jancibakanci
16.05.14,13:48
Zdravím
Určite poznáte dlžníks.k, stránka , ktora zrkadlovo kopíruje mená a adresy, dlžníkov soc.poistovne, zdravotnej poistovne,
chcem sa opytat je to všetko v poriadku ked bez mojho vedomia, suhlasu používa moje meno a adresu , aj ked to nemoze. Viem ze zdrav.poistovna a socialna poistovna to ma povolene zo zakona , ale tato stranka nie a kludne tam maju moje udaje, mimochodom nie su zalozene celkom na pravde ,dlzny som ale nie taku ciastku aku vedu,
Teda moze tato tsranka uverejnovat moj dlh, moje mneo a adresu pokial im na to nedam suhlas, napisal som im odpisali mi ze ich pravnici to maju ošetrene a nepotrebuju na to povolenie osob zainteresovanych, napisali taktiez ze ma zmazu pokial budu aktualizovat databazu a nebudem mat dlh v zdravotnej poistovni.
je to dost neprijemne nakolko ked si do googla zadam moje meno tak to vyhodi ako prve a potom facebook, kontaktoval som aj google, napravia to , ale nejde mi do hlavy ze nejaky pako si skopiruje na svoju stranku osoby dlzne kde kolvek a da si to na svoj web a bude z toho profitovat koli reklama, nastupil som do novej prace a prve co si moj sef hodil do googla bolo moje meno a adresa na o videl moje meno dlžník.sk.
Sanžím sa dlh splacat nie je vysoky ale bol som dlhsiu dobu enzamestnany,
Prosim o radu ako postupovat aby ma odtial odstranili, Velmi pekne dakujem Pekny uprsany den
Ing. Ľubomír Janoška
16.05.14,12:03
Dobrý deň,
na jednej strane platí, že prevádzkovateľ stránky dlznik.sk je oprávnený tak isto ako každý iný prevádzkovateľ spracúvať osobné údaje, ktoré už boli zverejnené v súlade so zákonom. Tým, že niekto opakovane zverejní informácie, ktoré už boli zverejnené, naviac ani vecne nič nezmení.
Na druhej strane, každý prevádzkovateľ má povinnosť spracúvať správne a aktualizované osobné údaje. Ak sa v priebehu nejakého času Váš záväzok zmenšil a táto informácia je k dispozícii na stránkach SP a príslušnej ZP, prevádzkovateľ je povinný aj dĺžnu čiastku (ako osobný údaj ekonomickej identity) aktualizovať. Ak to neurobí sám na základe zmeny v zverejnených dátach SP a príslušnej ZP, je povinný to urobiť na základe Vašej (písomnej) žiadosti.
jancibakanci
16.05.14,12:07
Takže ja nemozem urobit nic, moze si zverejnovat kto co chce, ale spravne, dakujem vam pekne, toto je ale stat
Dakujem Vam p. Janoška
misoft
16.05.14,17:14
Ak zverejňujú údaje, ktoré sú klamlivé, nesprávne, zavádzajúce - oznám to http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/ - oni si už na nich "posvietia".