Bambi23
20.05.14,10:39
Ahojte, nakúpili sme pre zamestnancov stravné poukážky "Tickety" a keďže už žiadneho zamestnanca na firme nemáme, ostalo nám ich dosť veľa nespotrebovaných. Môžeme to predať inej firme? Prípadne, keďže sme platcami DPH, môžeme ich predať bez DPH tak ako sme ich kúpili alebo musíme na hodnotu stravenky ešte naviac dať DPHč-ko?
Platnosť majú do konca roka, škoda by bolo aby len prepadli a vrátiť ich naspäť stravovacej spoločnosti to sú zase poplatky naviac.
Vďaka vopred za info.
Tweety
20.05.14,08:40
SL ste určite nekupovali s dph, pretože sú to ceniny. Stačí ich odovzdať za protihodnotu dodávateľovi. Môžete ich aj použiť pre vlastnú potrebu, ale bude to už len ako repre.
Bambi23
20.05.14,08:43
práve o to mi ide, že sme ich kupovali bez DPH a chceme ich predať našej dcérskej spoločnosti, ktorá má zamestnancov a nevraciať ich naspäť dodávateľovi straveniek, kde by sme zase museli platiť nejaký poplatok a na tú druhú firmu kupovať znova stravenky. Len neviem či je to možné a či ich ako platca DPH môžeme predať dcérskej spoločnosti bez DPH, tak ako sme ich nakúpili, teda bez DPH ako ceniny :)
Bambi23
20.05.14,08:48
Repre, to tiež nechceme ... ďakujem Tweety za rady ... a k tomu predaju na dcérsku spoločnosť a DPH-čko s tým spojené, nevieš mi poradiť? Neviem to nikde nájsť a konateľ to chce silou-mocou predať im a ja neviem ako správne s tým DPH-čkom. Podľa mňa by to mohlo byť bez DPH, veď aj keď refakturujeme niekomu služby a sú tam kolky, tak kolky ako ceniny refakturujem bez DPH. Len pri tých stravenkách si nie som nejako istá, keďže som to nerobila a nikde som sa s tým nestretla. Vďaka :)
Tweety
20.05.14,08:50
Podľa mňa by bola faktúra bez dph.
srska
20.05.14,08:54
koľko máte tých lístkov?
Bambi23
20.05.14,08:56
niečo do 200 ks
srska
20.05.14,09:03
200? u cheque dejeuner je za takýto nákup sl poplatok cca 10 evri bez dph. to je veľa? a za vrátenie je poplatok v zmluve 10 evri
Chrusťa
20.05.14,10:37
nakoľko stravenky-str.poukážky sú definované ako ceniny, ja by som ich predala bez DPH.