Zita5
07.04.06,09:45
I keď ešte je času dosť , ale predsa ........:) Veľa vody,vodky ......:)




http://www.pohladnice.sk/pictures/20/15212206.jpg http://www.pohladnice.sk/pictures/20/64321675.jpg
lenkak
07.04.06,17:25
Pripájam sa
ondrejvla
07.04.06,19:35
Aj ja želám krásne sviatky znovuzrodenia života.
janasv
07.04.06,20:15
Ja tiez...Stuknite si na to - zvacsene sa pohybuje;).
Niafa
11.04.06,11:08
Ahojte poraďáci, všetky obrázky sú výborné, ale poradí mi niekto pozdrav k Veľkej noci, ktorý by som mohla poslať SMS známym? Vopred dík.
jana32
11.04.06,11:11
Prosím Vás poraďte mi čo robiť ak chcem ku textu pripojiť aj nejakú prílohu, ktorú mám uloženú vo svojich dokumentoch?
Zita5
11.04.06,11:13
Prosím Vás poraďte mi čo robiť ak chcem ku textu pripojiť aj nejakú prílohu, ktorú mám uloženú vo svojich dokumentoch?

Daj sa do "odpovedať " dolu pozri vložiť prílohu " klikni" vo vnútri klikni prehľadávať " vyber z Tvojich dokumentov resp.obrázkov čo chceš pripojiť,....otvor....stiahnuť .....stačís x...zavrieš okno ...napíšeš text a pošleš odpoveď ...
Beba
11.04.06,20:25
Ahojte poraďáci, všetky obrázky sú výborné, ale poradí mi niekto pozdrav k Veľkej noci, ktorý by som mohla poslať SMS známym? Vopred dík.
Zopár z internetu prikladám v prílohe.

Prajem všetkým krásne a pokojné prežitie veľkonočných sviatkov.
Dievkam boštek od šibačov, veľa vody /teplejšej/, málo bitky /ostrejšej/
Chlapcom sladkej odmeny, maľovaných vajíčok a dáky kalíščok bez újmy na zdraví.
Všetkým oddych,dobrú náladu a len úsmev na tvári.
Beba
11.04.06,20:48
Veselú Veľkú noc
Beba
11.04.06,20:50
Ešte jeden pridám:D
Beba
11.04.06,20:57
A ešte z iného súdku:D
Zita5
11.04.06,20:59
Beba tak to je pekné .
Beba
11.04.06,21:02
:) Díky. Mám ich viac, ale tieto sú hádam postačujúce. Túlala som sa po nete:D :D :D
Beba
11.04.06,21:14
Tak naposledy ešte dodatok
ayya
12.04.06,08:59
Ak dovolite, ja pripojim text. Je to podla mna jeden z najkrajsich textov, aky som kedy citala. Vraciam sa k nemu aj mimo tohoto predvelkonocneho obdobia, ale teraz sa zvlast hodi ... tak dufam, ze aj vam prinesie taky zazitok, aky opakovane ja zazivam pri jeho citani ...
a prijemne sviatky zelam vsetkym

p.s.: aby som neporusila autorsky zakon: mam tento text uz dost davno, mozno 6-7 rokov, nepamatam si, odkial som ho stiahla, ale v pamati mi utkvelo meno, ktore tam vtedy bolo uvedene ako autorske: Ivanic ...


.
alušik
12.04.06,09:33
Pripájam sa aj ja:

Prajem Vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov. Nech Váš dom je plný pokoja a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.:)

Alena
alušik
12.04.06,09:42
A ešte niečo pridám: ;)
vema
12.04.06,09:58
Je to všetko krásne. V piatok bude na Markíze film Umučenie Krista.Budete pozerať? Ja asi nie.Som veľmi citlivá a bojím sa,že by ma to veľmi zobralo.Určite by som plakala a srdiečko by veľmi búchalo.Vraj je ten film veľmi vierohodný,veľa sa o tom písalo.Želám pokojné prežitie sviatkov.
Beba
12.04.06,10:31
Je to všetko krásne. V piatok bude na Markíze film Umučenie Krista.Budete pozerať? Ja asi nie.Som veľmi citlivá a bojím sa,že by ma to veľmi zobralo.Určite by som plakala a srdiečko by veľmi búchalo.Vraj je ten film veľmi vierohodný,veľa sa o tom písalo.Želám pokojné prežitie sviatkov.Pozerala som DVD, no hrozné. Nie je to pre slabšie povahy. Je to krvák, ale perfektne spracovaný príbeh.
EPk
12.04.06,10:45
Prajem vsetkym poradakom milostiplne velkonocne sviatky, vela vody a veselu sibacku
Melnick
12.04.06,15:35
Chcem popriať aj ja krásne prežitie Veľkonočných sviatkov.
ondrejvla
12.04.06,15:53
[quote=ayya]Ak dovolite, ja pripojim text. Je to podla mna jeden z najkrajsich textov, aky som kedy citala. Vraciam sa k nemu aj mimo tohoto predvelkonocneho obdobia, ale teraz sa zvlast hodi ... tak dufam, ze aj vam prinesie taky zazitok, aky opakovane ja zazivam pri jeho citani ...
a prijemne sviatky zelam vsetkym

p.s.: aby som neporusila autorsky zakon: mam tento text uz dost davno, mozno 6-7 rokov, nepamatam si, odkial som ho stiahla, ale v pamati mi utkvelo meno, ktore tam vtedy bolo uvedene ako autorske: Ivanic ...


