baletkalenka
16.05.14,12:17
Osobne jednali so mnou ako s handrou, na písomnú žiadosť čo potrebujem aby mi bol vrátený po dvoch rokoch VP a že si prísím zadať termín skúšok som nedostala odpoveď. Už nikdy tam nepojdem bez advokáta
VP mi bol odobratý za nehodu ktorá sa nikdy nestala ale ja som sa pred 2 rokmi vzdala práva na advokáta a celé sa to otočilo až teraz keď som pri zmene poisťovne zistila že žiadna nehoda nebola. Už sa tam bojím ísť.
avalik
16.05.14,14:46
Ale ved si tam bola osobne - dostala si info aj papiere tak ich doloz ... konecne si pozorne precitaj zakon 8/2009 ... dozvies sa tam napriklad:

§ 80

(1) Skúšku z odbornej spôsobilosti zabezpečuje ministerstvo vnútra prostredníctvom skúšobných komisárov.

(2) Na skúšku z odbornej spôsobilosti prihlasuje žiadateľa autoškola, v ktorej sa žiadateľ podrobil príprave na vedenie motorového vozidla; prihláška sa podáva orgánu Policajného zboru podľa sídla autoškoly alebo sídla jej prevádzky, v ktorej sa žiadateľ podrobil príprave na vedenie motorového vozidla, do šiestich mesiacov od ukončenia prípravy na vedenie motorového vozidla v autoškole. Ak žiadateľa nemôže na skúšku z odbornej spôsobilosti prihlásiť autoškola, v ktorej sa podrobil príprave na vedenie motorového vozidla, môže ho prihlásiť iná autoškola. Termín, organizáciu a miesto vykonania skúšky z odbornej spôsobilosti určuje orgán Policajného zboru tak, aby sa vykonala do 30 dní odo dňa prihlásenia na skúšku. Termín skúšky oznámi orgán Policajného zboru autoškole najmenej päť pracovných dní pred jej vykonaním.

http://www.porada.sk/t243315-maju-mi-po-dvoch-rokoch-zakazu-cinnosti-vratit-vp-niekolko-krat-som-tam-bola-a-vzdy-mi-povedali-nieco-ine.html
baletkalenka
18.05.14,08:24
http://jaspi.jusjustice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k2&skupina=1
par. 92/ods.6
alebo aj napríklad že môžeš dokázať že pominul dôvod tým že žiadna nehoda nebola!!!!!!!! A keď nie je rozhodnutie doručené, polícia nekoná neodpovedá neoprávnene zadržuje VP- tak čo: 1/snažiť sa naučiť sa na testy nechať si ďalej skákať po hlave alebo úsilím ako h... zohnať nejakého dobrého právnika???
avalik
18.05.14,09:34
ale ved v inom prispevku pises, ze si mala sud koli alkoholu za volantom ... bola si sa uz informovat v autoskole?
buchač
18.05.14,09:40
avalik .....ALE NEMALA NEHODU ...;) :D :D :D :D :D

Mňa asi trafí z takýchto príspevkov , čo tu urazená dáva ...
baletkalenka
18.05.14,10:06
v autoškole povedali že chcu rozhodnutie- o priestupku- teda nehode- nic som nedostala.
Alkohol za volantom- to bol sud- to je už rok za mnou a odpustena aj podmienka, vymaz z registra a podla sudu som mala vodicak uz mat spat a ze som vyhovela. V tej istej chvili som mala sposobit udajnu nehodu. Uz je to zerozumitelnejsie? Dvojity zákaz - za alkohol ked som po flame isla preparkovat-to beriem- z toho mi bolo samej zo seba na nic. Po roku mi sud odpustil zvysok trestu a po necelom roku aj zrusil podmienecne vedenie motoroveho vozidla. Policajti mi neodpustili ten rok. Dali schvalne dve konania. Nehoda nebola- keby bola tak ako sa pise v zapisnici " blizsie neurcena skoda" a utek z miesta cinu- -cele to bolo 15 minut na tom istom mieste- podisla som 100metrov , vratila sa , dali mi fukat na mojom aute žiadna škoda- len mi bolo cudne ako som mohla pri cuvaní sposobit skodu dodavkovemu mercedesu ked na mojom cliu nebol ani skrabanec a majitel bol sam prekvapeny preco ho volaju na policiu. Nikto odo mna neziadal ziadnu škodu, v poisťovni bezskodový pribebeh- no je to naozaj cele zamotane. Ale ako pisem.
Nemam od policajtov ani rozsudok iba skopirovanu zapisnicu a doklad že 5 rokov bezškodovy priebeh.
baletkalenka
18.05.14,10:08
co by som asi robila v autoskolle? V zapisnici je : obvinena je informovana o povinnosti podrobit sa skuskam odbornej sposobilosti.
avalik
18.05.14,10:16
tak si uri oci, zhlboka sa nadychni, ukludni sa a este raz alebo aj 5x si precitaj co som ti v odpovedi citovala zo zakona ... pokial to nepochopis, neodporucam ti vobec uvazovat o znovuziskani VP v zaujme ochrany zdravia a zivozov inych ludi.
buchač
18.05.14,10:20
avalik

ALE ONA NEČÍTA !!!
Je ako verklík ,furt len svoje omieľa .
baletkalenka
18.05.14,10:52
Aj 10x preíčítala si si http://jaspi.jusjustice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k2&skupina=1
par. 92/ods.6
???????????
Novela zákona 2014