wilma123
17.05.14,06:34
...potrebujem poradiť, mesto žiada vybudovať cez môj pozemok(súkromný), kanalizačnú prípojku, ktorá napája aj susedné budovy. Môžem žiadať aby našli aj iné riešenie, za hranicou pozemku ? Prechodom cez pozemok mi idú 2x popod plot(jeden murovaný) a nespomínam si že by súkromní vlastníci mali dobré skúsenosti s mestskými vodárňami, ktoré pôsobia dosť nátlakovo na vlastníkov.
- na pozemku vzhľadom na rozvod bude potrebné zabezpečiť vstup v prípade havárie, možno aj iné obmedzenia o ktorých ani neviem, čo budú brániť v ďalšom užívaní pozemku
- nie je možné stavať ani garáž, lebo nie je možné vybudovať základy (po celej dĺžke pozemku bude rozvod kanalizácie)
- a v prípade núdze, aké podmienky do zmluvy, alebo či vôbec uzavrieť zmluvu a ako sa najlepšie chrániť
Ď.
- čo robiť
-
bodliak
17.05.14,08:03
O aký dlhý úsek sa jedná ?
Ja by som na tvojom mieste asi odmietol.
Prípadne, opýtal by som sa mesta, čo za to.
misoft
17.05.14,10:41
Odmietni a striktne! Ak majú inú možnosť, ako kanalizáciu ťahať, nech ju využijú. Tým, že by šla kanalizácia cez tvoj pozemok:
A) zničia ti plot (i keď by ho boli nútení dať do pôvodného stavu - málokedy bude v pôvodnom stave);
B) mali by právo kedykoľvek vstúpiť na tvoj pozemok i bez tvojho súhlasu a mohli by veselo v rámci údržby kopať = zničenie pozemku, povrchu;
C) automaticky by bolo zaznačené VB na pozemok;
D) hodnota pozemku by týmto v budúcnosti mohla rapídne klesnúť, niekedy i o 50%!
arizona
17.05.14,11:09
Odmietni a ziadaj, nech si najdu inu trasu. Kazde jedno vecne bremeno znehodnocuje pozemok a obmedzuje vlastnicke prava majitela pozemku.

Co ked budes neskor ty nieco napr.postavit na svojom pozemku a stav. urad to nepovoli? Nedavno sa tu riesil podobny pripad, ked majitel si nemohol postavit na vlastnom dvore garaz, lebo davnejsie v dobrej viere povolili susedovi tahat kanalizaciu cez svoj pozemok.
Teraz sa sused staval odmietavo presunut trasu, nechcel nic riesit a tak ten dobrak, ktory kedysi chcel urobit susedovi laskavost teraz je obmedzovany, nemoze postavit garaz, lebo musi strpiet vecne bremeno...