mortiska
15.05.14,17:57
Ahojte, vie mi niekto prosim poradit? Kupila som auto,v dobrom stave za celom fajn cenu, pri predaji mi predavajuci slubil ze nasledovny den resp. po vikende auto odhlasi, kedze sa tak nestalo som mu volala, pozadoval este 200 eur navyse, ze potom to odhlasi, ked mi to uz nedalo, tak znamy mi povedal, ze to auto ani nie je prihlasene od marca 2014 (co mi dotycny zamlcal pri predaji) a dany pan odmieta dat veci na poriadok, ja mam zaujem to riesit ale z neho mam pocit, ze nie, aj ked som mu navrhla ze vsetky nalezitosti-KO aj jeho prepis uhradim ja, na svoje vlastne naklady este aj napriek tomu odo mna vyzaduje dalsie peniaze, pritom suma, na ktorej sme sa za auto dohodli podpisal na kupno-predajnej zmluve aj on!!! Mam pocit, ze ten clovek ma neustale vydiera, dnes som podala aj trestne oznamenie vo veci podvodu na moju osobu.... som z toho uz na prasky :((((
misoft
15.05.14,17:09
Predávajúci ťa uviedol do omylu. Pokiaľ je to písomné podchytené, že "odhlási" vozidlo (teda bol predpoklad, že bolo prihlásené) a v skutočnosti nebolo, je zmluva neplatná http://pravna.szm.com/firstaid/neplatnost.htm - nakoľko sa celé jeho správanie (predávajúceho) prieči dobrým mravom.
Rada (môj názor): písomne odstúp od zmluvy odvolávajúc sa na neplatnosť zmluvy pre zamlčanie dôležitých skutočností, pre podvod na kupujúcom (pretože pre teba by to znamenalo ďalšie náklady!), pre neprimerané ďalšie finančné požiadavky. Vozidlo vráť a žiadaj vrátenie kúpnej sumy späť.
V prípade, ak by vzdoroval, podaj na neho tr. oznámenie pre pokus o podvod (predaj vozidla nespôsobilého pre prevádzku na pozemných komunikáciách).
A len tvrdo po ňom! Nerozpakovať sa použiť formulácie "riešiť cestou súdu, podaním tr. oznámenia...".....
mortiska
16.05.14,13:08
Pisomne to potvrdene nemam, ze to odhlasi ale poculi to dalsi traja ludia, ktori boli so mnou- svedkovia. A to trestne oznamenie som podat bola, ale policajti mi povedali, ze nevedia, ci tymto oznamenim nieco dosiahnem :( Kedze neprihlasenie auta nie je trestny cin, ale len neplnenie si svojich povinnosti!!!A co sa tyka toho vratenia auta, tak s tym by suhlasil aj dany predavajuci, ale s tym,ze on mi peniaze zan da az do mesiaca :) A ja nebudem mat ani auto, ani peniaze, a to teda nepripada do uvahy! Sama neviem ako to dopadne...ja by som si aj to auto nechala, ale moc ma netesi predstava tahanic po sudoch :( A navyse mi ten policajt povedal, ze to auto mi moze byt aj zhabane, kym by sud nepresiel :( Cize dalsie negativum na svete :(!Uvidim, co bude nevyhnutne... Ale dakujem, za rady :)!
misoft
16.05.14,15:44
Tr. oznámenie som nemyslel na dôvod "neprihlásenie vozidla", ale podvod. A s tým zabavením vozidla - žiaľ - majú pravdu. A to nevravím o opätovnom prihlásení vozidla. Musí byť EK, STK, KO, http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla - a keďže bolo neprihlásené - možno ho budú kvalifikovať ako nové - takže 167€ + za SKT + EK (podľa spoločnosti, ktorá to bude robiť) - spolu cca 60-70€, KO - 60-70€ - takže cca 300-350€ (navyše).
Ak súhlasí predávajúci s vrátením vozidla a navrátením sumy - OK. To že nemôže splatiť, spísať uznanie dlhu (a zároveň to bude exekučný titul) s presným dátumom a aj s úrokom z omeškania. Ak by nevracal - potom na základe uznania dlhu by sa to od neho vymáhalo exekučne (a to by ho vyšlo omnoho drahšie :D).
Sliedič
06.06.14,17:49
Sú nejaké nové informácie ohľadne tejto veci?