MikHornet
14.05.14,14:27
Pekny den,

Planujem odpkupit jednoosobovu sro od znameho a nie je mi jasna jedna postupnost. Ako prve musi terajsi majitel podpisat vyhlasenie jedneho spolocnika so suhlasom s odpredajom obchodneho podielu a so zmenou konatela.
Je nutne nahlasit zmenu konatela na ORSR okamzite, alebo je mozne to spravit az po podpise zmluvy o prevode obchodneho podielu spolu s ostatnymi zmenami - zmeny spolocnika, sidla atd..
Na Zivnostensky urad ako som pochopil, tak sa oznamuje iba zmena konatela - to predpokladam, ze sa da urobit hned na zaciatku a odovzda sa iba vyhlasenie povodneho spolocnika o zmene konatela (notarsky overene, alebo netreba?)?

Pripadne, viete mi iba skontrolovat ci tento postup je ok:
- Podpisanie vyhlasenia povodneho spolocnika so suhlasom s odpredajom obchodneho podielu a so zmenou konatela
- Nahlasenie zmeny konatela na Zivnostensky
- Podpis zmluvy o prevode obchodneho podielu - overene notarsky
- Aktualizovana verzia zakladatelskej listiny - podpisem uz iba ja ako novy spolocnik, iba sa aktualizuju udaje ktore sa zmenili, inak sa znenie nemusi menit
- Vyhlasenie noveho spolocnika ze nema podiel vo viacerych jednoosobovych sro (podľa 105a Obch. zák.)
- Oznamenie vsetkych zmien na ORSR - zmena konatela, spolocnika, sidla... zmenovy formular c. 8

Este som niekde cital o tom, ze bude treba podpisat novy podpisovy vzor noveho konatela - toto moze byt sucast bodu c. 1 - vyhlasenia povodneho spolocnika/konatela? Resp. je to samostatne? Predpokladam ze treba notarske overenie?


Vopred velmi pekne dakujem,
Mik
Economic
16.05.14,05:58
K prevodu OP a iným zmenám sa nerobí vyhlásenie spoločníka, ale rozhodnutie jediného spoločníka, zmluva áno, na živnostenský sa už nič neoznamuje . Úplné znenie áno, vyhlásenie jediného spoločníka áno a nezabudni Súhlas správcu dane. Použije sa formulár 8 na zápis zmeny do OR. Ak s týmto vyhotovením dokumentov nemáš skúsenosti, mal by si si to dať buď urobiť niekomu, kto takéto služby poskytuje, alebo za symbolický poplatok aspoň dokumenty skontrolovať. Taký človek by ti mohol aj návrh elektronicky podať a úspora na SP je 50 %. ,