jovanni
14.10.04,11:19
Dobry den. Ak ma niekto skúsenosti s týmto pojmom, prosim, nech mi posle odpoved na moj maly problem.
Podnikam v oblasti reklamy. V zivnos.liste mam uvedene "vyroba kovovych konstrukcii a ich častí" - dal som si to kôli vonkajsej reklame. Chcel by som si oznacit prevadzku informacnym panelom (vzor cerpacich stanic) a chcel by som vediet, akych opatreni sa treba drzat. Je potrebne, aby sa k tomu vyjadroval kompetentny orgán? - bude sa tam zvarat, bude vo vnútri elektrické osvetlenie. Musim si dat takýto projekt spravit externe, ak nemam uvedene cinnosti v zivnost.liste? dakujem za odpoved
Miro77
14.10.04,12:09
Ja som nedávno úspešne dostaval reklamu. Do takýchto detailov som nedrapkal. Namiesto osvetlenia, ktoré by prinieslo horeuvedené problémy som si radšej priplatil za odrazkové svetielkujúce fólie (teraz nemusím platiť za el). Inak som musel postupovať ako pri drobnej stavbe. Rek.stojí na obec. pozemku musel som obec požiadať o súhlas. Obec musela požiadať o súhlas DOPRAVNÝ INŠPEKTORÁT (DI). K tomu stačil ručný nákres (šírka/výška) a snímka z mapy, s nákresom a vzdialenosťou od cesty. DI zisťuje či reklama nezavadzia v zákrutách, neprekáža iným dop.značkám, príde si to odfotiť a pod.
Odsúhlasili to obci. Obec to dovolila mne a ja som to mohol postaviť (o 6 mes). Dali mi tlačivo, kde sa mi musel podpísať a opečiatkovať STAVEBNÝ DOZOR (poplatok 1500,-Sk).
Som rád, že to mám s krku, keby sa kôli nepovolenej reklame stala nehoda, Ste viníkom.
Ak tam tú elektrinu chcete treba sa spítať toho stavebného dozorníka čo k tomu bude chcieť.
jovanni
14.10.04,14:47
velmi pekne dakujem. Fosfor moze byt dobry kompromis, ale ide o image, tak to skusim. Ale predpokladal som nejake komplikacie, ved zijeme na Slovensku, nie?

este raz dakujem.