Leenkaa
07.04.06,08:30
Chcela by som poprosiť niekoho, kto účtuje stravovanie zamestnancov v jednoduchom účtovníctve, aby sa mi pozrel na priloženú prílohu - rozpis stravovania zamestnancov. Vyčítala som to v daňovej príručke, ale zdá sa mi to pomerne komplikované.
Ešte raz prosím niekoho o prípadné pripomienkovanie.

Ďakujem všetkým!

Prajem pekný deň,
L.
KEJKA
07.04.06,18:24
ja sa pozastavím nad tou kalkuláciou. Je zbytočné podľa mňa čerpať SF, ak sa nevyužije max. možnosť dať do nákladov.
cena jedla nie je v zmysle zák. práce cena bez DPH ale cena s DPH. teda min. príspevok je 36 Sk a môže byť až do výšky 48,95 Sk.

Cena bez dane ........................ 55,00 Sk
55 % z ceny jedla (65,50 Sk) !! 36 min. 48,95 max.
Príspevok zo SF ......................... 1,45 Sk
Základ dane ............................ 4,60 Sk
Daň na výstupe ........................ 0,90 Sk
Zamestnanec hradí................ 5,50 Sk
Odobraté obedy v marci 14 ks x 27,60 Sk 77,00 Sk
______________________________

neviem čo sa myslí tým doplnkovým predajom.
ondrejvla
07.04.06,18:48
Súhlasím s Lidou, je to aj v súlade so zákonom aj v súlade s uvažovaním v prospech nielen zamestnávateľa, ale konečne aj zamestnanca.
Leenkaa
10.04.06,09:41
Ďakujem Lide za ochotu, že sa mi na to pozrela. Akurát som zabudla dodať, že si nekupujem stravné lístky, ale dostávam fa, t.j. musím pri výpočte vychádzať z ceny bez DPH. To ostatné som si opravila.
A ešte jedna otázka na Lidu: Naozaj si môžem odpočítať 48,95 Sk z ceny lístku, aj keď má hodnotu len 55,- Sk (a nie ideálnych 89)???? Nemôžu mi to pri kontrole vyhodiť?
Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný a slnečný deň

Lenka
veva125
10.04.06,12:47
Podla usmernenia na tejto stranke je to 48,95Sk.
http://www.gastropass.sk/zivnostnici/?p=how_to
Šebestová Jana
10.04.06,14:11
môžete mi poradiť,
pracovník pracuje v súkromnej firme, ako obchodný zástupca, chodí po celom Slovensku a aj mimo Slovenska, sú dvaja zamestnanci a majiteľka firmy, na zmluve majú minimálnu mzdu, ostatné im vypláca načierno,neplatí im stravné lístky, ani diéty na cesty, ani sviatky, môžu sa niekde sťažovať?
veva125
10.04.06,14:15
inšpektorát práce
Šebestová Jana
23.08.06,08:34
na inšpektoráte práce som bola, stačí, ak povieme názov firmy, kde manžel pracuje a okamžite majú kontrolu na krku a dostane dosť veľkú pokutu, ale to hneď šéfka bude vedieť, že to bol môj manžel alebo jeho kolega, lebo vo firme robia iba dvaja,potom sa bude po ňom voziť a nakoniec ho vyhodí z roboty