danka2027
17.05.14,15:47
som dlhodobo unavena a slaba,beriem lieky na psychiku uz dlhe roky,teraz som PN,lebo uz nevladzem :( bolia ma ruky,nohy,su chvile ked pride na mna slabost,ze nemozem ani chodit,noha ma bolie cele a stale ma bolia v lytkach,mala som vsetky vysetrenia,vsetko je v poriadku,nevladzem,poradte mi :( mam panicku poruchu,beriem alventu a ked je mi moc zle lexaurin a to je poslednu dobu skoro kazdy den
petermikuláš
17.05.14,14:05
čo sú to všetky vyšetrenia?, aké lieky beriete? na čo sa liečite? resp. akú máte diagnózu? - totálne všeobecná otázka, na to sa nedá odpovedať bez toho, aby ste napísali trochu viac detailov
buchač
17.05.14,14:09
Aj Ty ???
Nie si sama ......ja sa ráno zobudím a bolí ma celý človek .
Akurát tie psychofarmaká neberiem .

Ale ja aspoň viem , odkiaľ vietor fúka ...
arizona
17.05.14,14:20
Vyhod z jedalnicka tie psycho-oblbovaky.

Napis aspon nazov toho, co beries...
korela
17.05.14,14:49
A čo lentilky, čo tu spomínaš?
danka2027
17.05.14,14:50
nemozem ich vysadit,mam panicku poruchu,beriem alventu a ked mi pride zle tak Lexaurin
danka2027
17.05.14,14:51
stitna zlaza,to beriem uz 4 roky,krv na boreliozu,svalstvo,neurologicke vysetrenie
korela
17.05.14,14:53
Železo a hemoglobín máš v poriadku? Ako sa stravuješ a žiješ, koľko si dopraješ čerstvého vzduchu a najmä slnka? Vládzeš si variť, ak náhodou žiješ sama? Koľko máš rokov?
Tweety
17.05.14,14:54
danka2027 (Dnes 17:50) nemozem ich vysadit,mam panicku poruchu,beriem alventu a ked mi pride zle tak Lexaurin
AK ich nemôžeš vysadiť, zájdi za príslušným lekárom, nech zmení lieky. Všeobecne tieto farmaká spôsobujú slabosť a únavu.

Doplním: skús si tu prečítať http://diskuse.doktorka.cz/ako-som-zvladla-panicku-poruchu/archiv/30/ o tom, že sa to dá zvládať aj bez medikamentov.
Laurinkai
17.05.14,14:56
Tazka rad, ked nevieme, ake problemy mas. Je to vsetko vseobecne. Mozno tie lieky ta zatazuju. To neviem. Porozpravaj sa s lekarom a zvaz ich uzivanie. Za skusku to stoji prestat s nimi na cas a pozorovat ako sa telo sprava. Nazbieraj si zihlavu a sprav si ocistnu kuru. Kup si magnézium a dopraj ho telu. Pi vela tekutin, hlavne cistej vody alebo caje z cerstvych bylin a vynechaj tie prechemizovane sladke napoje. Ale hlavne, chod von, do prirody, na pokojne miesta. Zhlboka dychaj vzduch a precvic svoje telo. Aj ked len jemne. Ako budes vladat. Prekonaj tu bolest a hyb sa. Najlepsie by bolo, keby mal kto s tebou ist do prirody.A mysli na to, ze sa dostanes z tohto stavu a neprepadaj depke. Urcite to pomoze.
buchač
17.05.14,15:09
MIMO TÉMY - teda ak otázka smerovala ku mne .

korela (Dnes 17:49) A čo lentilky, čo tu spomínaš?

LENTILKY sú slangový výraz pre tabletky . Netýka sa len psychofarmák .

