Letko
17.05.14,20:38
Ahojte,

musí každý zamestnanec absolvovať vstupnú lekársku prehliadku pri nástupe do zamestnania? Sú nejaké výnimky? Kde si to môžem pozrieť?

Ďakujem :)
alaya1
17.05.14,19:06
pankratz
17.05.14,19:36
Pracoval som 42 rokov na ČSD a ŽSR. Nástupná prehliadka, periodické prehliadky po 2 - 3 rokoch, vyžadovala sa zmyslová skupina 2. Bez kladného výsledku per. lek. prehliadky by som vo svojej funkcii nemohol pracovať. Nasledovalo by preradenie, alebo prepustenie. Pred odchodom do dôchodku som absolvoval aj výstupnú lek. prehliadku. Okrem toho povinnosťv absolvovať kondično - rekreačné týždenné pobyty v kúpeľoch.
willma
17.05.14,21:16
ber to tak - nastupujem do práce s istým zdravotným stavom, v práci sa mi vzhľadom k pracovnému zaradeniu pohorší, prípadne získam nejakú chorobu z povolania. Ako chcem dokázať zhoršenie zdravotného stavu alebo choroby z povolania ak nebudem mať vstupnú lekársku prehliadku? A z rovnakého dôvodu doporučujem absolvovať aj výstupnú prehliadku. Uvedomte si, že vďaka týmto prehliadkam viem argumentovať aj niekoľko rokov po ukončení PP, že som si zdravie zhumpľovala práve u toho konkrétneho zamestnávateľa - prípadne on bude mať dôkaz, že zo zamestnania odchádzam bez zhoršeného zdravotného stavu.
Mila123
17.05.14,21:19
najmä ak lekár dáva iba pečiatku za pár drobných, a ani nepozrie na pacienta
willma
17.05.14,21:22
záleží od lekára, ale aj od človeka - keď sa uspokojím s pečiatkou tak môj problém.