Renamo
19.05.14,16:29
Na materskej dovolenke som od augusta 2008 v apríli mi skončil rodičovsky príspevok s druhým dieťaťom. Predtým som bola zamestnaná na dobu určitú a prac. zmluva sa predlžovala vždy o rok k júnu- školstvo. Ako tehotnej mi už zmluvu nepredľžili, tak som bola mesiac pred nástupom na MD na PN. Počas materskej som nemala žiaden iný príjem. Neviem či sa mám prihlásiť na UPSVaR alebo si predľžiť matersku,prípadne či mám nárok na nezamestnaneckú podporu? Pracovať môžem až od septembra, keď mi dieťa nastúpi do škôlky.
Tweety
19.05.14,14:42
A v posledných 3 rokoch nebolo aspoň 730 dní poistenia, ( teda nebola si v PP), nárok na podporu nevznikne.
veronikasad
19.05.14,15:42
Kedy skončil tvoj posledný pracovný pomer ?
Renamo
19.05.14,19:12
Zmluva mi skončila v júne 2008, potom júl PN a v auguste MD.
veronikasad
19.05.14,19:40
Nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti, lebo nesplňaš podmienku 730 dní poist. v nez. v posledných 3 rokoch (obdobie MD a RD sa započítava len ak počas nej trvá pracovný pomer).
Ak neuvažuješ s dotáciou alebo zamestnaním pre uchádzačov o zamestnanie a chceš sa aj po skončení RD starať o dieťa, je zbytočné evidovať sa na UP.
Štát je platitelom zdr. poistenia a dôch. poistenia za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku. Treba sa prihlásiť v prísl. zdr. poisťovni a soc. poisťovni.
Renamo
20.05.14,06:23
Ďakujem