ivanSR
20.05.14,05:50
Dobry den, stale hladam ale neviem sa dopatrat. Mame v dome nove omietky na jemno feinputz, a chystame sa malovat. Kolko vrstiev treba na vymalovanie na farebno? Treba aj na bielo vymalovat ak steny budu farebne? feinputz je kvazi sedo-biely
Cize v skratke treba: Napenetrovat, biela, farebna, farebna? Alebo tu bielu mozeme vypustit?
Dakujem
buchač
20.05.14,04:45
" Cize v skratke treba: Napenetrovat, biela, farebna, farebna? Alebo tu bielu mozeme vypustit? "

Minulý rok som sa realizoval na chalupe .
Čiže v skratke :
Napenetrovaním nič nepokazíš , skôr naopak .
Bielu som dával jednu vrstvu ako základ .
Tónovanú a tónovanú ...šak nech to nejak vyzerá ....či ? ;)
alltracboy
20.05.14,09:00
ja by som uz osobne penetraciu nedaval. neviem ci to je farbou, sadrovou omietkou, alebo penetrakom, ale ked keckam prilepime na stanu nejaku ozdobu tak to ide dolu aj s farbou.. proste ostane cista sadrova stena (ktora bola penetrovana) a este sa to aj zle malovalo. predtym som nikdy penetraciu nepouzival a bolo dobre.
ivanSR
20.05.14,09:04
dakujem ale mna zaujima hlavne pocet naterov a ci aj na bielo treba
ivanSR
20.05.14,09:05
dakujem za odpoved, myslite ze ta biela je nutna?lebo vsetko su peniaze navyse a hladam kde usetrit, ale urcite necchem setrit na meistach kde to nieje vhodne, taks a informujem
alltracboy
20.05.14,09:34
ja by som to natrel zriedenou bielou, potom po vyschnuti zriedenou farebnou a nakoniec farebnou. Clovek co robil v prodome mi hovoril , ze oni maluju ako zaklad kazdy dom nejakou vapennou zmesou (klasicke omietky). cim bude stena tmavsia, tym viac farebnych vrstiev bude treba. Preto sa aj auta striekaju najprv bielou zakladovkou. Farba je len pigment v bielej farbe. najistejsie je spravit normalne skusku, natret 1m2 s bielym podkladom a 1m2 bez neho a uvidis. napriklad na nejaky zvysok sadrokartonu ked sa bojis malovat na stenu. Osobne si myslim, ze bielym zakladom sa nic nepokazi.
ivanSR
20.05.14,09:40
dakujem, to hej to ej pravda, ale ide my skor oto ze firma co mi to bude rbit bere za m2 penaize, takze je mi jedno aka hustota bude farby ale kazdy jeden nater je cca 200m2 navyse :) tak preto am to tak zaujima kolko vrstiev.. ale asi sa tej bielej nevyhnem
alltracboy
20.05.14,09:52
len by som hadal, ale mozno staci kvalitnou farbou jeden nater..skus nejake centrum kde miesaju farby.. predavac by mohol vediet viac. napriklad tikkurila v R1 bratislava. zalezi od toho ako konkretna farba kryje.
ivanSR
20.05.14,09:57
no to nieje zly napad :) dakujem