marta bodonova
19.05.14,09:45
Do výkazu majetku a záväzkoch som zabudlala napísať odvody za 12/2013.
Ako mám postupovať ďalej. Ďakujem
Tweety
19.05.14,07:50
Poslať nové opravené výkazy.
mondes
19.05.14,07:51
Podáš ešte raz opravené výkazy, t.j.. Výkaz o M a Z a taktiež, aj keď ste tam chybu nemali, pošleš aj Výkaz o P a V. Postupuješ takto:

Dodatočný výkaz pošlete tak, že najprv si pozrite, kedy ste posielali predošlý výkaz a zapíšte si evidenčné číslo tohto už podaného výkazu. (to číslo budete potrebovať pri podávaní opraveného výkazu). Potom pošlete opravený výkaz takým spôsobom, ako ste posielala pôvodný. A nakoniec cez Nešpecifikovanú agendu kliknite na Všeobecné podanie pre FS a tam im oznámte, že posielate opravený výkaz o M a Z s evidenčným číslom XX a že by na výkaz s evidenčným číslom (tým, ktoré ste si predtým poznačila) už neprihliadali. Takýto postup je pri obidvoch výkazoch.
cinky16
19.05.14,08:11
ja ked som preberala JU po byvalej uctovnicke, tak ona tiez nedavala odvody a ani mzdy do zavazkov, tvrdila, ze do zavazkuoch to pojde v case uhrady...tak neviem...aky mate na to nazor vy?
mondes
19.05.14,08:16
To nie je správne tvrdenie. Potom by žiadne záväzky k 31.12. nevznikli, ak by sa neuhradené faktúry neúčtovali do záväzkov. Záväzok voči zamestnancom vzniká za každý odpracovaný mesiac, resp. je dôležité, ako máte dohodnuté vyplácanie za vykonanú prácu.
cinky16
19.05.14,08:19
vyplaty nasledujuci mesiac k poslednemu dnu....ano mate pravdu, ona vsetko davala do zavazkov, teda dodavatelske fa, ale odvody a mzdy a havarijne, co su dohodnute na 4 roky, nedavala do zavazkov.
cinky16
19.05.14,08:59
mam len taku podotazku, ked sa daju dodatocne vykazy, nemoze byt udelena pokuta zo strany DU?
mondes
19.05.14,09:10
Hmm, neviem prečo, ved si ich podala v termíne, myslím tie predošlé. A ak máš možnosť podať dodatočné DP, tak prečo by si nemohla podať opravné výkazy. Neviem o tom,aby to pokutovali.
cinky16
19.05.14,09:14
nie nie, ja len tak informativne sa pytam :)