mytna 1
18.05.14,17:59
radu:Byvame v rodinom dome na konci slepej ulice.Po pravej strane nasho domu byva ,,chora suseda ,,ktora zakazdym ked niekto k nam pride autom okamzite striehne dokial neoslovi majitela auta ze okamzite musi auto okamzite dat nasho dvora lebo stoji pred jej domom.No nielen to:nemozu nam zlozit pred dom ci uz drevo alebo cokolvek lebo vyvadza ako zmyslov zbavena.Co robit v takom pripade.Ako sa branit proti jej teroru.Je nato nejaky zakon,ved cesta konci vchodom do mojho domu.AK mi chcete poradit riesit to cez starostu ,je to na dlhe lakte s nim lebo v takych veciach sa distancuje a nie je ferovy i cestny a bije na dve strany.Prosim poradte od starosty nieco rozumnejsie.Vopred Dakujem.
bodliak
18.05.14,16:57
Ignorovať. Úsmev, pozdrav a dovi-dopo.
ivka70
18.05.14,16:58
Vobec nic neries, ak parkujuci dodrziava pravidla cestnej premavky ohladom parkovania, moze parkovat, kde chce a suseda moze skakat aj 5 m vysoko. Cesta pred domom uz nie je jej vlastnictvom.

Co by asi tak suseda urobila, keby napriek jej osloveniu nadalej parkoval na verejnej ulici????
arizona
18.05.14,18:10
A preco vase navstevy nestoja pred vasim domom?

Ak auto stoji tak, ze jej neblokuje vjazd do domu, tak nezmoze nic, cesta jej nepatri, nie je to jej pozemok. Takze teta sa moze rozculovat,kolko chce. Ak bude moc vyvadzat, zavolaj na nu policajtov za obtazovanie , ci vyhrazanie...
misoft
18.05.14,20:45
Ako ona na teba, tak ty na ňu. Akonáhle vylezie na dvor (jej), tak začni kričať, aby nechodila po dvore, pretože chodí pred tvojim domom. A ešte jej povedz, že ak nezalezie, zavoláš policajtov, že ťa obmedzuje na tvojom dvore....

Na sprostú babu sprostý spôsob.....

Ja osobne by som použil trochu iný -"jemný" slovník......a potom kameru použiť.....reku "Baba - usmievaj sa, budeš v telke....."
korela
18.05.14,23:32
Nemáte náhodou medzi chodníkmi a cestou trávnik? Možno niekto aj kvety? Ak by autá zachádzali na trávnik, alebo dokonca na ňom aj parkovali, čo mnohí praktizujú ako normálnu vec, tak by som sa jej ani veľmi nečudovala. Prečo by mala upratovať po cudzom.
Vždy si treba vypočuť obe strany, niečo ju musí vyvádzať z miery. Možno iba hluk auta pri odchode, alebo polhodinové nekonečné lúčenie. Bývate na konci slepej ulice, je zvyknutá na ticho. A zrejme vás nemôže pre nejaký dôvod ani cítiť. Kto komu prvý pokazil normálny susedský vzťah?
Ice dive
19.05.14,05:26
no mňa by zaujímalo z iného súdka... byvam na novovybudovanej ulici sú tam byty a rodinné domy... majitelia bytov boli donútení kúpiť si aj parkovacie státie... majitelia domov zase na oplátku si museli kúpiť podiel na prístupovej ceste k svojmu domu.... no a kameňom úrazu je, že ak majiteľ nejakého bytu ak mu príde návšteva resp. náhodou má dve autá v rodine tak zaparkuje medzi domami na ulici, kde majú jednotlivý majitelia svoj podiel... tak majitelia domov zasúvajú lístočky za stierače, aby sa tam neparkovalo, resp. vyhrážajú sa odtiahnutím, z titulu, že sú spolumajiteľmi daného pozemku... ? nebavíme sa o porušovaní dopravných predpisov pri parkovaní... čisto teoreticky ma zaujíma čo spraví mestká polícia, alebo štátna polícia, ak by ju majiteľ rodinného domu zavolal a povedal, na ulici kde mám spoluvlastnícky podiel parkuje auto... dajte to odtiahnuť... a bude tejto jeho prosbe vyhovené...?
buchač
19.05.14,05:53
suseda brani mojej navsteve parkovat pred mojim vlastnym domom
nemozu nam zlozit pred dom ci uz drevo


