Iwett
17.05.14,11:08
Dobrý deň,
môže si dať SZČO zákonné poistné za automobil, ktorý síce má v majetku firmy, ale celý rok ho nepoužíval na podnikanie ani nemá zaplatenú cestnú daň? Ďakujem
Prosím nikto neporadí?
A ešte jedna otázočka, náklady na opravu automobilu, keď sa celý rok nepoužíval tiež nemôžem uplatniť? Dúfam, že aspoň to zákonné mala Tweety pravdu, keď som dostala dve rôzne odpovede.
Ďakujem ešte raz
jajko50
20.05.14,05:47
Ak je vozidlo zaradené do podnikania musí sa zaplatiť daň z motorových vozidiel.

Ak sa daň neplatí, tak by som nedával žiadne výdavky s vozidlom spojené do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.
Tweety
20.05.14,05:56
ZP áno.
Iwett
20.05.14,11:12
Ďakujem veľmi pekne
Tweety
20.05.14,11:19
rada som pomohla
Dav
28.05.14,10:58
Daň z MV platí dovtedy, kým je vozidlo zaradené do majetku firmy. Ak prestane byť zaradené do majetku, do 30. dní od zániku treba vozidlo odhlásiť na príslušnom daňovom úrade.Zákonná poistka áno, oprava vozidla - ako ktorá. Ak bolo potrebné vozidlo opraviť a nepoužívalo sa, lebo sa čakalo na opravu, tak áno. Ak sa nepoužívalo "vo firme", ale jazdilo sa na ňom na súkromné účely - treba zvážiť, v akom pomere sa používalo súkromne-firma, aká oprava,či sa nemá dať len časť nákladov, či bolo šéfove, alebo na ňom jazdili zamestnanci, či bola/nebola potreba pracovných ciest.... atď.
katkarbk
30.05.14,09:14
Prosím Vás, a ako je to s autom, ktoré máme v majetku firmy, ale prenajali sme ho do iného štátu EÚ? Daň z MV sme z tohto titulu neplatili. Je to OK? A môžeme odpisovať?
Tweety
30.05.14,09:23
ÁNo, môžete ho odpisovať.
katkarbk
30.05.14,09:35
Ďakujem!