ivimik
16.05.14,10:20
Mozno som dobre nesformulovala otazku,myslela som si ze ak nieje vystaveny doklad,znamena to automaticky danovy unik.

Upresnim,neslo o peniaze ale o hnev koli poraneniu ktore mi bolo sposobene bez minimalneho ospravedlnenia.

Dakujem za uzitocne prispevky.
veronikasad
16.05.14,08:22
Blok si si pýtal a zubár ti ho odmietol vydať ?
ivimik
16.05.14,08:36
Jednoducho ma 'odpysali' dovydenia a venovali sa inym klientom,dokonca mam na to dokazy,platene kreditnou kartou a nasledovne maili medzi nami lebo mi ich doktor dorezal tvar.Na tvary mi zostala jazva!!!Nechcu ma odskodnit a tahaju za nos!
srska
16.05.14,08:38
platené kartou? potom aký únik na daniach?
Tweety
16.05.14,08:42
ivimik (Dnes 11:36) Cakala som a jednoducho ma 'odpysali' dovydenia a venovali sa inym klientom,dokonca mam na to dokazy bo som platila kreditnou kartou a nasledovne maili medzi nami lebo mi ich doktor dorezal tvar.Na tvary mi zostala jazva!!!Nechcu ma odskodnit a tahaju za nos!

Doklad o zaplatení bolo treba pýtať hneď, ale ak sa chceš sťažovať, tak daj podnet na Úrad pre dohľad nad ZS.
Len taká malá otázočka, nemáš ukončenú ZŠ?
ivimik
16.05.14,08:51
nieje ich povinnostou vydat doklad ci fakturu o osetreni?
Chobot
16.05.14,08:52
Neboj sa, o tomto probléme (nemyslím terza konkrétne tvojho zubného lekára) vedia kompetentné úrady, ako ministerstvo financií a daňový úrad. Podľa súčasne platnej legislatívy zubári nie sú povinní mať registračnú pokladňu a vydávať pokladničné doklady:

http://www.tvnoviny.sk/ekonato/1747266_u-zubara-nemusite-dostat-pokladnicny-doklad

Môžeš si od neho vyžiadať ale doklad o zaplatení, ted ručne vypísaný príjmový doklad. Ja u môjho zubára takýto vždy dostanem, ani pýtať ho nemusím. Ale aj keby ten tvoj takýto doklad vystavil, nie je zaručené, že vybratú sumu prizná v daňovom priznaní. Takže aj keby si podal sťažnosť, ťažko by mu dokázali daňový podvod.

Keďže nielen zubári, ale aj lekári, či iné subjekty, ktoré nie sú povinné mať registračnú pokladňu (napr. taxíky) sú podozrivé z daňových únikov, min. financií chystá pre nich zaviesť povinnosť mať tiež registračnú pokladňu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/314367-aj-lekarom-chcu-vidiet-daniari-do-prijmov/

Síce sa tomu bránia zubami - nechatami (všetci argumentujú, že je to len zbytočný náklad), ale podľa mňa nakoniec im to zákon prikáže. sobne si myslím, že sa bránia voči tomu práve preto, lebo by skutočne museli priznať všetky príjmy. Ak by lekár poctivo všetko zdanil, tak nemá dôvod pri zavedení reg. pokladne zvyšovať poplatky za služby. Cena reg. pokladne - a to hovoríme o obstarávacích nákladoch na RP - je od cca 300 EUR. Táto suma nemôže byť likvidačná pre nejakého zubára, ktorý má denné tržby okolo 500 EUR.

Takže zapni si telku, daj si kávu či nalej si frťana a zabudni na zubára. Nech ťa netrápi, že z tvojich peňazí nezaplatí daň. Ak je drahý, nájdi si druhého, ktorý je lacnejší. Je úplne zbytočné niekde niehoko udávať a už vôbec nie cez telefón či mail (predpokladám, že si to chcel spraviť anonymne, že?).

