btt12
19.05.14,19:59
Dobry vecer, aky postup zvysovania zakladneho imania funguje po novom? SRO ma jedineho spolocnika, takze predpokladam, ze treba Vyhlasenie jedineho spolocnika. A co potom? Zaniest na OR so sprievodnym listom? Aky doklad dolozit? Dakujem za odpoved
KEJKA
20.05.14,17:23
čo myslíš po novom? ZI musí byť zaplatené na účet v banke, o inej zmene neviem.
Potrebuješ Rozhodnutie, nie vyhlásenie, úplné znenie zakl. listiny. Chceš zvyšovať ZI nad povinných 5000 EUR?
btt12
20.05.14,18:11
Po novom myslim hlavne to,ze uz nestačí vklad hotovosti.peniaze treba dokladovať na úcte.ZI chceme zvýšiť na 10000 EUR. Momentálne je 5000 EUR.a mas pravdu,myslela som rozhodnutie.
KEJKA
20.05.14,20:45
tak teda? odpoveď platí.
btt12
21.05.14,04:48
Ahoj Kejka, potrebovala by som si to upresnit, ak ti to neprekaza. Ak chcem zvysit ZI, tak potrebujem:
1. Uplne znenie povodnej Zakl. listiny
2. Rozhodnutie jedineho spolocnika o zvyseni ZI
3. Stav na BU (k akemu dnu?)

Takto to zanesiem na OR so sprievodnym listom. Treba aj nejake kolky?

Velmi pekne dakujem za odpoved, na internete sa k tomu neviem vobec dopatrat.
Bednarova J
22.05.14,17:18
spolu s navrhom na zapis zmeny zapisanych udajov - formular č. 8
https://www.justice.gov.sk/kop/or/or.htm
a kolkom 66 E ak elektornickym podpisom tak polovicu
s bankovym uctom si nie som ista , viem ze sa preukazuje pri zalozeni sro podľa § 60 ods. 2 ObZ - nove znenie, ale ci aj na zvysenie ZI
btt12
22.05.14,18:43
Velmi pekne dakujem za odpoved!a zakladateľka listina staci v kópii? Pripadne overenej kópii? Kópiu BU by som pre istotu teda prilozila tiež.
btt12
25.05.14,18:20
A este by som mala jednu otazku - v tom formulari c. 8 sa ako prilohy pisu len - rozhodnutie a vyhlasenie o prevzati zavazku (v nasom pripade len tieto dve). Ako je to teda s tou zakladatelskou listinou, ano ci nie? Vdaka
btt12
26.05.14,18:48
Tak uz mam pripravene:
1. Rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene zakladatelskej listiny a o zmene zakladneho imania
2. Nove znenie ZL
3. Vyhlasenie spolocnika o prevzati zavazku
4. Vyhlasenie konatela o zmene rozshau splatenia ZI a o zmene rozsahu splatenia vkladu spolocnika
5. navrh na zapis zmeny

Uz mam k tomu len jednu otazku - v kolkych vyhotoveniach mam odovzdat formulare - v jednom alebo v dvoch? Bude nova ZL a Rozhodnutie automaticky ulozene do Zbierky listin? Dakujem vopred
btt12
14.06.14,19:13
ZI zvysene :) Dakujem za rady!
Moja SRO
15.06.14,15:43
pri zvyšovaní ZI nie je potrebné sumu vkladať na bankový účet....toto je dosť komplikovaná zmena v spoločnosti pre niekoho, kto s tým nemá skúsenosti, radila by som zveriť vyhotovenie všetkých dokladov niekomu, kto je v tom "doma"
btt12
15.06.14,16:31
Ako som vcera pisala, ZI mam uz zmenene. Da sa to aj bez skusenosti, len sa treba trochu prehrabat internetom :) A samozrejme ziada si to trocha casu.
Economic
19.06.14,07:32
Dá sa prehrabať internetom, stratiť nad tým aj 3 dni, dá sa to podať aj tak, že to odmietnu a dá sa to urobiť aj tak, že sa každý venuje svojmu biznisu a profík robí to čo profesionálne a kvalitne urobiť vie. Ja vždy hovorím, že čas sú peniaze. No nad tým niekedy nik nerozmýšľa. Zvýšenie ZI nie je až taká rutinná záležitosť ako sa zdá.