majkatorka
16.05.14,14:30
Včera spadol na náš pozemok veľký strom, ktorý rástol na hranici pozemku. Odlomil sa vo výške asi 3m, kmeň zostal na mieste, celá zvyšná časť stromu, asi 8m kmeň + koruna, bola komplet na našom pozemku, navyše nám pri páde poškodila strechu stodoly. Sused dnes chytrý doobedu bez nášho vedomia vošiel do našej záhrady a strom rozrezal a odstránil za hranicu pozemku. Ostala som v šoku, drevo je rozkúskované na polmetrové časti... vraj si z neho "môžeme" zobrať. To, že sused postupoval protizákonne nejdem riešiť, zaujíma ma koho je drevo - tipujem, že pol na pol. A čo ak ho takto zničil? Ide o javor horský, cenený v nábytkárstve, ďalšia vec je, že sme ten strom mali radi a chceli sme si z neho dať čosi vyrobiť po vysušení...
arizona
16.05.14,12:34
kto ten strom sadil, Bol naozaj na hranici pozemku?Nemate plot?
majkatorka
16.05.14,12:39
strom sadil ktosi dávno, možno pred 50 rokmi, ani jeden zo súčasných majiteľov. plot máme, aktivisti vysadili drevené vráta z pántov. obvod kmeňa bol 130cm vo výške 160cm, merala som ho minulé leto kvôli územnému rozhodnutiu. je jasné, že strom presahoval na oba pozemky, pri zameriavaní geodet povedal, že je viac u nás
arizona
16.05.14,12:48
kedze mate plot, tak asi pen stromu musel byt na jednej z dvoch stran plotu, nie? A strom patri asi tomu, kto z majitelov ho vysadzal. To,ze koruna presahovala na susedny pozemok neznamena, ze strom je spolocny .-)
majkatorka
16.05.14,12:55
peň je za plotom, ktorý kvôli stromu nie je na hranici pozemku, ale asi polmetra posunutý u nás. bolo to tak už, keď sme pozemok kúpili. sused bude stavať, takže sme dohodnutí, že ten plot posunieme ako má byť, on to uznáva, strom bol opticky u neho. nik z majiteľov strom nevysádzal, my sme pozemok kúpili, sused zdedil, strom tu bol oddávana, tiekol blízko potok, ktorý je zrušený, takže možno sa aj sám zasadil - doteraz to robí, máme dajakých jeho potomkov.
záver - nik z majiteľov pozemkov strom nesadil, peň je na hranici a presahuje na oba pozemky
buchač
16.05.14,13:32
Sused dnes chytrý doobedu bez nášho vedomia vošiel do našej záhrady a strom rozrezal a odstránil za hranicu pozemku. Ostala som v šoku, drevo je rozkúskované na polmetrové časti... vraj si z neho "môžeme" zobrať. To, že sused postupoval protizákonne nejdem riešiť, zaujíma ma koho je drevo - tipujem, že pol na pol.
TY NEJDEŠ RIEŠIŤ práve to najzákladnejšie ???
Tak to si teda fakt iná .
Ja by som práve TOTO RIEŠIL !
" Nezaujímalo " by ma to drevo až tak .
V súbehu týchto dvoch okolností by som suseda poriešil festovne . Verzie sú dve :
1. Slušná - vydanie dreva už len z hľadiska toho , že vstúpil na môj pozemok a toto drevo by bola kompenzácia za ten nezákonný vstup .
2. Tá druhá - podanie na súd - nezákonný vstup na cudzí pozemok za účelom krádeže .
Mne by išlo viacmenej o to ( nie o drevo ) , aby si sused uvedomil svoj čin . Veď dnes je to porezanie spadnutého dreva a zajtra by to mohlo byť obratie úrody .
P.S.:
Ten bordel po pílení ostal asi na vašej polke a upratovať ho budete asi tiež len vy .....či ???
majkatorka
16.05.14,13:41
vyriešené, susedia sa ospravedlnili a všetko drevo je naše, len škoda, že časť už zbytočne porezaná na kusy
majkatorka
16.05.14,13:45
nepotrebujem sa súdiť s ľuďmi, vedľa ktorých budem žiť ďalších x rokov. už som dopísala, prišli sa ospravedlniť, uznali, že to bolo drzé, akčný bol starký bez vedomia mladých... sľúbili, že budú dozerať na jeho aktivity a drevo je naše. aj ten bordel z pílenia :D s tým nemám problém, zhrabem do kompostu
buchač
16.05.14,13:52
Suseda si spomenula ???
Tak druhýkrát napíš komplet info , inak je to o ničom !!!!!!

Takže poopravím .
Naši starkí sú už raz takí .......

Lenže v tej súvislosti je to všetko oničom .
Súdiť sa nechceš a drevo by si chcela ???

Vraví sa , že poriadok robí priateľov a mladí susedia sa ospravedlnili .
Nuž ja by som starkému odniesol fľaštičku dobrej pálenky , nech si užije . Mladých pozvite na grilovačku a spáľte pri tom to drevo z toho stromu ...

Zvyšok nemá význam riešiť ...balada o ničom .
jslancik
16.05.14,13:58
spáliť :O Veď z toho dreva mohlo byť zopár Stradiváriek :D
majkatorka
16.05.14,14:06
suseda sa bola ospravedlniť tesne pred tým ako som napísala posledný príspevok, mladí boli v práci. ty si fakt buchač :D ale dik za záujem. som odvčera rozhodená. najprv z toho šoku, že strom padol a dnes toto :/
buchač
16.05.14,14:08
majkatorka

Ale pár kúskov z toho javora by som aj ja prijal ....
Kua , že čo by som ja z toho dreva vedel urobiť . Samozrejme , záleží od rôznych faktov .

Nepodaruješ ? ;)
majkatorka
16.05.14,14:09
na táborák? alebo robíš s drevom a vybartrujeme?
buchač
16.05.14,14:11
Nie na táborák . Na to mám iné pňaky ... :D

Aj hej , robím ...ale ako hobby ...také serepetičky .;)

Proti bártru nemám nič ...ja kľudne aj dôjde ,no záleží od lokality .
Tweety
16.05.14,14:13
drevo javorovó je dobre aj na husličky
rbezko4
18.05.14,03:47
Moj pohlad. Dohodol by som sa asi tak. Predajom casti dreva na opravu strechy a kupu materialu na dieru v plote po vypileni zbytku stromu. Ostatne drevo si rozdelit pol na pol. A ako to tu bolo spomenute. spravit spolocnu brigadu na zaplatanie diery v plote spojenu s gilovackou....
panamaus
18.05.14,04:49
Bordel po pílení = piliny = hnojivo