A čo by mu mali skontrolovať? Stav hotovosti v pokladni? Alebo počet použitých pohárov? Nebuď naivný.
buchač
16.05.14,08:53
U zubara si pytali dvojnasobok ako povedali cez telefon a okrem toho ani mne a dalsim 2 klientou predomnou nevystavili doklad o osetreni!Kedze sa nemozem dostavit osobne,da sa cez tel. alebo mail ?Zoberu to vazne do uvahy a pojdu podnikatela skontrolovat?

lebo mi ich doktor dorezal tvar.Na tvary mi zostala jazva!!!
Po poriadku :
1. Na telefonickú otázku sa dá cena len kalkulovať . Po ukončení výkonu sa cena stanovuje .
2. Nevystavili doklad ? ...nechce sa mi veriť a ani neverím .
3. Jazva ???...nooooo , keď rezal , tak aj jazva ostane .
P.S.:
Zas sa nejaký laik ( ivimik ) realizuje ???
Chobot
16.05.14,08:55
Alebo je to stále ten istý.... len zase pod iným menom.
Tweety
16.05.14,08:56
mňa irituje tá gramatika
ivimik
16.05.14,09:05
Nezijem uz dlhe roky na Sk,v ziadnom pripade anonymne,je to uplne sokujuce kolko danoveho uniku je na Slovensku,lekary,zubary,..presne to co som cez tel.preventyvovala,tak presne za taky zakrok mali tolko pytat....neviem tak cely system je zly
ivimik
16.05.14,09:08
Tweety tak asi ti unikla pointa no mat tvoje problemy,Chobot neviem o kom ale dakujem za odpoved.Takze nikdy nikto sa nedozvie ci priznavaju dane :/
ivka70
16.05.14,09:16
A preco si chodis davat robit zuby na Slovensko, ked uz tu dlhe roky nezijes?
Nikto ta nenuti ten zly system vyuzivat.

Zjavne nie si teda poistencom slovenskej poistovne a cely ukon bol cisty biznis medzi tebou a lekarom.

To, ze si zaplatil viac ako ti bolo povedane ? Mal si si ziadat v prvom rade ponuku a v dalsom jej vyuctovanie - pisomne.
Potom sa mozes odvolavat a stazovat, ze si nedostal to, co si ziadal a mal v ponuke alebo ze si zaplatil viac ako bolo v ponuke. Lekar by ti vo vyuctovani zdovodnil, ktore ukony musel robit naviac oproti predpokladu.
Lebo ani na SK nemame lekarov jasnovidcov, aby po telefone presne odhladli stav tvojho chrupu a aj vsetky zakroky, ktore budu nevyhnutne.

Ak tebe nezalezi na tom, co a za co platis a neziadas si k tomu riadne podklady, ziadny urad po tvojej staznosti, ktoru nemas ani cim podlozit, to za teba neurobi.

Vyuctovanie si mal vidiet pred zaplatenim, tak to zvycajne chodi, aj v zahranici aj na Slovensku. Macky vo vreci uz davno vysli z mody :)
jslancik
16.05.14,09:18
do budúcnosti - ak platíš kartou, tak nemusíš mať starosti s únikmi na daniach. Bolo by to hoodne komplikované.

Ohľadom nevystaveného bločku ti už napísali iní.

Vo veci dvojnásobnej ceny - zdá sa, že si to hradila komplet, nič cez poisťovňu. A možno cez telefón túto info od teba nemali. Ale rovnako je pravdepodobné, že cez telefón ti do úst nevidí (mal by to niekto vymyslieť)
veronikasad
16.05.14,09:19
Na tvary mi zostala jazva!!!Nechcu ma odskodnit a tahaju za nos!

Aj to sa občas stáva, bola som svedkom u našej zubárky, že jednému pacientovi rozbila peru pri zákroku. Aj keď to bolo nepríjemné, zobral to s humorom, len vraj ako vysvetlí manželke, že k úrazu prišiel u zubárky.

Zbytočne si vylievaš zlosť na Porade, "úniky" treba riešiť priamo tam, kde vznikajú. Mala si si doklad pýtať, nie stáť ako solný stĺp ...
Tweety
16.05.14,09:20
pointa mi neunikla, ale to, ako sa prezentuješ tiež o tebe niečo napovie
ivimik
16.05.14,09:23
nevhodne a trapne ku tematike
jslancik
16.05.14,09:25
"Takze nikdy nikto sa nedozvie ci priznavaju dane :/ " ty by si vedela k svojmu vlastnému osobnému účtu zohnať platobný terminál, aby si niekto mohol platiť kartou? A riskovala by si následky jednoduchého odhalenia? predsa sú jednoduchšie a ťažšie zistiteľné spôsoby, ako štát obabrať na daniach.
Žabinka
16.05.14,09:25
ja len poznámočku k prvej vete.. lebo je to lacnejšie ako v zahraničí??.. ;)
srska
16.05.14,09:26
je. čiže ich môžeš udať za nedanie pokladničného dokladu. lebo ak bolo platené cez terminál doklad vyhotovený bol
buchač
16.05.14,09:27
ivimik

Téma je trápna , problematika o ničom , názory laické , pointa v prdeli , pravopis o hovne ...

