gagga
19.05.14,09:15
Ahoj,
potrebujem poradiť ako postupovať pri nevyplatení mzdy. Od dec 2013 do febr 2014 som bola zamestnaná ako pracovný asistent pre ZŤP, na dohodu o prac. asistencii. Vo febr som prac. vztah ukončila okamžitou výpoveďou z dôvodu nevyplatenia mzdy. Napriek mojim snahám o komunikáciu a vyplatenie v dodatočnej lehote som nebola úspešná (resp. len čiastočne, pretože mi vyplatil len febr. časť). Po ďalšom snažení o vyplatenie celej sumy, som mu poslala doporučene predžalobnú výzvu a termín na vyplatenie vyprší o pár dní - z jeho strany žiadna reakcia...

Moja dilema je- dotyčný je ZŤP, bývajúci u rodičov, rozbiehajúci sa živnostník, no kancel má vybavený z fondu ÚPSVaRu - ak pôjdem cestou súdu a vymáhanie prevezme exekútor, nehrozí mi, že ešte budem musieť platiť exekučné poplatky, ak nebude mať dostatok financiíí on? Alebo to radšej poriešiť cez inšpektorát práce? Je aj nejaká iná možnosť? Obávam sa taktiež toho, že v dohode som mala písaných 8 hodín na pracovisku, no po vzájomnej dohode som mohla odchádzať skôr a prácu dorobiť doma (kvôli deťom), dochádzkový hárok mi podpisoval v plnej výške hodín aj mzdy. Mohol by túto skutočnosť využiť na súde proti mne?

Ďakujem všetkým, ktorí prispejú a pomôžu sa mi z toho vymotať. Gagga
veronikasad
19.05.14,07:28
Skús dať podnet na Úrad práce, ktorý prepláca mzdu pracovných asistentov (inšpektorát práce rieši podnety zamestnancov). Aspoň zistíš, či mu UP tvoju odmenu preplatil (sfalšovaním podpisu) a nechal si ju pre vlastnú potrebu ....
gagga
19.05.14,07:49
Ďakujem, týmto krokom som si už prešla, na úrade nechápavo krútili hlavou, že prečo ma nevyplatil, keď to mal refundované... Nepreplatili mu to, zrejme po skúsenostiach s podvodmi už preplácajú jedine po obdržaní výpisu z účtu asistenta... Sám pracovník mi odporučil vymáhať mzdu právnikom, keďže po prešvihnutí termínu na refundáciu s tým oni už nič nemajú...
veronikasad
19.05.14,07:52
Potom ti už neostáva nič iné, len si vymáhať vyplatenie odmeny cestou súdu.