Sarlotka
15.05.14,22:29
Z poucenia
C.2. Údaje z opravných faktúr prijatých príjemcom plnenia k faktúram uvedeným v B.1. a B.2.
V C.2. príjemca plnenia uvádza aj údaje z jednotlivých prijatých dobropisov alebo ťarchopisov, ktoré sú vyhotovené k dodávkam, pri ktorých bol vydaný doklad z ERP alebo iná zjednodušená faktúra (§ 74 ods. 3 písm. a) zákona o DPH), a to aj napriek tomu, že údaje z prijatých zjednodušených faktúr uvádza v kontrolnom výkaze jednou celkovou sumou v B.3.

Prosim vedel by mi niekto vysvetlit, prijaty storno doklad uvadzam aj v sumare B3 aj v C2 alebo len v C2, co mam uviest ako poradove cislo povodnej faktury a poradove cislo povodneho dokladu? dakujem
Žabinka
16.05.14,04:40
storno dokladu z ERP uvedieš v C2.. poradové číslo uvedieš číslo pôvodného bločka ERP.. do B3 sa neuvádza bloček z ERP s mínusovou hodnotou..
ale môžu nastať dva prípady prijatého storno dokladu k pôvodnému dokladu z ERP:
- doklad z ERP s mínusom - tam do kolonky Poradové číslo opravnej faktúry a do kolonky Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry som neuvádzala nič, lebo mínusový doklad z ERP som nahadzovala cez účt. denník, a tam mi program (MRP) takúto možnosť neponúka, len možnosť označiť doklad z ERP ako dobropis
- storno Fa - tam do kolonky Poradové číslo opravnej faktúry som uviedla číslo zo storno Fa a do kolonky Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry som uviedla číslo pôvodného dokladu z ERP.. na storno Fa som mala tieto údaje uvedené..
ale zrejme závisí aj od programu, v ktorom účtuješ, lebo každý má svoje špecifiká..