lenkalev
19.05.14,14:47
musime byt len predat,ak nemame fin,prostriedky vo vyske 1600 eur na vyplatenie exekucie?ina moznost nieje,ked by si byv.manzel chcel byt nechat a mna vyplatit?
draik
19.05.14,13:15
Buď sa dohodnete na vysporiadaní alebo niektorý z vás podá návrh na súd. Ak ešte nemáte vysporiadané BSM resp. to necháte tak, tak po 3 rokoch budete spoluvlastníci 1/2+1/2.
Ak nejde o exekúciu na základe návrhu Poštovej banky a jej záložného práva, byt do splatenia úveru predaný nebude, ale záložné právo uvalí aj exekútor.
Bez ohľadu na to, či si vysporiadate byt, z úverovej zmluvy voči Poštovej banke, ak v nej vystupujete obaja ako dlžník/spoludlžník, zostanete zaviazaní naďalej spoločne a nerozdielne.
lenkalev
19.05.14,16:29
nemame zatial vysporiadane BSM,ale chceli by sme sa dohodnut do tych troch rokov.a v postovej banke som mala este pocas trvania spotrebny uver,no pre nesplacanie postupila PB pohladavku exekutorovi a ten vydal zalozne pravo na kataster na list vlastnictva.my sme sa medzitym rozviedli a neviem dalej ako to cele vyriesit,kedze nemame fin prostriedky na vyplatenie tej sumy.a ja suhlasim s tym,aby manzel ostal v tomto byte a mne dal nejaku cast,len neviem co s tym zaloz.pravom.
draik
19.05.14,16:46
Spíšete zmluvu, kde sa zaviažete, že po obdržaní peňazí od ex použijete na uhradenie exekúcie. Bez toho exekútor neuvoľní záložné právo a kataster nezavkladuje dohodu o o vysporiadaní BSM.
lenkalev
19.05.14,17:19
takze pravnik mi musi tu zmluvu spisat (alebo ju viem aj sama?) a mozem ju poslat exekutorovi,bude ju brat na vedomie?a exmanzel ma sancu dostat nejaky uver vobec,ked je tam ta exekucia?