Jan1515
16.05.14,15:55
Zijem od r. 1985 v NSR. Exekucny urad zacal viest proti mne exekucne konanie, pretoze som vraj nezaplatil poistne za obdobia od 1.1.1995 do konca 2004. Este v roku 2006 som poslal do VsZP potvrdenie ze v NSR trvalo byvam a ze som tu v AOK zdravotne poisteny. VsZP vsak tvrdi, ze som na Slovensku od r. 1968 podla centralneho registra trvalo v Kosiciach prihlaseny. Preto ma VsZP ako samoplatitela do poistovne prihlasila. Na platobne prikazy, ktore mi UDZS poslal v.r. 2009 do Nemecka, som okamzite odpovedal emailom a tiez pisomne, ale zial nemozem najst potvrdenie posty, UDZS trva preto na exekucnom konani. Preto aj moja otazka. Co sa da este robit? Ani Sud, ani Ministerstvo a ani Ombudsman nezaujima pravnost platobnych vymerov, iba terminy.
misoft
16.05.14,16:08
Vyhľadaj si v Košiciach záznam o odhlásení z TP a zároveň pošli záznam (overený) o TP v D. A otrep im o hlavu ich tvrdenie, že vraj si prihlásený.... nech dokážu opak.....
Jan1515
18.05.14,08:49
TP som v Kosiciach dostal. Tam nie som prihlaseny, ale v centralnom registri v Banskej Bystrici som od r. 1968 trvalo prihalseny. t.j. od doby kedy som 1.hrat dostal obciansky preukaz. Preto TP z Kosic nechce VsZP vobec akceptovat.
misoft
18.05.14,10:33
Takže Košice mali oznámiť do CR v BB zmenu bydliska. Namietaj exekúciu ako neodôvodnenú - bude súd. Tam dokážeš, že od 68-ho bývať v zahraničí, že CR obyvateľstva má v tom neporiadok, že Ohlasovňa pobytu v KE si nesplnila svoju povinnosť. Zároveň dokážeš, že VsZP nepostupovala korektne, keďže si neoverovala podrobne miesto pobytu a brala JEDINÝ a neaktuálny údaj za dôkaz.
Okrem toho - poukáž na to, že občan EÚ MÔŽE byť zdravotne poistený len v JEDNEJ zdravotnej poisťovni a ty si v Nemecku zákonné zdravotne poistený a odvádzaš tam povinné zdravotné poistenie.
Obráť sa tiež na Min. zdravotníctva, Min. financií a NBS - tí (myslím) majú kontrolné páky nad kontrolou hospodárenia a poistných vzťahov v poisťovniach.
(Inak - medzi nami - VsZP má vo svojej databáze a evidencii nehorázny bordel......)