Tomáš Grobián Tomko
18.05.14,19:03
Dobrý deň. Prosím vás o radu. Stal sa mi prednedávnom úraz pri ktorom som prišiel o predný zub. Chcem sa spýtať či je možné žiadať nejaké odškodnenie u poisťovne v prípade takéhoto úrazu. Mám poistenie u alianzu s názvom život pod ktoré spadajú aj úrazy. Ošetrovaný na pohotovosti som nebol pretože som prišiel len o spomínaný zub. Preto neviem či strata zuba spadá do takejto poistky.
buchač
18.05.14,17:08
Prepíš celú zmluvu do wordu a pripni sem ...
Určite Ti niekto odpovie ... :rolleyes:

Ak nie , tak zbehni radšej do poisťvne .
Ako dôkaz musíš mať ale so sebou vyrazený zub , dvoch svedkov úrazu , čestné prehlásenie s overeným podpismi ...;) :D :D :D
Katy a R
18.05.14,17:12
však si pozri - ako sa oznamuje poistná udalosť poisťovni (máš to v zmluve a tiež na stránke poisťovne nájdeš) - a tiež definíciu úrazu určite tam máš! :)
http://www.allianzsp.sk/poistne-udalosti#flap_cl_zivot_0
Katy a R
18.05.14,17:13
ty, ty, ty .. srandista jeden! ;)
buchač
18.05.14,17:17
Ja ????

Šak Grobian začal ...;)
bubkoch
18.05.14,17:20
a co myslis ze si da likvidator PU do spisu ? fotku tvojej ustnej dutiny ? ci 3D kopiu tvojho zubu ?
uraz a jeho rozsah sa preukazuje LEKARSKOU SPRAVOU.
nemas, nepreukazes, nedostanes ...

ta to hned zajtra idem do poistovne ze chcem love za zlomenu ruku ... sice u lekara som nebol ale sak verte mi, ze tá ruka s trciacou kostou na fotke je moja :-D
Chobot
18.05.14,17:24
Môj ďalší kandidát na cenu za najstupídnejšiu otázku. Dnes som už jednu vymazal - tú s tým tehotenstvom.

Škoda si drať prsty s odpoveďou.

Alebo je to náš starý známy...
Tomáš Grobián Tomko
18.05.14,17:33
Znama je zubarka u ktorej som bol po uraze. s lekarskou spravou problem nebude ;)
bubkoch
18.05.14,17:50
pri uzavreti zmluvy si dostal vseobecne poistne podmienky a osobitné poistné podmienky pre kazdé poistené riziko ... preco sa nepozries tam ? nieco je aj na webe:
http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache/link/0000410279/Zoznam_DG_1.4.2012.pdf
zuby: str. 2
220870
18.05.14,20:33
Vyrazený zub je trvalá strata.Ak máte v poistke úrazové poistenie tak poisťovňa bude plniť v rozsahu min0,5% z dohodnute výšky trvalého úrazového poistenia.Ak chcete žiadať......................... musíte mať k životnej poistke dojednané úrazové poistenie alebo poistenie trvalých následkov úrazu.
Nole
21.05.14,04:57
zalezi ako mate positnu zmluvu nastavenu.Niektore odskodnuju aj taketo urazy,ale takto na dialku vam asi nikto neporadi ci ej to aj vas pripad