majuska664
18.05.14,22:31
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci mozem reklamovat vyuctovanie na zaklade neodpisu meračov, ktoré bolo zapríčinené pochybením predsedu SVB. Pokúsim sa Vám to detailnejšie vysvetliť. Na konci januára 2012 som si kúpila byt. Mala som 22 rokov a všetko s čím som prichádzala do styku v spojitosti s bytom – vlastnou nehnuteľnosťou bolo pre mňa nové. V decembri 2012 som odišla do Anglicka a doposiaľ tu žijem. Predsedovi SVB som nahlásila svoj odchod, odovzdala mu kontakt na mňa ( tel.číslo a e-mailovú adresu, na ktorých ma zastihne 24h/denne ) a poprosila ho, aby ma kontaktoval ak by bolo čokoľvek potrebné. Že aj na diaľku nemám problém to zariadiť, nakoľko kľúče od bytu nechávam mame, ktorá býva neďaleko. V januári 2013 ma kontaktoval o potrebe odpisu meračov k vyúčtovaniu za rok 2012. Na základe toho mu bol byt v priebehu najbližších dní sprístupnený. Avšak v roku 2014 sa neozval, čo spôsobilo, že „som neumožnila odpísať merače“ – citujem vyjadrenie správy bytov a SVB. Avšak to nie je pravda!! Ja dokonca stavy odpísané mám. Mama bola na byte 31.01.2014 a stavy opísala, avšak predsedovi SVB sa nedobúchala ( asi bol v práci ). Nevedela som, že stačí nahlásiť stavy, ktoré si človek odpíše sám a tiež doposiaľ neviem do akého dátumu musia byť odpísané merače. Nakoľko sa blížil termín mojej návštevy SK povedala som si, že to vybavím keď tam budem osobne, že to asi neponáhľa keďže ma predseda ešte nekontaktoval a vyúčtovanie rozposielajú až v máji. Po príchode na SK som kontaktovala predsedu, ktorý mi posmešne oznámil, že odpis sa robil v januári, že vyúčtovanie bude priemerované a ostatné si doplatím v nasledujúcom roku. Na môj dotaz, že stavy mám odpísané, reagoval, že je neskoro. Pri otázke prečo ma neinformoval, povedal, že mesiac visel oznam na nástenke v hale. Čo ma pravdaže rozčúlilo a už zvýšeným hlasom som sa ho opýtala ako som si to mala z Anglicka prečítať.. na čo sa len zasmial, a povedal mi, že to nebola jeho starosť ma informovať. Prosím, poraďte mi. Neviem čo mám robiť a ako postupovať. Ďakujem za každú odpoveď.....
Chobot
21.05.14,08:54
PRavda je niekde uprostred, ale viac je naklonená k predsedovi. On nie je povinný naháňak každého vlastníka a doprosovať sa mu, aby umožnil odpísať merače. Oznam vyvesil, merače odpísal, kde to bolo možné. Nie je povinný osobitne volať každému vlastníkovi, ktorého doma nezastihne. Na ozname určite bolo uvedené, že kto nemôže v danom termíne, má kontaktovať presedu. Vlastník má vo svojom záujme sa starať o to, aby bola spotreba odpísaná. Tvoja mama vraj búchala predsedovi a nebol doma .. to ho skúsila iba raz skontaktovať? A potom to vzdala? Sorry, ale nech mi netvrdí, že mu nemohla zavolať alebo nechať v schránke odkaz.

Teraz ti naúčtovali odhadovanú spotrebu podľa predchádzajúcich rokov. Možno sa líši od skutočnej, ale robíš zbytočný humbuk kvôli takej banalite. Budúci rok si necháš riadne odpísať stav a tie 2 roky sa vyrovnajú. Ceny vody sa už teraz tak nehýbu, takže budúci rok zaplatíš menej. A snaž sa zabezpečiť správu tvojho bytu lepšie. Kapišto?
mackoivan
25.05.14,11:31
u nás majú majitelia bytov jeden pevný termím, keď sa odpisuje spotreba tepla- potom ešte jeden náhradný pre prispatých. Nikto sa dďalej s nikým nebaví- kto nesprístupnil byt v týchto termínoch má smolu dá sa mu najvyšia nameraná spotreba+ myslím 30%. Je v záujme ľudí aby si dostriehli odpisy- nikto nie je povinný naháňať členov SVB tí majú aj povinosti. A v tvojom prípade si si mala odpis dosledovať sama