Trogars
14.05.14,16:52
Dobry den,
dnes som bol na TK a nepresiel som kvoli tomu ze udaj na kolesach nesedel s tym co je napisane v TP.

Osobne si myslim, ze v TP je uvedeny udaj zimnych kolies, co som si potom aj overil a na letnych mam udaj 175/70 r13 s cim mal prcovnik STK problem a nepresiel som.

Najde sa tu niekto co sa v tom vyzna a vie mi povedat ci mal pravdu?
avalik
14.05.14,14:59
Žabinka
14.05.14,15:23
máš v osvedčení o evidencii vozidiel zapísané alternatívne pneumatiky? používať na vozidle môžeš len tie, ktoré sú zapísané.. aj keď povolené výrobcom môžu byť aj iné ako sú zapísané v TP.. pozri na konci TP pod výbavou vozidla..
Trogars
14.05.14,15:59
v TP nie je kolonka "vybava vozidla".
Žabinka
14.05.14,16:45
Zle som sa vyjadrila.. Kolonka Ďalšie úradné záznamy..
(62) Ďalšie úradné záznamy - uvádzajú sa najmä údaje o zvláštnej výbave vozidla, doplnkovej farbe vozidla, alternatívnych údajoch vozidla, povolených výnimkách, údajoch o schválení a informatívnych údajoch.
(62.1) zvláštna výbava vozidla – ide o doplnkové informácie o vozidle, v prvých štyroch riadkoch sa vymenuje a zapisuje iba v prípade, ak je zvláštna výbava súčasťou vozidla; ako zvláštna výbava vozidla sa uvádza text z číselníka zvláštna výbava vozidla, ktorý ministerstvo zverejňuje na svojej webovej stránke.
(62.2) druh doplnkovej farby vozidla – ak sa na vozidle nachádza aj iná doplnková farba na niektorej časti vozidla oproti tej, ktorá na vozidle prevláda a je uvedená v položke 22 R Farba, uvedie sa druh doplnkovej farby; ako druh doplnkovej farby sa uvádza text z číselníka druh doplnkovej farby, ktorý ministerstvo zverejňuje na svojej webovej stránke a aktuálna farba.
(62.3) alternatívne údaje vozidla – uvádzajú sa zväčša alternatívne údaje položiek 1 až 51; najčastejším príkladom sú alternatívny rozmer a druh pneumatík.
(62.4) povolené výnimky – uvádzajú sa všetky povolené výnimky podľa § 111 zákona (napríklad Povolené výnimky ministerstva: - na nadstavbe sú ostré hrany a výčnelky.) ako aj povolenie dopredaja vozidiel v rámci limitov končiacich sérii (napríklad Podľa článku 8 ods. 2 písm. b) smernice 70/156/EHS povolený dopredaj vozidla na území Slovenskej republiky).
sosak
14.05.14,16:47
Platí, čo je napísané vo veľkom TP. Cez TK si neprešiel oprávnene.
jelalim
14.05.14,17:07
Nepresiel si opravnene, mas 3 moznosti:
1. Kupis nove pneumatiky, take ake mas zapisane v TP.
2. Das si zapisat sucasne pneumatiky do TP, je to vcelku zlozity proces.
3. Prezujes na zimne, ktore predpokladam mas v spravnom rozmere a pojdes ich ukazat na STK a nasledne prezujes na letne a budes dufat, ze uz nikto iny nebude taky detailista aby si to este raz vsimol. Otazne je len, ako by sa postavila k tomu poistovna v pripade poistnej udalosti. Rozdiel je skutocne minimalny, to musis byt detailista co chce nieco najst.
Trogars
14.05.14,17:22
K tej poistnej udalosti, jednu som pred rokom mal a bolo to v pohode.
Peggynka
14.05.14,19:14
Ty máš problém so šírkou pneu-máš mať 165/...:
http://www.pneucentrum-mrazik.sk/oznacenie-pneumatik/
srska
14.05.14,20:30
tk rozhodla správne. v osvedčení musí byť alternatíva zapísaná v "ďalších úradných záznamoch"
Sliedič
06.06.14,17:35
Neexistuje nič také, ako uvedenie rozmerov zvlášť na zimné a zvlášť na letné peumatiky. Ak si mal na aute nahodené iné, ako je napísane v TP, tak si neprešiel právom a technik na STK si odviedol zodpovedne svoju robotu. Nabudúce už budeš vedieť :)