andree77
19.05.14,10:24
Dobrý deň.
1. Je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi, že má zníženú pracovnú schopnosť? Ide totiž o zamestnanca s ktorým sme okamžite skončili PP k 10/2011, súd rozhodol o trvaní pracovného pomeru. To že zamestnanec má zníženú pracovnú schopnosť som zistila náhodne, keď som posielala opravné mesačné výkazy do ZP, tam mi bolo oznámené, že zamestnanec má nárok na zníženú sadzbu poistného a to od 02/2013. Keďže súd rozhodol o trvaní PP len tento mesiac (od 5.5.2014 právoplatnosť), zamestnanec mi to do dnešného dňa "zabudol" oznámiť.
2. Okrem toho tento zamestnanec nám doručil jeho žiadosť a tam žiada takéto veci: žiada vysporiadať v najbližšom výplatnom termíne všetky pôžitky zo sociálneho fondu, ktoré sa poukazovali zamestnancom a to na deň učiteľov, deň matiek, rekondičný deň, vianočný príspevok atď. za obdobie od 10/2011 do 5/2014. Ďalej žiada o kompenzáciu jeho nákladov na stravovanie, v období kedy mu nebolo dovolené stravovať sa v školskej jedálni ako zamestnancovi... Môže žiadať takéto veci od zamestnávateľa?
Ďakujem za odpovede.
Peggynka
19.05.14,08:42
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Naroky-z-neplatneho-skoncenia-pracovneho-pomeru.aspx
Súd mu priznal čo? Náhradu priemernej mzdy za určité obdobie+úroky,či aj niečo iné?
andree77
19.05.14,09:08
Teraz súd rozhodol len o tom, že pracovný pomer trvá. O náhrade mzdy bude zvlášť pojednávanie. Len či môže sám zamestnanec mať požiadavky, ktoré sú uvedené v texte?
veronikasad
19.05.14,09:10
Zamestnanec svoje požiadavky určite konzultoval so svojim právnikom, tak ho asi budete potrebovať aj vy - ako firma. Neplatné skončenie prac.pomeru, o ktorom rozhodne súd, býva pre firmu drahý špás.
Peggynka
19.05.14,09:29
Požiadavky môže mať,otázkou je,čo mu súd prizná-píšeš,že vám dal žiadosť...
andree77
19.05.14,10:07
áno, zamestnanec nám dal písomnú žiadosť, v ktorej okrem iných vecí žiada aj toto (v texte).
andree77
19.05.14,10:09
Právnika máme aj my, tiež všetko s ním konzultujeme, len ten náš zamestnanec je vždy o krok vpred....