Pakrako
16.05.14,16:38
Dobrý deň, pozná niekto dvojtunerový setobox na príjem digitálnej TV s možnosťou nahrávania na externý HD ? Poraďte !
erik555
16.05.14,14:44
jedna sa o satelitny?
misoft
16.05.14,15:50
http://lmgtfy.com/?q=set+top+box+dvojtunerov%C3%BD
a hľa, čo vyhodí......
A to bol len ujo Gúgl......
Pakrako
17.05.14,08:58
nie potrebujem ho pre káblové pripojenie a musí povolovať vloženie karty (SATRODigital). Satro neponúka 2-tunerový setobox s USB portom pre externý HD. Mal setobox ARION-PVR z vstavaným HD, ale pri poruche a výmene setoboxu som prišiel o všetky nahrávky, hlavne detské-pre vnučku. Nahrávky mali koncovku .AVR, a nebol program na konverziu, aby sa dali znovu použiť aj keď sa dali z HD skopirovať do PC. Preto je vhodnejší s externým HD.
Pakrako
17.05.14,08:59
pozrel som si ale neviem či je ho vhodné použiť ako káblový prijimač pre digitálnu TV.
erik555
17.05.14,09:19
Ale v teme si nenapisal, ze o aky prijem sa ma jednat! Digitalna tv je siroky pojem ;) ...
misoft
17.05.14,10:09
Súhlas - široký pojem - digitálna káblová, satelitná terestriálna.
A takto voľne kupované STB sú len na DVB-T a DVB-S (DVB-S2) - tie na káblovky (DVB-C) sú dodávané distribútorom signálu po kábli, pretože sa tam párujú karty (teda nemôžeš tam drbnúť akúkoľvek)
Teda pre DVB-C možno zoženie, ale mu bude prd platná.

P.S. A štve ma, že sa pýtajú a až potom z nich vylezú podrobnosti - kua - ako keby sme veštecké gule mali a ovládali spojenie mysle......
erik555
17.05.14,10:14
Neviem, ci najdes dvojtunerovy...Inak vyber si u nich taky prijimac, ktory nahrava a prehrava cez USB. http://www.satro.sk/kategoria/televizia/satrodigital-digitalna-televizia/digitalne-prijimace-k-sluzbe-satrodigital/
misoft
17.05.14,10:17
@Pakrako - SATRO používa vlastné STB, ktoré sa párujú s kartami. Takže aj keby si zohnal dvojtunerový STB pre DVB-C - bez spárovania s kartou ti NEPÔJDE (max. tzv. voľné stanice verejnoprávne).
Pakrako
17.05.14,10:21
Tak je mi to jasné , že musím použiť len setobox od SATRA ! Na margo niektorých pripomienok , tak som sa jasne pýtal na digitálnu TV a nakoľko nie som odborník tak som neuviedol, že sa jedná o káblovú TV (z čoho je jasné že signál je distribovaný ).Aj tak ďakujem za odpovede, zase som o niečo múdrejší !
erik555
17.05.14,10:23
maju tam v ponuke aj CAmodul...
misoft
17.05.14,10:34
No vidíš - nenapadlo ma to - ale ja SATRO nemám - takže preto....
Pakrako
19.05.14,12:25
ďakujem za radu , ale všetky prijímače sú jednotunerové (t.č. mám SATRObox HD USB PVR , t.j. keď je kanál ktorý chcm nahrať vzdialený od toho čo pozerám už ho nemôžem nahrať !!)
misoft
11.06.14,11:56
Na margo tvojej pripomienky k našim pripomienkam - toto si napísal: "Dobrý deň, pozná niekto dvojtunerový setobox na príjem digitálnej TV s možnosťou nahrávania na externý HD ? Poraďte ! " ako otázku. Je tam napísané DIGITÁLNEJ TV - a digitálna je terestriálna, káblová i satelitná. Takže sa ukľudni - ty sám si zadal nejasné údaje a ešte sa rozčuľuješ....
Pakrako
11.06.14,12:30
mýliš sa ak som sa rozčuloval, ja som len poďakoval za informácie. Nie som taký múdry ako ty tak preto som nevedel, že exituje toľko druhov digitálnej TV. Viď môj komentár z 17.05.14 13:21 !!! Asi som sa pýtal preto, že som to nevedel !