veronkaj
19.05.14,10:16
Prosím poradíte mi skúsený poraďáci máme takúto situáciu
- platca dph
1/ v obchode si osobne objednal tovar - vystavili zákazkový list s náležitosťami oboch spoločností aj dodávateľ a odberatel a text tovar 1x suma 500 eur a s rozpisom dph- suma bola hned uhradená v hotovosti tak pripojili doklad z erp údaje na nom len predajca,.text: záloha zákazky č... suma 500 aj s rozpisom dph.

2/ ked už to mali na sklade prišiel pre tovar
a/ vystavili z erp doklad iniciály predajca, text strnovať zálohu zákazky č. ... 1x mínusom suma aj mínusom rozpis dph
b/ zároveň vystavili výdajku kde je uvedené výdajka suma 500 s rozpisom dph a zúčtované platby s rozpisom dph mínusom a vystavili blok z erp s údajmi predajcu a presne názov tovaru sum 500 eur aj s rozpisom dph.

ako máme toto zaúčtovať v alfe a kam dať ktorý do kontrolného výkazu??

ja by som dala takto
- zákazkový list - záväzok s rozpisom dph v kontr.výkaze vo faktúrach došlých lebo splna náležitosti faktúry
- doklad z erp úhrada zákazky s ropzsiom dph do PD ako úhrada záväzku v členení tovar s dph rozpisom
- doklad z erp ako storno mínusom v PD aj s mínusom rozpisom dph do C2 s údajmi poradové číslo stor.paragónu, číslo pôvodného paragónu a IČ DPH.

- výdajka s náležitosťami aj rozpisom ceny a vyúčtovanie platieb by som dala spolu s erp kde na doklade je rovno názov tovaru do PD ako nákup tovaru a doklad v kontrolnom výkaze medzi bločky z erp .

dakujem