ludmila44444
16.05.14,19:19
Pred 2 týždnami som ukončila pracovný pomer podla §72 dostala som zápočtový list,výstupný list-v rubrike vyrovnanie závazku pracovníka k spoločnosti nie je nič napísané čiže všetko bolo ok:prebehla riadna inventura,urobila sa mesačná uzávierka všetko bez problémov.No dnes mi volali z byvalej firmy že im vyskočili nejaké nezrovnalosti-finančné-a treba to dat do poriadku lebo v ten den som robila ja večernu uzávierku-tá mi presne sadla- Nie som si vedomá žiadneho prešlapu,poradí mi niekdo ako sa môžem bránit?
misoft
16.05.14,17:23
Ak bola vykonaná pri odchode/ ukončení riadna inventarizácia, finančná uzavierka - tak si môžu akurát pískať. Všetko, čo vyskočí po inventarizácii sa ťa už netýka. Oznám im, že bola vykonaná inventarizácia a teda už nezodpovedáš za chyby, ktoré boli po tejto inventarizácii.
veronikasad
16.05.14,17:24
V akej funkcii si pracovala ? Mala si podpísanú hmotnú zodpovednosť ?
ludmila44444
16.05.14,17:28
predavačka,ano mala som podísanu,robila sa mesačná uzávierka aj inventura a všetko bolo ok
Chobot
16.05.14,17:44
Žiadať môžu, najprv to ale musia dokázať. Neplať nič dobrovoľne. Možno len skúšajú, či im dobrovoľne neuhradíš nejaké ich resty.
misoft
16.05.14,18:24
Dokázať, že to ona zavinila a v čase, keď tam pracovala. Ak je to po tej dobe a po vykonanej inventarizácii a fin. uzávierke - tak nemôžu....
veronikasad
16.05.14,18:39
Ak chceš pokojne spávať, choď osobne do firmy zistiť o čo sa jedná. Nepodpisuj žiadnu dohodu o zrážkach zo mzdy, ak nie si si vedomá chyby, ktorú si zavinila. Zamestnávatel musí dokázať mieru tvojho zavinenia a len potom si môže uplatniť náhradu škody (cestou súdu)