pasl2123
17.05.14,05:47
Potrebujem poradiť. Chcem kúpiť nové vŕtacie -sekacie kladivo. Staré Asist už odišlo. Uvažujem niečo od Boschu, Metabo, Makita, Dewalt, resp. Hitachi. Predstavujem si stroj s výkonom 800 - 1000 W, o sile úderu 2,8 - 3,2 J. Potrebujem niečo, čo aj pri občasnej záťaži len tak skoro nevypovie službu. Ktorú značku doporučujete? Ďakujem
buchač
17.05.14,04:23
Veď si kúp , nik Ti nebráni .......
buchač
17.05.14,04:39
No vidíš ???
To už je lepšie , po tom doplnení ....;)
Nie že by jeden nechápal pointu , ale predsa len to lepšie vyznie s tou otázkou .
buchač
17.05.14,04:46
Spomínaš Asist , takže sa asi príliš často nerealizuješ ...mám na mysli nejakú profesionálnu činnosť .

Ja kupujem v poslednej dobe to náradie v Lidli , značka Parkside . Mám viacero mašín , zatiaľ spokojnosť .
Teraz nedávno mali v ponuke hentú mašinku
http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-3CCF93F7-87D54E4A/www_lidl_sk/hs.xsl/produktove-videa.htm .

Zatiaľ som ešte kladivo nepoužil , ale ako vŕtačka - uťahovačka skrutiek išla jak hodinečky .


Čo sa týka Tvojho výberu , tak v podstate sú všetky dobré , sú to overené značky .
jslancik
17.05.14,05:18
A prečo zrazu pozeráš po profi značkách? Na čo to budeš používať? Neoplatí sa ti viac požičať z požičovne, keď to iba príležitostne používaš?

Ale ak teda moc chceš, naposledy som kupoval toto: http://www.patro.cz/objects/1075962129.html . Je síce podstatne silnejšie ako požaduješ, ale pravdepodobne lacnejšie ak tebou uvádzané značky. Zatiaľ maximálna spokojnosť. Robí riadny buchot, ale urobí rýchlo, čo sa mu prikáže :) Susedia ocenia.
command
17.05.14,06:03
Ja ma z lidlu karbosku a zatial ide jak besna mam ju 2 roky a uz som s nou robil aj nemozne a nic ziadna porucha takze tiez lidl masinu oblubujem. Mam aj ine z lidlu.
peterkos2
18.05.14,14:31
Ja mám Makitu 7-8 rokov neviem presne a ide stále v pohode.Používam ju v práci na sekanie,vŕtanie má aj vymeniteľnú hlavičku na vrtáky do kovu.Makita má dobrý servis,je za dobrú cenu.Podľa debát s kolegovcami by som do Boschu ani Hitachi nešiel.
jslancik
18.05.14,15:25
Tak ja zase na hitachi nedam dopustit. Ale so servismi skusenosti nemam. Zatial sa nic nepokazilo. A Boschky si uz tiez daco odkrutili. Ale co sa tyka zbijacky, asi by som nesiel ani do jednej z nich. Za cenu profi kusu napr. od Hitachi mam x kusov napr. spominaneho DWT.
Chobot
18.05.14,15:29
Ak to potrebuješ na občasné použitie, tak je jedno akú značku kúpiš. Pri občasnom používaní ti každá značka vydrží roky a roky, pokiaľ sa nejedná o nekvalitný kus. Ja mám neznačkovú z Baumaxu za 50 EUR (v prepočte) už dlhé roky. Používam ju pár krát do roka na pár dier v byte a úplne mi postačuje.

