Podzimková Lenka
18.05.14,17:06
poprosila by som o radu ohľadom príspevku z úradu práce na podnikanie, živnosť začala 01.03.2014 príspevok z úradu práce vo výške 60% som dostala 19.3. je možné si dať do výdavkov čerpania aj doklady, ktoré som nakúpila ešte pred prijatím príspevku na účet? V tej dobe som už mala podpísanú zmluvu s UPSVAR a je možné minúť z vlastných zdrojov predčasne aj zostatok dotácie 40% ktorá mi bude vyplatená až na budúci rok? Ako potom ten výdaj zaúčtovať v JU.
mondes
18.05.14,15:22
Výdavky, ktoré Vám vznikli po podpísaní zmluvy môžte zaúčtovať ako výdavok z dotácie, aj keď Vám fyzicky peniaze na účet ešte neprišli. No myslím, že zvyšnú časť dotácie, ktorá Vám príde až na druhý rok, nie je možné dať do N tohto roku, pretože čerpanie dotácie sa zaúčtuje najprv do POZD a následne do VOZD .Keďže príjem dotácie bude až na budúci rok, tak aj výdavky z dotácie budete čerpať až vtedy.
veronikasad
18.05.14,18:05
Kedy si podpisovala zmluvu s UP ? Výdavky vznikli pred podpisom zmluvy, alebo po jej podpise ?
Podzimková Lenka
18.05.14,20:40
výdavky po podpise zmluvy
veronikasad
19.05.14,06:31
Pokial ich máš zahrnuté v podnikatelskom pláne, môžeš ich na konci roka (cez interný doklad) zúčtovať ako čerpanie dotácie.