Ešte sa chceš vyjadrovať k téme ???
jslancik
16.05.14,09:29
ty si jej dal :D
ivimik
16.05.14,09:35
1, je to sukromnik,nic neprechadza cez poistovnu
2, vizita,kaz (velkost) a anestezia....tieto ceny boli upresnene vopred...nic ine nebolo osetrovane.
No a to ze niekto zije v zahranici neznamena ze si nemoze ist zuby osetrit kam chce,bohuzial odbornici,v tomto pripade zubary uz niesu taky dobry ako volakedy :(
ivimik
16.05.14,09:37
ako sa v tom vyzivate,fuuuu zakernost nema limity :O
Tweety
16.05.14,09:38
Ty si začal už samotným príspevkom. Myslíš, že sme krajina udávačov? ŠTB u nás už chválabohu nie je
ivimik
16.05.14,09:45
neviem ako to funguje,preto tato otazka :/ zakial nebudu platit dane, tym ktory ich slusne platia budu len a len zdvyhane,nehovoriac o tych ktory si za zakroky daju zaplatit v hotovosti a bez ziadneho dokladu....v Blave sa bonzuje a ako sa bonzuje,kolko pokut zaplatenych na 'zavolanie' susedou :O
Tweety
16.05.14,09:47
No veď nabonzuj, nik ti to nemôže zakázať, ale dôlazné bremeno je na tvojej strane.
BXLmiami
16.05.14,09:49
Ked platila kreditkou má to zubár na účte a zdanuje to,nie?
ivimik
16.05.14,09:50
Ked je to v poriadku niet o com...
BXLmiami
16.05.14,09:50
Doklad zrejme spraví účtovníčka k pohybu na učte nie?
ivimik
16.05.14,10:01
cez kreditnu kartu 'presun' je okamzity
buchač
16.05.14,10:09
To je iná káva ...také info sa dáva do zadania otázky .

Nešiel si cez poisťovňu ? Povedal si to aj v tom telefónáte ???

Lebo ak si bol samoplatca , tak platíš kompletku ...ani Boh Ťa nezachráni .....

Ajajáááj ...do prčic s takýmito otázkami .
jslancik
16.05.14,10:10
ale BXL hovorila o tom, že k úniku nemôže dôjsť, pretože k pohybu na účte musí byť priradený doklad, patrične zaúčtovaný. To sa ti snažím už dlhšie vysvetliť - že keď platba odišla na účet, tak sa nemôže stratiť. S hotovosťou by to bolo samozrejme diametrálne odlišné.
ivimik
16.05.14,10:13
ano dakujem
arizona
16.05.14,10:20
Pises, ze zijes dlhodobo v zahranici.

Takze predopkladam, ze neabsolvujes ani pravidelne preventivne prehliadky. Z toho dovodu ani nemas narok na ulavu pri osetreni,ale hradis si vsetko v plnej vyske.
Takze aj preto si asi platil viac. A druha vec je taka, ze lekar po telefone nikdy nepovie presnu sumu, lebo nevie,ake osetrenie budes potrebovat,kolko materialu minie a pod.