Ak ale chceš drahšiu, kľudne si ju kúp. Podľa mňa je to ale zbytočné, pokiaľ ju nepotrebuješ profesionálne.
peterkos2
18.05.14,15:38
Ano Bosch bol dobrý kedysi,teraz už nie
jslancik
18.05.14,15:48
Jo, presne. Ja som si raz pozical tiez taku z Baumaxu, zbijal som vkuse 6 hodin, a ta potvora vydrzala bez problemov. Obcas to dokaze aj pozitivne prekvapit.
lapejko
18.05.14,16:58
ten Lídl je ok, aj ja pár blbostí odtiaľ mám, inak kľudne Makitu, pre kutila vydrží...
pasl2123
19.05.14,04:42
Ďakujem za Vaše reakcie. Áno, neplánujem ju využívať profesionálne. Zaobstaral som si chalupu a tu je vŕtania a sekania až, až. Požičiavanie si nástroja ja nerentabilné.
bjuty smis
19.05.14,05:40
makitu pre kutila ?? však to je profi naradie..
jslancik
19.05.14,05:44
namiesto troch bodiek asi myslel "navždy" :D
dobrocani
20.05.14,09:01
ja som kupil MAKITU, presny typ neviem, ale nieco ako toto
http://vrtacie-kladiva.heureka.sk/makita-hr2470t/specifikace/#section
Su to dve vrtacky v jednom, lebo s jednu hlavu mas upínaním SDS-Plus, + skľučovadlo na valcové vrtáky.
Mam ho dva roky a nieco si uz na stavbe odkrutilo. Vrtanie, sekanie, miesanie malty ...
No name by som urcite nekupoval, hlavne nie Parkside. Kupil som jednu karbosku priemer kotuca 230, a pri prvej vymene kotuca sa ulomila hlava.
lapejko
20.05.14,13:58
na chalupe zničí aj makitu
buchač
20.05.14,15:28
Nemala baba roboty ,kúpila si chalupu ??? :D

Pevné nervy , veľa času , plno peňazí , atď ...je potrebné ..;)
bjuty smis
20.05.14,15:50
akurát, ked máš 18 a tvoja frajerka sa tak volá....
lapejko
20.05.14,16:08
to je akože profi náradie, ale na dolnej hranici životnosti, každý model je ponúkaný v troch až piatich výkonových triedach a tá najlacnejšia je pre hobby využitie...v servise sa potom len zasmejú, ceny dielov a opráv sú vyššie ako u Boscha.
fetya
20.05.14,17:39
robievam s elektrikarom, tak moja skusenost: na sekanie drazok v tehli, ytongu ti bohato staci aj najlacnejsi z baumaxu, ked sa pokazi, tak sa to vymiena kus za kus. Obcas sekanie betonu zvladne. Ked ale je prerabka v panelaku, tak najlepsie sa osvedcil dewalt d25501k, alebo hilti.
allgreen
20.05.14,19:35
ja som pred pár dnami kupil značku BOBOR :D zo 75e som ju si ju zohnal za 55 aj so zarukou. Kupil som ju len na prerabku domu,sekanie vrtanie fachá jak žeravá. 2x som opravoval prelomeny kabel..len som ho skrátil..nabuduce pojde celí novy. Ak to chces na doma, nie na obživu nejkupuj drahé. Ale ak si fajnšmeker a máš love kúp značku, spraví ti radosť vždy ked s ňou budeš robiť. PS majsti mali zn OK. z baumixu a bobor je raz tak tažký-trochu nevýhoda každý večer mám ruky jak opica
bjuty smis
21.05.14,05:28
..

má aj nižšie výkonové triedy s nižšou cenou, to je pravda....ale makita nie je žiadne akože profi naradie, ...
Consultix
26.10.15,08:36
Osobne s Parkside nemam skusenost, ale pocul som na to dobre referencie, takze ak to mas na obcasne, hobby pouzitie, tak podla mna chybu nespravis...
Doma mam vsetko Bosch, hoci vela veci z cias ked sme este natesene chodievali do Metra v Rakusku, takze niektore tie stroje maju aj vyse 20 rokov a plne funkcne, napriek intenzivnemu pouzivaniu.