workalarm
15.05.14,15:11
Dobrý deň,
chcel by som poradiť ohľadom novej el. prípojky k RD. Mám pozemok, pred ktorým končí el. vedenie, t.j. je tam posledný stĺp a na ňom už "nieje" kapacita na ďalšiu prípojku. Po predbežnom kontakte s pánom z distribučnej mi oznámil,že je ešte 1 voľná kapacita ale o 100m ďalej. Ťahať kábel zemou bude asi ťažké, nakoľko je tam veľa IS a hlavne súkromných pozemkov. Je nejaká možnosť zriadiť prívod k prípojke cez stĺpy vzduchom a z posledného stĺpu ťahať zemou /cca. 10m/ na hranicu pozemku do elektromeru? Na stĺp je ešte dotiahnutý ďalší samonosný kábel po stĺpoch pre jeden RD, odkiaľ mám mať prípojný bod aj ja. Za rady ďakujem.
command
15.05.14,14:01
Myslim si ze túto vec by si mal prediskutovat hlavne s panom z distribucky nakolko to je ten clovek ktorý ma ako sa hovori kluce od miesacky ak ten nepovoli mozes sa aj na hlavu postavit.
pepa78
15.05.14,20:12
Presne ako píše command,...ja ti jedine poradím aby si oficiálne požiadal distribučnú spoločnosť o vyjadrenie sa k podmienkam pripojenia na sieť...oni musia dať stanovisko na základe ktorého sa pohneš daným smerom
type83
04.07.14,07:05
Presne dnes vzduchom ti to nepovolia