A este dve otazocky: Ako vies, ze ani inym pacientom lekar nevystavil blocik? To si nebodaj stal v ambulancii,alebo si sa ich pytal na chodbe???
A druha otazocka...ked sa ti nepaci tento system preco si nedavas zuby osetrit v zahranici? Tam urcite dostanes komfort, po akom tuzis, len si ho musis zaplatit. Ale to bude urcite ovela viac,ako si zaplatil tomuto zubarovi...
ivimik
16.05.14,10:21
je to sukromnik,sorry no ma nenapadlo upresnit to v otazke
ivimik
16.05.14,10:33
Viem ,lebo cakaren (gauc) je hned oproti sekretarke,pol metra.Cakajuci chtiac ci nechtiac pozeraju priamo...
Osetrene bolo presne to co bolo dohodnute,nikdy sa mi nic take nestalo,ist zubarovy a prist domou s dorezanou tvarou!!!!!!!!!!!!Bez ospravedlnenia a zauctovania si dvojnasobku!Ci sa ti to zda alebo nie,no dali si zaplatit tolko kolko sa plati v zahranici!Ked nie viac... :O
ivka70
16.05.14,11:21
Tak nabuduce uz na Slovensko kvoli osetreniu nechod.
arizona
16.05.14,12:32
a preco si sa teda nesyptal lekara, ze preco je taka cena, ked ti vopred povedal inu?
ivka70
16.05.14,14:16
Podla prispevku autora v inom komentari ani vraj nie :)
taiko
16.05.14,14:19
Po vsetkom , co som precital, si myslim, ze Ty si provokater, ktory si z nas robi prdel. V opacnom pripade si neuveritelne hlupy(a) a zasluzis si aby Ta obrala aj hajzelbaba v Ziline na stanici.
Preboha, ked bola cena 2x taka ako si sa dohodol, tak naco si ju platil? Ci si bol este pod anesteziou a ked si precitol tak Ti doslo ze si sa nechal ojebabrat, ci ako? Okrem toho ako by si im asi tak dokazal, co Ti povedali po telefone? Clovece zlaty :D
misoft
16.05.14,16:01
A teba nenapadla jedna vec? A to, že pokiaľ si v zahraničí (žiješ tam, platíš tam) - tak u nás nie si na takéto prípady poistený? Máš síce preukaz poistenca (možno aj ten európsky), ale ten je na ZÁKLADNÉ, život zachraňujúce ošetrenie a potrebnú liečbu. A zubarina tam NEPATRÍ. A ten doktor s tvojou poisťovňou nemá žiadnu zmluvu. Ty si snáď myslíš, že ti tvoje zuby bude robiť zadarmo? Takže si platil FULL sumu, pretože pre zubára si samoplatca - nepoistený.A je jedno, či je zubár súkromník, alebo štátny - ak má jeden i druhý s poisťovňou zmluvy, ide podľa toho.
ivimik
16.05.14,17:26
neslo o peniaze ale o vysledok (skarede porezanie) ktory ma velmi nahneval,netreba byt vulgarny a hned urazat
ivimik
16.05.14,17:51
neslo o peniaze,slusne som zaplatila,doma v zrkadle zbadala dorezanu tvar.....ako ma tu niekto nazval 'provokater' hahahah asi by som slusne odtial neodysla keby som vedela ze som dorezana!!! za vybornu pracu som ochotna zaplatit aj dvojnasobok!!! No toto nebol ten pripad.
avalik
16.05.14,17:56
dorezana? so skalpelom? aj zasita? ci ako?
arizona
16.05.14,18:09
ako dorezana? ved to popis blizsie. Pises, ze si to zbadala az doma, takze to nekrvacalo, ci ako???
lujza.j
16.05.14,18:12
otázku už tuším pozmenila...za chvílu zmizne...
avalik
16.05.14,18:15
ivimik (Dnes 12:35) 1, je to sukromnik,nic neprechadza cez poistovnu
2, vizita,kaz (velkost) a anestezia....tieto ceny boli upresnene vopred...nic ine nebolo osetrovane.


ivimik (Dnes 13:33) Viem ,lebo cakaren (gauc) je hned oproti sekretarke,pol metra.Cakajuci chtiac ci nechtiac pozeraju priamo...
Osetrene bolo presne to co bolo dohodnute,nikdy sa mi nic take nestalo,ist zubarovy a prist domou s dorezanou tvarou!!!!!!!!!!!!Bez ospravedlnenia a zauctovania si dvojnasobku!Ci sa ti to zda alebo nie,no dali si zaplatit tolko kolko sa plati v zahranici!Ked nie viac... :O

nie je kaz ako kaz, je rozdiel osetrovat povrchovy kaz alebo korenove vyplne ... dalsia vec je, ze aj sukromnik moze robit "na poistovnu" - takze info, ktore si dostala telefonicky sa mohlo vztahovat k predpokladu, ze chces ako kazdy obcan SR uplatnit pri osetreni zdravotne poistenie v maximalnej moznej miere.

ved napis cenu, ktoru si zaplatila a ukony, ktore ti robili
lujza.j
16.05.14,18:21
ked žije mimo SR tak si to mala dať urobiť tam.... mala by to v rámci zdravotného poistenia...najprv tu o danovom úniku...teraz už motá, že je porezaná....
Kvaka
16.05.14,18:26
Porezaná na tvári, ale čím porezaná? Až doma v zrkadle to zistila, lenže ja nechápem ako sa to dá nevedieť o porezaní? Tá anestézia bola aj na tvári?
arizona
16.05.14,18:36
misoftik, mylis sa! Tiez mam europsky ZP,navstevuem na SK aj zubara, ten si ukony dava preplatit mojej rakuskej poistovni,takze neplatim ako samoplatca plnu sumu,ale taku istu cennikovu, ako pacienti so slovenskou kartickou. A napr. ani rehabilitacie po uraze nie su "zivotne dolezite" a absolvovala som ich tu,na SK a neplatila som nic. Moja poistovna to bez problemov ihned preplaca, mne pride iba vypis a informacia