Ayya ďakujem. Nečakala som, že na tejto stránke sa stretnem s niečim takým precítením ako zastavenia na Krížovej ceste.
Želám krásne sviatky znovuzrodenia života.
jasa
13.04.06,19:29
Vsetkym "poradakom" zelam vesele velkonocne sviatky
kukučka
13.04.06,20:41
Prajem všetkým požehnané sviatky, zázračný čas, úľavu všetkým trpiacim.

A na obveselenie takýchto kúpačov :)
DanielaSL
13.04.06,20:46
Pohodu všetkým poraďákom prajem počas veľkonočných sviatkov.
Na obrázok treba kliknúť.
RenataK
13.04.06,21:18
Prajem Vám a Vašim rodinám krásnu a požehnanú Veľkú noc, veľa zdravia, radosti, pokoja a pohody, nech pokoj a milosť z tajomstva Kristovho zmŕtvychvstania prenikne Vaše srdcia a naplní Vaše duše.
anto
14.04.06,04:38
Želám všetkým kolegom poraďakom pekné vajíčka a aj ten korbáč na tie naše babky. K tomu dobrú šunku.
LubenaK
14.04.06,05:39
Veľa vône koláčikov, pritom mnoho korbáčikov. Dobré vínko do skleničky, veľa vody zo studničky. Príjemné sviatky želám všetkým.
AGRO
14.04.06,14:46
Nech Vám šunky dobré chutia,
pívo , víno hlavy mútia ,
vedˇ len raz za dlhý rok máme všetci
Veľkú noc.

Príjemné sviatky jari
Milka
16.04.06,14:48
Dobrej šunky, mnoho vajec,
k tomu ešte chleba krajec.

Do pohára vínečka,
k tomu veľa zdravíčka..

