miselak
17.05.14,12:31
Som jediným spoločníkom sro, ktorá už niekoľko rokov nepodniká. Už dva roky som v zahraničí a nemám šancu sa o spoločnosť nijako starať. Keďže neviem a ani nechcem podiel previesť na "bieleho koňa" a robí mi veľké problémy administratíva okolo sro pýtam sa, či sa môžem sám sebe vzdať ako konateľ, čím by sro ostala bez konateľa.
misoft
17.05.14,10:33
S.R.O bez konateľa asi zostať nemôže.
avalik
17.05.14,10:49
Obchodný zákonník

§ 66

(1) Ak sa osoba, ktorá je jediným štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom dozornej rady spoločnosti (ďalej len „člen orgánu spoločnosti“), vzdá funkcie, je odvolaná alebo výkon jej funkcie zanikne smrťou alebo sa skončí inak, musí príslušný orgán spoločnosti do troch mesiacov ustanoviť namiesto nej nového člena orgánu spoločnosti.

Môžeš spoločnosť predať alebo postupovať v súlade s § 68 Obchodného zákonníka.
KEJKA
17.05.14,12:48
prečo sro teda nezlikviduješ?
miselak
17.05.14,13:28
hovoríš, že príslušný orgán musí do troch mesiacov ustanoviť nového člena - čo sa stane ak tak neurobí?
miselak
17.05.14,13:30
doplním otázku - čo sa stane ak objektívne nie je príslušný orgán schopný nájsť nikoho na miesto konateľa?
miselak
17.05.14,13:31
aj by som spoločnosť zlikvidoval ale nie som v SR, nedokážem si predstaviť tú administratívu okolo toho
avalik
17.05.14,13:46
tak si vygugli nejaku firmu co ti poskytne predstavu o tej "administrative okolo toho" a za urcity obnos to aj za teba vybavi .... alebo nerob nic, a na buduci rok podaj DP a zaplat danovu licenciu