zuzapet66
19.05.14,19:32
dobry den, zijem mimo EU, kde podnikam. kupila som tovar v SR s DPH, ktory bol riadne precleny. vratenie DPH riesim sama cez DU BA I., kde som podala ziadost o vratenie DPH. vo vyzve z DU ziadaju odo mna original fa- ten vsak chcem dat do nakladov - mozem ho odovzdat? dalsia poziadavka DU je predlozit potvrdenie prislusneho DU v zahranici, ze som platitelom DPH / to nie som/ alebo tzv. obdobnu vseobecnu dan zo spotreby. tomuto vyrazu nerozumiem. mam len doklad o zaplateni dane na colnici z celkovej kupnej ceny s DPH v SR. co dalej? dakujem za odpovede.
a_je_to
21.05.14,14:07
Klikni si tu, hore v čiernej lište na Zákony, Potom zákon o dph, naroluj si v ňom § 56. Daňový úrad postupuje podľa neho. Testuje tvoje podmienky na vrátenie DPH, ako osoby, ktorá sa tu obvykle nezdržiava. Prvou podmienkou nároku je, že si platiteľom DPH /alebo inej podobnej, z obratu, zo spotreby/ v inej krajine - aby si ju neplatila dvakrát, ale raz ju niekde platiť musíš. Iná daň zo spotreby preto, lebo nie každý tretí štát má DPH, ale inú podobnú má. Ak nemáš doklad o registrácii tam, tak nárok na vrátenie nemáš a originál im ani predkladať nemusíš, iba zruš svoju požiadavku. Druhou podmienkou je originál doklad, ktorý ti po odkontrolovaní zrejme vrátia s rozhodnutím o priznaní, alebo zamietnutí nároku. Zatiaľ si ho okopíruj. Ostatné detaily si prečítaj v tom § 56. Ak splníš tie dve tak ešte budú chcieť nejaké prehlásenia podľa toho § 56.