Želám krásnu Veľkú noc všetkým poraďakom,
slniečko na oblohe a lásku v srdci...
Viera123
16.04.06,17:11
No ako trávite po tých dňoch naháňania, chvíle oddychu? Čo všetko ste dnes nemuseli?:p
DanielaSL
16.04.06,18:22
Vierka už od obeda je to super.;) Najprv návšteva, potom čítanie knihy a pojedanie všetkých tých dobrôt, čo som dva dni chystala. Ešte že aj zajtra je voľný deň.:)
Viera123
16.04.06,18:27
Vierka už od obeda je to super.;) Najprv návšteva, potom čítanie knihy a pojedanie všetkých tých dobrôt, čo som dva dni chystala. Ešte že aj zajtra je voľný deň.:)
No ani mi nehovor o tom "pojedani" :). Čo dobré čítaš?
DanielaSL
16.04.06,18:30
Kvety pre Lauru od Táni Vasilkovej-Keleovej.
Viera123
16.04.06,18:31
Kvety pre Lauru od Táni Vasilkovej-Keleovej.
Aha, od nej som aj ja dačo čítala dávnejšie, jej knihy sú dobré. A čo si vlastne piekla Ty k Veľkej noci?:)
DanielaSL
16.04.06,18:43
Joj Vierka ani už nechcem o tom myslieť, nieto ešte písať. To je vec , ktorú neznášam a nikdy som ku nej nemala vzťah. Ale akosi celý život kvôli deťom sa obetujem a to robím. Tento rok vymyslela dcéra venčeky z odpaľovaného cesta , bábovku - tradične a potom koláč čo sa volá "Prešívaná deka". Jeden plech venčekov vyzeral ako placky...nevydaril sa , plnka sa nám zrazila, trebalo ju popraviť , nervy som mala v háji, ale nakoniec venčeky už u dcéry dnes nemali, kým ona bola v práci , tak nádejný zať ich pojedol. Ani si nevieš predstaviť aká to bola pre mňa odmena.:)
A knihy Vasilkovej máme doma takmer všetky , mladšia dcéra ju veľmi rada číta...a popri nej aj ja.
Viera123
16.04.06,18:52
Joj Vierka ani už nechcem o tom myslieť, nieto ešte písať. To je vec , ktorú neznášam a nikdy som ku nej nemala vzťah. Ale akosi celý život kvôli deťom sa obetujem a to robím. Tento rok vymyslela dcéra venčeky z odpaľovaného cesta , bábovku - tradične a potom koláč čo sa volá "Prešívaná deka". Jeden plech venčekov vyzeral ako placky...nevydaril sa , plnka sa nám zrazila, trebalo ju popraviť , nervy som mala v háji, ale nakoniec venčeky už u dcéry dnes nemali, kým ona bola v práci , tak nádejný zať ich pojedol. Ani si nevieš predstaviť aká to bola pre mňa odmena.:)
A knihy Vasilkovej máme doma takmer všetky , mladšia dcéra ju veľmi rada číta...a popri nej aj ja.
:). Tak na to mám aj ja podobný názor, najskôr som si myslela, že ani nebudem piecť, veď nakúpim...(naivne som si myslela), ale potom, keď som videla ochotu mojich "spolubývajúcich" :p, tak som sa do toho v sobotu pustila a večer nevládala stáť na nohách:mad:. Tiež som - okrem iného - robila venčeky z odpaľovaného cesta, bolo ich neúrekom, (ale najlepšie idú na odbyt a ešte mi vystal krém asi na ďalších 100 venčekov:p. Takže neviem, či ma nečaká ďalšie pečenie tesne po sviatkoch :mad:).
Hm, zaujímavé je, ako sa nám poväčšine všetkým do toho nechce, ale nakoniec to vzdáme a "ideme do toho". Ešte, že niečo podobné sa odohrá až na konci roka - na Vianoce...
ondrejvla
16.04.06,19:16
Joj Vierka ani už nechcem o tom myslieť, nieto ešte písať. To je vec , ktorú neznášam a nikdy som ku nej nemala vzťah. Ale akosi celý život kvôli deťom sa obetujem a to robím. Tento rok vymyslela dcéra venčeky z odpaľovaného cesta , bábovku - tradične a potom koláč čo sa volá "Prešívaná deka". Jeden plech venčekov vyzeral ako placky...nevydaril sa , plnka sa nám zrazila, trebalo ju popraviť , nervy som mala v háji, ale nakoniec venčeky už u dcéry dnes nemali, kým ona bola v práci , tak nádejný zať ich pojedol. Ani si nevieš predstaviť aká to bola pre mňa odmena.:)
A knihy Vasilkovej máme doma takmer všetky , mladšia dcéra ju veľmi rada číta...a popri nej aj ja.
Daniela Prešívaná deka? Pridaj recept, už názov vyzerá zaujímavo!
KEJKA
17.04.06,06:29
No ako trávite po tých dňoch naháňania, chvíle oddychu? Čo všetko ste dnes nemuseli?:p
super relax u Maliny.... počasie vyšlo, boli sme na výlete (strmý kopec smer Prašnica), pozreli sme si osady Valentová aj Rybô. Navštívili sme miesto a pozreli skalu, ktorá sa objavila vo filme (pre pamätníkov) Vlčie diery, pli vodu z prameňa........
je tu kraj na pohľadanie, miestami koniec sveta.... Prašnica, kde nie je elektrina, svieti sa petrolejkami.... popri tom bývanie vo Valentovej hotový luxus.
Pripájam pár fotiek na ilustráciu, ale je to len zlomok toho pekného. Malina pridá ďaľšie, dúfam.
1. Malinin domov (a náš dočasný)
2. na výlete cez lavínky
3. smer osada Prašnica
4. aj toto je smerom na Prašnicu
5. jar prišla aj sem ..... konečne
6 Ryško (znie to ako administrátor?, len pri vyslovení :D :D :D )
Zita5
17.04.06,06:38
:) Lidka , krása , krása .......pekne sa o tom píše , len na to treba mať povahu, bývať na samote ......ale inak krásne prostredie , ktoré ma dokáže fascinovať ,pretože hory to je naše.......ale bývať len na krátku dobu ... tak počas dovolenky .... ale dá sa čo Maline závidieť napr. zdravý čerstvý vzduch ,ale bez snehových kalamít .


Pozdrav pre Malinu :)
Viera123
17.04.06,06:56
Lidka, ani nevies, ako Ti závidím! Nádhera, musel to byť super relax! To je úplne iný svet, ako tu "dolu". Vďaka za fotky a teším sa na ďalšie od Maliny :-).
KEJKA
17.04.06,10:48
Lidka, ani nevies, ako Ti závidím! Nádhera, musel to byť super relax! To je úplne iný svet, ako tu "dolu". Vďaka za fotky a teším sa na ďalšie od Maliny :-).
Netreba závidieť, treba prísť. My sa už pomaly balíme a odchádzame, takže posledný pozdrav z Valentovej. A nabudúce sa tu môžeme všetci stretnúť, Malina bude len rada.
DanielaSL
17.04.06,11:55
Daniela Prešívaná deka? Pridaj recept, už názov vyzerá zaujímavo!

mimotemy aj keď tu bola otázka iná - pridávam v tejto téme recept na koláč zvaný "prešívaná deka". Nie je to moc sviatočný zákusok , ale u nás obľúbený.Môžete ho upiecť hocikedy , nie je s ním žiadna veľká námaha.

