uki
19.05.14,17:55
Zdravím Vás, chcem sa spýtat že ako zistím či som bol v minulosti v podmienke? ked som bol na prokuratúre a požiadal som o výpis z registra trestov tak tam bolo napísané že netrestaný, alebo niečo v tom zmysle.ale zaujíma ma to že či by som vedel zistit že či som bol podmienečne odsúdený súdom. lebo sa mi zdá že mi kedysi prišlo rozhodnutie o tom že mi skončila podmienka. ale neviem to určite. a ked som sa pýtal na ORPZ že či som bol v podmienke tak mi povedali že nie.... tak teraz neviem čo mám robit. dá sa to niekde zistit na sto percent? velmi pekne dakujem.
buchač
19.05.14,16:02
Urobil si chybu .

Nemal si požiadať o výpis , ale o ODPIS z registra trestov .
Odpis obsahuje všetky tresty ...aj tie zahladené .

Rozdiel medzi VÝPISOM a ODPISOM si nájde na nete ...
uki
19.05.14,16:11
teraz som našiel odpoved na moju žiadost ktorú som posielal na súd a je tam písané toto: Vo veci Vašej žiadosti o zahladenie odsúdenia zo dna........ Vám oznamujem, že Vaša žiadost je bezpredmetná a súd o nej nebude rozhodovat.

Podla odpisu z registra trestov bolo vo veci 1Pv.... Okresnej prokuratúry v ...... rozhodnutím zo dna .......... podmienečne zastavené trestné stíhanie so skúšobnou dobou do ..... Právoplatným rozhodnutím Okresnej prokuratúry v ...... bolo rozhodnuté, že ste sa v skúšobnej dobe podmienečného zastavenia osvedčil, takže nastávajú účinky zastavenia trestného stíhania podla paragrafu 9 ods. 1 písm. e Tr.por.



toto mi prišlo zo súdu. tak to znamená že som nebol súdne stíhaný že?
buchač
19.05.14,17:18
§ 9
Neprípustnosť trestného stíhania

(1) Trestné stíhanie nemožno začať, a ak už bolo začaté, nemožno v ňom pokračovať a musí byť zastavené,

e) ak ide o osobu, proti ktorej sa skoršie stíhanie pre ten istý skutok skončilo právoplatným rozsudkom súdu alebo bolo právoplatne zastavené, podmienečne zastavené a obvinený sa osvedčil alebo sa skončilo schválením zmieru a zastavením trestného stíhania, ak rozhodnutie nebolo v predpísanom konaní zrušené,
uki
19.05.14,17:24
takže to znamená že to neriešil súd a tým pádom som nebol súdený že?
Mária27
19.05.14,18:41
Nebol si súdený, nebol ti vymeraný trest. Bolo len začaté trestné konanie, dali ti šancu zastaviť ho, osvedčil si sa.
Nemáš teda záznam v registri trestov - vo výpise. Na odpise to je však zaznamenané a v niektorých zamestnaniach vadí aj to (v štátnej službe ...).
uki
20.05.14,06:13
ok, velmi pekne dakujem.