sviatuct
07.04.06,10:04
Dobry den,

chcem sa spytat, od akeho datumu mam prihlasit autoradio - auto (aj s autoradiom) mam v majetku firmy cca od III/2004, a pravdu povediac, ani ma nenapadlo ze by som ho mal prihlasit. Teraz viem, ze by som ho prihlasit mal, ale sa tak bojim urobit, aby som sa nestal odrazu tazkym neplaticom, vynatym z generalneho pardonu (dlznikom sa asi stanem mimo obdobia GP).

Co mi poradite? Prihlasit, neprihlasit, ak prihlasit, od akeho datumu?

Dakujem.
Zita5
07.04.06,08:07
Dobry den,

chcem sa spytat, od akeho datumu mam prihlasit autoradio - auto (aj s autoradiom) mam v majetku firmy cca od III/2004, a pravdu povediac, ani ma nenapadlo ze by som ho mal prihlasit. Teraz viem, ze by som ho prihlasit mal, ale sa tak bojim urobit, aby som sa nestal odrazu tazkym neplaticom, vynatym z generalneho pardonu (dlznikom sa asi stanem mimo obdobia GP).

Co mi poradite? Prihlasit, neprihlasit, ak prihlasit, od akeho datumu?

Dakujem.


Prihlás od tohto dátumu resp. mesiaca , prídeš na poštu na inkasné oddelenie vypíšeš kartičku a tam nebudeš predladať žiadne doklady .....neboj sa .:)
Zita5
07.04.06,08:21
http://www.slovakradio.sk/inetportal/index.php?page=showSprava&id=21835&refPage=noRightNav&predajPrenaj=true&lang=1


Je síce pravdou , že predchádzajúce obdobie zaplatené nebudeš mať .....ale aj keby si ho prihlásil dodatočne , hrozí pokuta ........ ak ho prihlásiš teraz .... tak sa modli , aby nebola na to kontrola , ale prihlásené bude .


Ja osobne za celé roky podnikania som nezažila kontrolu na prihlásené rádio , ale netvrdím zasa ,že sa tak nemôže stať .

Takže odpoveď na Tvoju otázku nie je možné na 100% zodpovedať , záleží od Tvojho rozhodnutia .:)
sviatuct
07.04.06,09:18
Dakujem :)

Ako by mohla vyzerat taka kontrola autoradia?

Som sa pozeral do FA, a ono vlastne ja to autoradio nikde uvedene nemam. Kupil som automobil, a to autoradio bolo sucastou jeho vybavy, nie je nikde uvedene, ze v tom aute je aj autoradio. Na zaklade coho by to potom mohli / mali eventualne kontrolovat? :confused:
Melnick
07.04.06,09:41
Dakujem :)

Ako by mohla vyzerat taka kontrola autoradia?

Som sa pozeral do FA, a ono vlastne ja to autoradio nikde uvedene nemam. Kupil som automobil, a to autoradio bolo sucastou jeho vybavy, nie je nikde uvedene, ze v tom aute je aj autoradio. Na zaklade coho by to potom mohli / mali eventualne kontrolovat? :confused:

:p To ma tiež zaujíma. Počkám si na reakcie skúsenejších.:p
Janca
07.04.06,09:42
No a už špekuluješ. Tak sa najprv rozhodni, či ho vôbec chceš prihlásiť a potom v druhom kroku sa rozhodni - odkedy.
Tak ako všetko - pri kontrole (ak nejaká vôbec bude) je dokazovanie na Tebe.
Zita5
07.04.06,10:17
Dakujem :)

Ako by mohla vyzerat taka kontrola autoradia?

Som sa pozeral do FA, a ono vlastne ja to autoradio nikde uvedene nemam. Kupil som automobil, a to autoradio bolo sucastou jeho vybavy, nie je nikde uvedene, ze v tom aute je aj autoradio. Na zaklade coho by to potom mohli / mali eventualne kontrolovat? :confused:


Poľahčujúca okolnosť pre Teba , autorádio nevedieš v účtovníctve , ale je dosť možné ,že povinnosť má predajca nahlasovať ...ale zasa na druhej strane .....ak by to bolo reálne , tak už Ťa majú .....myslím , že toto ešte nie je doriešené , ale raz bude aj to .
stuko
07.04.06,20:29
http://www.slovakradio.sk/inetportal/index.php?page=showSprava&id=21835&refPage=noRightNav&predajPrenaj=true&lang=1


Je síce pravdou , že predchádzajúce obdobie zaplatené nebudeš mať .....ale aj keby si ho prihlásil dodatočne , hrozí pokuta ........ ak ho prihlásiš teraz .... tak sa modli , aby nebola na to kontrola , ale prihlásené bude .

.:)

budte radi, ze slovensky rozhlas nestrasi zo ziadnymi kontrolami priatelia, takze to staci len prihlasit a basta :)