Cesto: 2 šálky (3 dl) polohrubej múky
1 a 1/2 šálky práškového cukru
1 šálka oleja a 1 mlieka
2 vajcia , 2 lyžice kakaa , 1 vanilkový cukor a 1 prášok do pečiva

Plnka: 2 kocky tvarohu (spolu 500 g)
2 vajíčka, 1 balíček pudingu alebo krémového prášku, 2-3 lyžice
práškového cukru a toľko mlieka aby sa dala plnka liať , môžu byť
aj hrozienka

Všetky suroviny na cesto spolu poriadne vymiešame a vylejeme na vymastený plech vysypaný polohrubou múkou. Na cesto lyžičkou spúšťame tvarohovú plnku tak, aby sa po upečení vytvorila tzv. prešívaná deka alebo kto chce aj paplón. Pečieme vo vyhriatej rúre , nie veľmi prudko. Keď sa začnú okraje oddeľovať od plechu, dopečieme. Po vychladnutí krájame na úhľadné štvorce.
malina
17.04.06,13:46
...nabudúce sa tu môžeme všetci stretnúť...
Ježkove oči, všetci nie... :D :D :D

Pripájam fotky z dnešnej prechádzky v Rybom.
Viera123
17.04.06,14:01
Ježkove oči, všetci nie... :D :D :D

Pripájam fotky z dnešnej prechádzky v Rybom.
A ktorá z Vás je ktorá?
A prečo nie všetci? Veď je tam miesta dosť, spravíme si piknik a bude! ;)
KEJKA
17.04.06,15:32
A ktorá z Vás je ktorá?
A prečo nie všetci? Veď je tam miesta dosť, spravíme si piknik a bude! ;)
Lida je v bledomodrom, a Malina v tmavom. Ten fešák je jej muž :)

jasnééé, ja som za. Stretneme sa všetci,.... Malina, ty predsa nebudeš musieť variť. A ked prídeme v lete vyspíme sa aj v spacákoch okolo domu.
A vôbec ... kto tam chce spať? :p:p:p:p
ayya
17.04.06,17:57
Lida je v bledomodrom, a Malina v tmavom. Ten fešák je jej muž :)
Lidka, a ten stvrty v tom hnedociernom kozuchu? Komu patri? :D
KEJKA
17.04.06,18:24
Lidka, a ten stvrty v tom hnedociernom kozuchu? Komu patri? :D

:D:D:D:D
musela som sa ísť pozrieť....:D
tak to nie je on ale ona.... Bibi...:D:D
je taká "nebezpečná", že jej dali na búdu upozornenie
"POZOR, DOBRÝ PES"
:p:p:p:p:p:p
ondrejvla
17.04.06,18:27
:D:D:D:D
musela som sa ísť pozrieť....:D
tak to nie je on ale ona.... Bibi...:D:D
je taká "nebezpečná", že jej dali na búdu upozornenie
"POZOR, DOBRÝ PES"
:p:p:p:p:p:p

Tak takéhoto fešáka v kožuchu mám aj ja, ale je to on... Andy.
Viera123
17.04.06,19:32
Lida je v bledomodrom, a Malina v tmavom. Ten fešák je jej muž :)

jasnééé, ja som za. Stretneme sa všetci,.... Malina, ty predsa nebudeš musieť variť. A ked prídeme v lete vyspíme sa aj v spacákoch okolo domu.
A vôbec ... kto tam chce spať? :p:p:p:p
Ďakujem za info ;). Som rada, že sme sa takto rýchlo "dohodli". A jasné, že spať bude málokto, ale predsa, aby to nevyzeralo, že sa chceme všetci vtesnať do Malininho domčeku, tak si tie spacáky a pre istotu aj stany, nabalíme!:D
KEJKA
17.04.06,19:34
Ďakujem za info ;). Som rada, že sme sa takto rýchlo "dohodli". A jasné, že spať bude málokto, ale predsa, aby to nevyzeralo, že sa chceme všetci vtesnať do Malininho domčeku, tak si tie spacáky a pre istotu aj stany, nabalíme!:D
hm, úžasné, teším sa, dohodneme sa na Krahuliach.... som aj tak zvedavá, kto to bude my všetci...:):):)
Viera123
17.04.06,19:37
hm, úžasné, teším sa, dohodneme sa na Krahuliach.... som aj tak zvedavá, kto to bude my všetci...:):):)
Všetci, ktorí budú chcieť prežiť nejaký ten deň dobrej pohody, oddychu, čerstvého vzduchu a v super spoločnosti!;)