujem, super odpoveď :)