Blbí lidi , taky lidi .
My house is my castle !!!


no a kameňom úrazu je, že ak majiteľ nejakého bytu ak mu príde návšteva resp. náhodou má dve autá v rodine tak zaparkuje
Kameňom úrazu je , že je málo parkovísk - parkovacích miest .
Vravíš o tej náhode , o dvoch autách v rodine ???
Nuž len v našom vchode ( 20 bytov ) sú rodiny , kde sa vyskytujú tie dve autá , ale aj tri .
Ďalším neblahým faktom je aj to , že firemné vozy zaberajú tie miesta pred barákom .
Keď je nedeľa , tak kúúúa smola s parkovaním ...všetci na riti doma sedia a ak príde návšteva ? Sodoma aj Komora , nie iba Gomora ...
P.S.:
Minule jeden odvážlivec ( DEBIL ) zaparkoval susedke na vyhradené miesto ZTP ( otec na vozíku ) :confused: .
Susedka sa nesrala , cinkla mestským a za chvíľku ma dilko obutú žltú papučku .
jslancik
19.05.14,06:02
"niekto" by mu mohla poškriabať auto. Alebo podľa susedinej fantázie - napr. ohádzať exkremetnmi... Alebo by mu sfučali gumy. Kto sa má vyznať v takých ľuďoch. Jasné, že rozumného človeka by to nenapadlo urobiť, či riešiť.
lubko6394
19.05.14,09:01
Myslím, že po kolaudácii sa takáto cesta prevádza do majetku obce - aby sa mohlo svietiť... a potom sú tieto parkovacie miesta vlastne obecné.
Ice dive
19.05.14,09:36
tu práve nejde o parkovacie státia... ide v podstate o príjazdové cesty k rodinným domom, kde developer predal ľudom podiel na danej ceste... t.j. do vlastníctva obce sa nebudú prevádzať.... napr. zaparkujem susedovi pri plote... nestojím na chodníku ale proste na hluchom mieste na pozemku čo je príjazdovou cestou... nie je tam však závora, ani upozornenie, že súkromný pozemok... ak zavolá policajtov čo mi môžu? čo som porušil... tým že som zaparkoval na verejne prístupnom súkromnom pozemku..
lubko6394
19.05.14,10:12
No neviem. Príliš sa v tom nevyznám, ale ak je príjazdová cesta v spoluvlastníctve a nevlastní ju obec, tak potom by ste si museli platiť elektrinu na osvetlenie a aj opravu kanalizácie. Tak isto by bol asi problém s komunálnym odpadom, lebo smetiaky by mali byť na verejnej komunikácii. A pravdepodobne tiež problém s vodou,plynom a elektrinou - lebo dodávatelia by mohli s úspechom tvrdiť, že zodpovedajú len po odbočku na " súkromný pozemok".
Ice dive
19.05.14,11:24
hmm toto je dobrý argument... s tými ďalšími dodávateľmi... mňa len zaujíma aký postoj by mala mestká alebo iná polícia k tomu, že auto stojí na súkromnom i keď verejne prístupnom pozemku...
Chobot
19.05.14,12:58
Buchač, najväčšia drzosť je, keď sanitka obsadí 2 invalidné miesta, kým si posádka bola nakúpiť desiatu. Tu je fotka:

http://www.porada.sk/album.php?albumid=1976&attachmentid=135250
jslancik
19.05.14,13:08
Kto komu prvý pokazil normálny susedský vzťah?
prastrýko, čo umrel pred x rokmi, škaredo pozrel na prababku susedky a odmietol ju pozvať na bál.