sara-ke
07.04.06,08:08
Dobry den,

mam takuto asi hlupu otazku, ale chcem sa opytat, ked je na tlacive uvedte DIČ, a my mame len IČO a IČ DPH co tam mam uviest??

dakujem
va1ke
07.04.06,06:09
no ale musíte mať aj DIČ. Lebo to je identifikačné číslo pre daň z príjmov.
katkaj
07.04.06,06:15
Ak máte IČ DPH tak máte aj DIČ. Je to vlastne IČ DPH bez toho SK.
evina
07.04.06,06:24
Platiteľ DPH, teda vlastník IČ DPH, teda aj Vy uvádza na faktúre IČ DPH, DIČ už nemusí.....ale je to to isté číslo bez SK ako píšu vyššie...
va1ke
07.04.06,06:29
Platiteľ DPH, teda vlastník IČ DPH, teda aj Vy uvádza na faktúre IČ DPH, DIČ už nemusí.....ale je to to isté číslo bez SK ako píšu vyššie...


S týmto by som moc nesúhlasila. Ja som sa stretla s názorom, že na faktúre sa musia uvádzať všetky identifikačné údaje. Bolo to napísané aj v niektorom poradcovi a potvrdil mi to aj daňový úrad a aj audítori. IČO: je identifikačné číslo podnikateľa, DIČ: identifikačné číslo pre daň z príjmov, a IČ DPH je identifikačné číslo pre DPH. Keď som mala daňovú kontrolu tak mi vyhodila doklad z daňových nákladov, kde som nemala uvedené DIČ.
evina
07.04.06,06:41
S týmto by som moc nesúhlasila. Ja som sa stretla s názorom, že na faktúre sa musia uvádzať všetky identifikačné údaje. Bolo to napísané aj v niektorom poradcovi a potvrdil mi to aj daňový úrad a aj audítori. IČO: je identifikačné číslo podnikateľa, DIČ: identifikačné číslo pre daň z príjmov, a IČ DPH je identifikačné číslo pre DPH. Keď som mala daňovú kontrolu tak mi vyhodila doklad z daňových nákladov, kde som nemala uvedené DIČ.

Závisí od toho z akého obdobia Vám DÚ takéto doklady vyhodil. Ale zákon je zákon aj pre DÚ:
paragraf 31 ods. 11 zákona o správe daní a poplatkov:

11/ Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, 6eb) na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo..

P.s. ten osobitný zákon je zákon o DPH a zákon o spotrebnej dani.
sara-ke
07.04.06,06:43
dakujem vam velmi za vysvetlenie ;)