Čiže , ja beriem LENTILKY na tie vedľajšie účinky diabetesu , presnejšie povedané - na dobrý krvný obeh a spevnenie tých žíl .
taiko
17.05.14,15:14
Mas dostatok vitaminu D?
danka2027
17.05.14,15:19
vsetko beriem aj mahnezim,vodu pijem ja stale clen cistu,sladke napoje vobec,caje si robim,vonku som dost,rano vediem dceru do skoly a pesi do roboty 45 min a poobede naspet
korela
17.05.14,15:19
Prepáč, ja ten liek síce nepoznám, ale čo jej radíš, aby ho vysadila na čas, ona ho môže vysadiť po veľmi dlhodom postupnom znižovaní dávok, inak dostane absťák.
A lekár sa ako pacienta iba tak ľahko nevzdá, komu by predpisoval?
Pri PP ani s liekmi, ani bez. Pomáhajú? Asi nie, keď záchvaty trvajú roky i tak a väčšinou bez zmeny, zlepšenia stavu.
S PP sa netreba naučiť žiť, PP sa netreba naučiť prekonávať, ju treba odstrániť, ale ešte žiadny psychiater na svete to nedokázal. Alebo dokázal? Vyliečil už niekoho?
danka2027
17.05.14,15:20
to neviem,v krvi by sa to asi ukazalo,ci nie :(
sosak
17.05.14,15:20
Požiadaj tvojho odborného lekára, aby ti dal vyšetriť hodnoty vitamínu B12 a horčíka z krvi, práve nedostatok, alebo nízke hodnoty sa môžu prejavovať zvýšenou únavou a bolesťami a kŕčmi svalov. Hodnoty horčíka sa sledujú vylučovaním do moču počas 24 hodín.
http://www.info.sk/sprava/13718/vitamin-b12-ake-su-priznaky-jeho-nedostatku-a-preco-je-tak-dolezity/
http://primar.sme.sk/c/7102628/o-nedostatku-horcika-v-tele-casto-nevieme.html
korela
17.05.14,15:23
To máš ešte kondíciu dobrú. Zrejme si mladá, ako to máš so železom a hemoglobínom? Mňa by špeciálne zaujímalo, ako stravuješ, či máš pravidelnosť?
taiko
17.05.14,15:28
no ukazalo, len ci sa na to niekto pozeral. tazko povedat, ked nevieme ake testy si absolvovala.
danka2027
17.05.14,15:38
dakujem,prave to ,ze neviem ci sa to da,som s detmi sama syn ma 22 a dcerka 6 mam to od vtedy ako otec syna opustil ked namal ani dva roky,vsetko sa to so mnou taha,to som uz vystriedala lekov,som uz zufala,tak strasne by som chcela zit ako normalne zdravy clovek,mam problemy sbyvalym co mam snim dcerku,sbytom,peniazmi,na vsetko som sama,ozaj uz nevladzej :(
danka2027
17.05.14,15:41
ano stravujem sa pravidelne,vsetky tieto vysledku su dobre,pred troma tyzdnami mi na to vsetko brali krv
danka2027
17.05.14,15:45
neviem ci mam dobru kondiciu,musim .lebo sa mi inak neda,ale vecer pridem domov a nic nespravim,len lezim,nohy ma bolia,este ze sa dcerka dobre uci nemam snu problemy,cez vykend len odocivam,moc toho nespravim
buchač
17.05.14,15:48
preco som stale un avena a slaba :(
Dnes 16:47
Pochváliť danka2027
som dlhodobo unavena a slaba,beriem lieky na psychiku uz dlhe roky,teraz som PN,lebo uz nevladzem bolia ma ruky,nohy,su chvile ked pride na mna slabost,ze nemozem ani chodit,noha ma bolie cele a stale ma bolia v lytkach,mala som vsetky vysetrenia,vsetko je v poriadku,nevladzem,poradte mi mam panicku poruchu,beriem alventu a ked je mi moc zle lexaurin a to je poslednu dobu skoro kazdy den


