variant
14.05.14,13:10
Dobrý deň. som po rozvode a chceli by sme s exmanželkou uzavrieť dohodu o vyporiadani. Jedine čo potrebujem je moja eseročka, ktorá bola založená počas trvania manželstva. Všetko iné ostane u ex manželky, takto sme sa dohodli. Môžte mi niekto poradiť že ako mám formulovať dohodu alebo mi poslať nejaky vzor na to? hlavne čo sa týka vyporiadania obchodnáho podielu. ďakujem
Mária27
14.05.14,19:06
Vložili ste majetok BSM do s.r.o.? Mali ste zrušené BSM počas podnikania? Pracovala tam aj manželka?
variant
19.05.14,12:11
Nie, nevložil som nič ale bolo to založené zo spoločných peniazí nakoľko sme vtedy ešte boli manželia. Som jediným konateľom aj spoločníkom v sro a s manželkou sme sa dohodli že sro bude moja. ako to mám formulovať v dohode?
variant
19.05.14,12:15
Manželka nepracovala v sro a bsm nebol zrušený počas podnikania.
Mária27
19.05.14,15:14
Ohodnotíš podnik a zahrnieš to do masy BSM s tým, že zostaneš vlastníkom len ty. Vyporiadate sa hodnotovo napoly, spočítate hodnoty rozdelených vecí (aj sro) a napíšete, kto komu koľko doplatí.
variant
20.05.14,05:22
ako vidim nerozumiete ma...zalozil som sro, som jediny konatel aj spolocnik. ona z srocky nic nechce, takto sme sa dohodli. nehnutelnost v bezpod. spoluvl. nemame. nic jej nechcem platit, ani ona mne.
variant
20.05.14,05:37
a pokiaľ viem, tak predmetom bsm v pripade srocky je obchodny podiel...
Mária27
20.05.14,06:56
V dohode o vyporiadaní BSM sa delí spoločný majetok. Keby si bol do sro vložil len nejakú sumu či vec, delili by ste len to - a samozrejme zisky. Tak tam napíš to čo chceš. keď sa dohodnete, nik vás nebude napádať.
Dav
20.05.14,07:57
Dohoda o vysporiadaní majetku : Spoločný majetok (zoznam) sa odo dňa rozvodu delí takto : Ex-manžel - zoznam, Ex-manželka: zoznam. Vyhotové dňa ....v ..... Podpísať, dať overiť podpisy, hotovo.
variant
21.05.14,12:15
tak ked ona nechce nic z srocky ( ani zo zisku, ani z obch. podielu) mne pripada iba obchodny podiel a hotovo?Len by som potreboval nejaku formulaciu na ten obchodny podiel...ze ako to mam formulovat pravne.iba par viet. co je s tou nehnutelnostou co je iba na mene exmanzelky prip. na mojom mene?predpokladam ze s tymi sa nemame zaoberat v dohode lebo to nie je predmetom bsm.