danka2027 (Dnes 18:38) dakujem,prave to ,ze neviem ci sa to da,som s detmi sama syn ma 22 a dcerka 6 mam to od vtedy ako otec syna opustil ked namal ani dva roky,vsetko sa to so mnou taha,to som uz vystriedala lekov,som uz zufala,tak strasne by som chcela zit ako normalne zdravy clovek,mam problemy sbyvalym co mam snim dcerku,sbytom,peniazmi,na vsetko som sama,ozaj uz nevladzej
Niet sa čo čudovať , že je jeden jak tá Bartošová .
Jedno s druhým , s tretím , s x tým súvisí ...
Alventa a Lexík ???
Nuž , to sú také záchranné kolesá ...aby sa jeden nezbláznil v dnešnej dobe , v tých na seba nabaľujúcich sa problémoch .
Na to niet rady a ani liekov , to sa musí riešiť inak .
Ale ako ?
Aj by sa dalo rozvinúť , ibaže každý prípad je špecifický a nedá sa zovšeobecnievať .

V dnešnej dobe sa tomu Syndróm vyhorenia ...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Syndróm_vyhorenia
Mária27
17.05.14,17:19
vyskúšala by som aj jesť len a len zelené potraviny a šťavy z iných rastlín - doma odšťavené - aspoň mesiac
alaya1
17.05.14,17:41
Po precitani otazky a odpovedi a tvojich komentarov moja odpoved je strucna a jasna. Kym si nevyriesis existencne problemy, zdravotny stav sa zrejme nezlepsi. Spustacom zdravotnych - telesnych problemov su v mnohych pripadoch psychicke nezvladnute zataze, ktore cloveka spravadzaju v zivote. Lieky, ktore uzivas sa mozno v tvojom pripade v tejto kombinacii neosvedcili. Ak ti nepomahaju, skor su problemom, poradila by som sa s osetrujucim psychiatrom a bud zvolila ine, "lahsie" preparaty, pripadne by som ja odporucila psychologicke terapeuticke sedenia, kde v spolupraci s psychologom mozes ziskat aj iny pohlad na tvoje problemy a snad aj na celkove fungovanie tvojho organizmu, mozno dojde aj k zlepseniu zdrav. stavu, co vsak pri rieseni problemu takto cez internetovu stranku sa neda zarucit, len odporucit.
kopretinka
17.05.14,17:44
skús sa porozprávať s klinickým psychológom........určite by som pouvažovala aj nad liekmi,či by nešlo znížiť množstvo alebo nejaké iné nasadiť,ktoré nie sú také oblbovacie.........aj mňa chceli napchávať liekmi,po jedinej pirule mi bolo dva týždne zle,viac to nechcem zažiť,prekonala som to........
buchač
17.05.14,17:47
Kua ...ale som dobrý ...;)

To isté som napísal , iba iné slova zvolil .

Takže dá sa povedať , že vyrieši svoje životné problémy , ten zvyšok by mal aj pominúť .
alaya1
17.05.14,17:51
Nie je to pravidlom, lebo kazdy ma ine schopnosti a silu na zvladanie zivotnych prekazok. V mnohych pripadoch po odstraneni prekazok sa zdr,. stav upravi.
buchač
17.05.14,17:52
VIEM !
danka2027
18.05.14,12:57
precitala som to :( uplna pravda ,hlavne v tej praci :(
danka2027
18.05.14,13:02
dakujem
jarsza
30.05.14,08:00
aj ja som na tom tak, ale odpoveď os alaya 1 je pravdivá, treba si dať v prvej rade do poradku existenčné problémy, psychiku. ja viem je to ťažké, ale to je spúsťač všetkého. Ale psychiater neviem či pomôže, ten ako ich ja poznám predpíše lieky-oblbováky a tie nie su riešením. Skôr psycholog, ale hlavne ty si musíš povedať, už bolo dosť bolesti a starosti a začať od seba a pozitívneho myslenia